Jaguar xj kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Starký, to ale všetci vieme, že diesle sú menej smadné. Odkaz si dal na X350, navyše prvý modelový rad a zadávateľ témy pasie po X351. Medzi nimi je ešte o poznanie lepší X358. X351 je úpln einá liga. Vyšší výkon, vyššia spolahlivosť, nižšia spotřeba.
To, že sa to auto dá kúpiť z azlomok ceny svedčí presne o tom o čom predaj akejkoľvek inej veľkoobjemovej značky. Jednoducho je to tak, příčina je jasná a nie je to o spolahlivosti. Je to jednoducho o skupine zákazníkov, ktorý si také autá kupujú. Je pre nich spoločnesky neprijateľné mať staršie auto jako 2-3r a s viac jako 60-100 000km. No potom je medzera v zákazníkoch, lebo tí čo nemajú na nové za 150 000 nemajú ani na jazdené za 70%, preto sa takéto autá predávajú s viac jako 30-40% startou. Netreba konštruovať príčiny, je to skrátka tak.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak tak starymotorista :-)

Tiež pri nábehu 80 000 km mi príde kupovať benzín ako zbytočné rozhadzovanie peňazí.

Bohatý ľudia sú väčšinou bohatý práve preto, že nepustia peniaze z peńaženky tak ľahko !!!

Ale keď chcete rozhadzovať, tak ok. Benzín je v tomto prípade dobrá voľba na rozhadzovanie peňazí :-)
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

keby je to XJ preplňované s LPG tak by to bolo veľmi zaujímavé riešenie :-\
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Poznám spotřebu 4l V8, viem aká je realita. Viem porovnať výkonný diesel 2-2,5l so spotřebou V8. Kým výkonný diesel si při 130ke berie 6-7l (a nie len výkonný, dnešné 1,6ky nie sú na tom výrazne lepšie, však) V8 má při rovnakej rýchlosti 8-9 a při 150ke to nijako dramaticky nevystúpi. Takmer 3000km dovolenka v Chorvátsku a spať ma na priemerke vyšla 8,8l/100km. A to sa bavíme o aute z 98r. Ak som si odsledoval len město, tak 14 no Nitra nie je město náročné na spotřebu no napr Pražáci viem, že majú tak 17. Preto hovorím, že do města to veľmi nie je. Hodne svižná jazda mimo města a dialnice spraví tak 12l. Medzičasom autá schudli na váhe, motory sú vyspelejšie a skúsenosti so spotřebami +- rovnaké.

ALE! Život netrvá 3 roky. A prečo si chlap, ktorý má autá jednoducho rád, nemože aspoň raz za život kúpiť niečo, po čom mu srdce piští? To sa tu vyrojí zasa milión mudrov s "ušlahtilími" argumentami... Ja som také auto kúpil jako víkendovku, nakoniec s tým moja ex denne dochádzala do práce lebo žiadna katastrofa so spotřebou sa nekonala. Ale to je jedno. Žijeme len raz, tak PRE BOHA nebuďte suchári ;-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Takže ja som sa rozhodol [img]http://www.offroadforum.cz/images/smilies/ramena.gif[/img]
Chlap rieši srdcovú záležitosť, možno naozaj len raz v živote. A Jaguar je už historicky známy svojimi benzínovými motormi. Preto som vyslovil len moj názor, že ak túto značku ako srdcovku, tak tradíciu. Ale pokial je názor rozhodnutie, tak máš pravdu ;-)
pssvk7
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.05.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pssvk7 »

Ahojte chlapci fuu no nechcem byt dovodom pre vase skriepky ale podme k veci vcera som bol vyskusat jaguarik trasa praha brno a spat v diesly a bol som milo prekvapeny aj vykonom a sviznostou auta a spotreba pri dialnicnom tempe ze 7.8 bola viac ako dobra..myslim ze vyskusam opat naftu a ked by ma nahodou omrzela tak vymenim za benzin myslim ze diesel sa vymeni lahsie za benzin ako naopak...v kazdom pripade dakujem vsetkym za zaujem a rady
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Starký, včera aj dnes som Ti písal ss a ani jednu nemám v odoslaných správách. Dostal si niečo?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pssvk7 napísal:Ahojte chlapci fuu no nechcem byt dovodom pre vase skriepky ale podme k veci vcera som bol vyskusat jaguarik trasa praha brno a spat v diesly a bol som milo prekvapeny aj vykonom a sviznostou auta a spotreba pri dialnicnom tempe ze 7.8 bola viac ako dobra..myslim ze vyskusam opat naftu a ked by ma nahodou omrzela tak vymenim za benzin myslim ze diesel sa vymeni lahsie za benzin ako naopak...v kazdom pripade dakujem vsetkym za zaujem a rady
Tu sa strhne hádka aj bez cudzieho pričinenia :-) Potom daj dojmy z diesla. Prajem dobrú kúpu
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tu v prospech diesel-a hovorí nájazd. Pojazdí na tom 3 roky a určite to bude chcieť predať :-) bude mať 240 000 plus ako jazdenka plus nejaké km čo najazdilo pred kúpou :-)


Komu ?

Ak by pánko investoval ešte do LPG, tak to už by bolo iné kafe. Samozrejme s tým, že by tam musel drbnúť 100 litrovú nádrž, lebo by sa veľmi nevozil ale viac bol na pumpe :-)

Ale prerábka na LPG pri takomto výkone, už bude riadne drahá a určite aj problematická :-( aby to pri plnom záhule išlo na LPG :-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Při praktickom uvažovaní jednodznačne
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak tu ináč ako prakticky uvažovať nemôžeš :-)

Pri bežnom jazdení 20 000 km ročne ok. Ale pri takomto, pre mňa brutálnom nájazde to ináč ani nejde :-(
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak ja viem čo to je 80 000ročne a pre auto je to ideálny režim. V tomto prípade rozdiel 2 max 3l/100km a to už si musí budúci majiteľ auta rozhodnúť či je ochotný rozdiel akceptovať.

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný