JAGUAR XF (X250) 2007 -2015 - motorizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

Čítaj poriadne druhý príspevok:
Prevádzka je v nákladoch ako tak prijateľná iba u diesla,zbytok flotily žerie aj malé deti.
Ja som sa pod to sarksaticky opýtal čo je to žerie veľa.
Bože, svoje komplexy si rieš inde, tu sa poriadnej rady nedozvieš.
A v poriadku nie si ty asi!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyhral si, ja som prehral.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

Pochop, nie som žobrák, to by som hľadal v iných značkách. Ale ani veľkopodnikateľ, ináč by som kupoval nové auto a nie starý prémiový vergel. Pri takýchto autách je spotreba úplne irelevantná, jedna poriadna oprava a si na cene auta, za ktorú si ho kúpil.
Pýtam sa na spoľahlivosť, lebo v tej škále Jaguar motorov sa vôbec nevyznám... :3020:
Takže 4.2 V8 teda? :4012:
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ty si to vôbec nepochopil lebo aj keď bude tvoj vybraný motor všade vychválený ako spoľahlivý tak tvoja jazdenka môže byť pasca na financie. A kedže je to jaguár tak budeš hľadať servismena ktorý sa na opravu a či len bežný servis podujme. To čo napísal p.Hlavatý na 15 riadkoch v jednej vete - máš mechanika? máš finančnú rezervu? si ju ochotný v nutnom prípade obetovať?
Ja som na tom finančne možno podobne ako ty - môžem si dovoliť ojazdenú prémiu alebo nový mainstream - ja budem vždy brať radšej novú toyotu ako ojazdeného jaguára. A viem že sa nepopálim.
Tak ti držíme palce.... a prajeme aby si sa tou kúpou nestal volom - bez urážky.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A druhá vec je dnešná premávka - aj keď budeš mať Rollsa, vždy sa na ceste stretneš s Feliciami a s luďmi ako som napríklad ja - ktorí nemajú úctu k cudziemu a ani svojmu majetku, nedávajú pozor, sú starí a nevrlí.
Ani najsamlepší elektrický tank ťa neochráni pred ludskou zlobou. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

hjundai napísal:ty si to vôbec nepochopil lebo aj keď bude tvoj vybraný motor všade vychválený ako spoľahlivý tak tvoja jazdenka môže byť pasca na financie. A kedže je to jaguár tak budeš hľadať servismena ktorý sa na opravu a či len bežný servis podujme. To čo napísal p.Hlavatý na 15 riadkoch v jednej vete - máš mechanika? máš finančnú rezervu? si ju ochotný v nutnom prípade obetovať?
Ja som na tom finančne možno podobne ako ty - môžem si dovoliť ojazdenú prémiu alebo nový mainstream - ja budem vždy brať radšej novú toyotu ako ojazdeného jaguára. A viem že sa nepopálim.
Tak ti držíme palce.... a prajeme aby si sa tou kúpou nestal volom - bez urážky.
Aaaale, pochopil.
máš mechanika? ÁNO
máš finančnú rezervu? ÁNO
si ju ochotný v nutnom prípade obetovať? ÁNO
Nechcem to tu zase popísať, lebo to potom opäť vyznie, že sa chválim alebo hrám na podnikateľa. Mám viacero áut (to nie je zakázané), aj všetky predchádzajúce autá boli jazdené "prémiovky". Takže ja viem, čo to obnáša kúpiť auto za zlomok pôvodnej ceny, ale diely a servis stojí ako na nový voz. Mnoho ľudí Ti povie, načo Ti je také auto, keď Ťa to odvezie rovnako ako nová Fabia napr. No s týmto ja nesúhlasím. Aj staršia prémiovka má čo ponúknuť, ale za cenu rizika "finačnej samovraždy". Je to o šťastí.
O čom je fórum na AB.eu, keď sa nemôžme tu normálne poradiť o jazdených autách a skúsenostiach s nimi?
Nie je treba chytať sa za slovíčka a útočiť na seba. Každý z nás snáď pozná svoje finančné možnosti a aj keď všetky peniaze predrbe na jazdených vrakoch, len to len jeho a jeho vec.
Naposledy upravil/-a GiorgioG v 17.05.2021 14:27, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Postav sa na križovatku v ktoromkolvek okresnom meste a o 7ej ráno si pozri kolony na vstupoch do miest a zistíš - že žiadne motorové vozidlo ti už nič dobrého neponúkne. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

oco13 napísal:A druhá vec je dnešná premávka - aj keď budeš mať Rollsa, vždy sa na ceste stretneš s Feliciami a s luďmi ako som napríklad ja - ktorí nemajú úctu k cudziemu a ani svojmu majetku, nedávajú pozor, sú starí a nevrlí.
Ani najsamlepší elektrický tank ťa neochráni pred ludskou zlobou. :4012:
Preto ma veľmi neserie, ak nájdem zakaždým na parkovisku nový škrabanec na staršej "prémiovke"
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

oco13 napísal:Postav sa na križovatku v ktoromkolvek okresnom meste a o 7ej ráno si pozri kolony na vstupoch do miest a zistíš - že žiadne motorové vozidlo ti už nič dobrého neponúkne. :4012:
Čo mám kúpiť koňa?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Určite nie, čo tak skúsiť kolobežku, bicykel, skateboard, hoverboard, alebo v čase maximalnej núdze si uvedomiť že nohy nie sú len na to aby smrdeli. :4012:
Zostaňme doma to je heslo aj nášho bývalého premiera, ktorého si zvolila väčšina súdruhov.
Ozaj máš COvid-pas, keď riešiš dopravu? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz idem buchnúť fľaštičku niečoho dobrého :)

Problem je ze v XF najdeme 4.2i len v uplne prvych rocnikoch a strasne strasne malo, je to obrovsky problem. Spickovu vybombovanu verziu 5.0i turbo+kompresor co ma skoro 400kW neopravi nikto, ani Jaguar sam (konkretna skusenost, Bratislava, maturovali nad tym styri mesiace, nakoniec doleteli panáčikovia neviem z ktorej riti a za tyzden opravili ale keby som ti prezradil sumu, tak rovno zabudnes na cely Jaguar a mozes kludne zarabat aj 50.000 mesacne - len pre srandu, vymena motora 2.0tdi na VW Karavella spolu s DPF stala cez 10.000 eur v Impe, Bratislava, a to je triedy vzdialene 5.0i osemvalcu, triedy triedy galaxie).

Takze zostava 3.0i turbo, ktorych je tiez malo. A tym sme vypocet benzinov skoncili. Nech ta ani nenapadne pozerat 177kW 2.0d, ten ma problem dozit sa konca zaruky ked sa mu trosku priklada, to uz je proste moc na taky objem.

Cize... dofrasa... nemam co poradit.

4.2i bol absolutny supermotor dokial nemal turbo, teda v casoch XJ.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Dávali aj 2.0 D 120 je, tie sú údajne ok.
177 je je z 2.0 , rovnako ako vo Volve, či W...,je prosto inžiniersky úlet.
A dobrý kšeft pre výrobcu. lol
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Problém nie je v motore a v kilowatoch problém je v prostredí kde sa vyskytujeme.
Ak panimáma vysadí synáčika pred školou z fabiejunior alebo za dacieneviemčo, tak po ňom ani pes neštekne. Ale ak mladý pán vystúpi z Cayene, LR, S-classe, Q8 atď, tak je jasné že je ovca na šklbanie. A miestni výtečníci majú koho šikanovať.
To isté pantáta pred fabrikou.
Jednoducho si nechcete uvedomiť, že výrobca pri vela modeloch nepočítal, že budú dostupné vo východnej europe. A aby niekto ublížil mojej rodine len kvoli autu, alebo tomu, že som postol na FB dovolenku z Dubaja - diky neprosím si.
Mimochodom všimli ste si , že umrel Borža? kolko ludí ten mal na svedomí, a rakovina si ho našla. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nebudem asi ďaleko od pravdy ak zaradíme Jága do anglickej školy.A nech sa pokojne ozve aj iný mechanik nech to nevyzerá ako výmysel...sú jednoducho iný,a dosť zvlášny.Ich riešenia sú často tak nezvyčajné že človek nevie či ich zaradiť k debilom alebo géniom.Keď som si kúpil Rovera 75 tak som zažil tých prekvapení celkom dosť a i keď je to celkom solidný šlachtic tak som pochopil ich nesmierne malú hodnotu ako jazdeniek.Ale Jágo nie je nič iné a ide v tých samých topánkách.Ako jazdenku ho prakticky nemá kto kúpiť.Každý si pomerne rýchlo zistí servisovateľnosť,a je zle.Jago v danom type je obrovský kopec techniky,stovky vecí z ktorých každá má svoju životnosť,dlhšiu kratšiu ale má ju.A tam začína ísť do tuhého,pretože sú len dve možnosti.Dielňa to neprijme pretože nič podobné nikdy nevidela,alebo videla a ako jediná v šírom chotári to z úsmevom prijme pretože ...pokojne to preskočme.
Je to na nete,treba si nájsť zo 2 hod času si prejsť manuál aspoň prehladovo.Ak na konci ostane chuť to kúpiť,tak je to vážne a treba kúpiť a riešiť čo bude až bude.
Napadá ma že keď som menil rozvody (preboha veď to je nula problém) tak som sa prvý raz v živote stretol s tým že rozvod sa neskladá v hornej úrovni piesta ale v polceste keď sú všetky zrovnané v jednej výške.Vždy mi bolo čudné že všetky v predaji majú problém z tesnením hlavy.Pochopil som keď som vytiahol skrutky hlavy a boli 40 cm dlhé pri priemere 9 mm !!! Proste anglická škola,naštastie stále jednoduchý Rover na ktorého tej Jago urobí sedem kolečiek kým on jedno
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom náhodou som sa stretol s človekom čo reštauruje veterany a v momente ako som tam bol ja tak mal tam rozrobenú klasiku E-type. Ak niekto dokáže postaviť nanovo starého, tak asi má nejaké vedomosti aj o nových. Len samozrejmá otázka na cenu posadila mňa chudobného sedliaka na zadok.
Našťastie u týchto ludí (aj u Milana) funguje socialne cítenie a tak počas mojej druhej návštevy si tam preberali východniari Transporter T2 po kompletnom repase za celkom ludovú cenu.
Ale takíto mechanici majú vyškrtaný kalendár pomaly až do dochodku , takže moje presvedčenie , že toto nie je auto pre východnú europu stále pretrváva. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní