Jaguar XF 3.0 diesel V6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrej196414
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Jaguar XF 3.0 diesel V6

Príspevok od používateľa andrej196414 »

Zdravím Vás,

chcel by som Vás poprosiť o rady prípadne skúsenosti, alebo nejaké linky ohľadom motora 3.0 diesel. Zaujímalo by ma spoľahlivosť tohto motora. Viem, že to má 2 turbá a ak sa nemýlim tak nemá rozvodovú reťaz ale má remeň. Sú 2 verzie 177kW a 202 kW.
Za postrehy a príspevky ďakujem.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Pokial mam dobre info, tak tento motor pre Jaguar vyraba Peugeot. Skus sa popytat aj majitelov Peugeotov a citroenov ako su spokojni s touto motorizaciou. Tykat sa to bude par kusov C5 a 407 coupe - posledne rocniky...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tu je TV relácia. Viem, že je tam iná motorizácia ale možno tam niečo spomenuli aj o tej 3,0-lke :-)

http://www.auto-salon.sk/vyhladavanie-v ... Eada%C5%A5
andrej196414
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrej196414 »

..vďaka za rady, hľadať u peugeotu ma nenapadlo.Hľadal som na fóre pre ford ale tam sú zväčša len 2.2, 1,8, 1.6 tdci atď. a samé staršie ročníky. Mňa zaujímal rok 2010 a vyššie. Dočital som sa, že ten motor má len nejaký základ z fordu, či s tej spolupráce s PSA a ostatné jaguár vyvinul respektívne vylepšil sám. 8 stupňová AT od nemeckej firmy ZF je vraj spoľahlivá. Podobnú používa aj Bmw. Tak hádam sa im podarilo urobiť spoľahlivý motor ako má Audi 3.0 TDi.

..čviro anglicky neviem ale pomohol prekladač i keď tak všeliak to preložil ale v podstate to šlo. Takže dík
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Kazdopadne ta 3.0D bude urcite lepsia volba ako 2.7D
2.7D by som sa vyhol...neviem ci si uvazoval, radsej spomeniem...
Pekne auticko, vela stastia pri vybere :-)
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Jazdil som, mal 200 000km, bola to síce 2.7d ale motor šiel ako švajčiarske hodinky bez poruchy, inak dosť mi pripomína mondeo, ale aristokrat jak sa patrí, má v sebe čosi britské :3035: ak by som mal brať niečo podobné, tak audi a6 allroad 230kw biturbo, viem že zrovnávať to je hruška, jablko ale takto by som sa rozhodol... Ak sa ti páči, tak do toho.
andrej196414
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrej196414 »

..myotis o 2,7 D som sa nezaujímal, ale vďaka za upozornenie... :2f93:


..Ľuboš neviem aké máš ty skúsenosti s týmto 3.0 D alebo iným čo sa týka spoľahlivosti. Ja s týmto motorom nemám žiadne skúsenosti a ani nepoznám nikoho kto má tento motor ale môžem ti povedať, že mám skúsenosti s motorom Audi 3.0 TDi s prevodovkou tiptronic a ten motor bol fakt bezproblémový. Samozrejme nerátam pravidelný servis čo sa týka výmeny olejov, filtrov jak v motore tak aj v prevodovke, výmeny žhavičov atď. Mám 2 kamošov ktorý majú tento motor takisto s tiptronicom jeden v A6 a druhý v A6 allroad. Obidvaja majú nabehané cez 300 000 km a takisto bez problémov. Preto som aj napísal, že hádam sa im podarilo urobiť spoľahlivý 3.0 D motor ako má Audi. Samozrejme sa môžu nájsť majitelia ktorý mali nejaké problémy ale ja na ten motor nemôžem nič zlé povedať. Toľko k tej spoľahlivosti trojlitrových dieslov...

..sersen mne osobne sa veľmi ľúbi rs6, ale žiaľ to sa pohybuje v iných sumách :-) Mňa toto auto zaujalo hlavne dizajnom od Iana Calluma ktorý robí aj Aston martin. Je fakt perfektný a preto som chcel o tomto aute zistiť čo najviac info. Na českom fóre som sa pár vecí dozvedel ohľadom tohto modelu. Ale asi veľa týchto áut u nás nejazdí a väčšinou si ľudia vyberú konkurenciu v podobe 3 nemeckým značiek Audi,Bmw, Mercedes... Toto auto je niečo iné čo fakt často nevidíš na našich cestách. A stará pravda hovorí keď kupovať auto ak vyjde nejaký nový model tak vždy radšej po facelifte keď mu už páni inžinieri vychytajú tie muchy ktoré narobili pri vývoji. To je tiež jeden z dôvodom prečo sa zaujímam o model 2010 vyššie... Tie prvé modely v interieri pripomínali fordy čo sa tých strieborných ovládačov na paneli :-) To som si všimol aj ja :-)
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Takto: keď budem chcieť byť neokukaný a výnimočný tak určite by u mňa parkoval xf 3.0d 202kw. Či už saloon alebo sprotbrake to je mi jedno lebo by to bolo ako moje ďalšie auto. A páčila sa mi aj tá výbava a cenovo ako hovoríš je to na parádnej úrovni, akurát v zime som sa nemohol pohnúť z parkoviska, kebyže vyrábajú 4x4 aj diesel áááách jááj :2f93:
Myslím, že by si tak získali aj európske trhy a aj iné...
andrej196414
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrej196414 »

..aj ja by som prijal dieslové AWD, ale jaguár má dôvod prečo robí iba benzínové. Posielam ti linky kde o tom píšu prečo sa jaguár rozhodol robiť iba benzinové AWD...

http://www.autorevue.cz/test-jaguar-xj- ... -argumentu

http://www.auto.cz/jaguar-xj-a-xf-awd-p ... ojmy-72901
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Mimo recou, viete niekto nieco, resp. mate skusenosti s benzinovou 3.0 V6tkou?

Nie je to lepsia volba ako 2.7/3.0d

?

Dakujem za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný