Index záťaže 84T vs 88T

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Index záťaže 84T vs 88T

Príspevok od používateľa marco98 »

Zdravím páni, vopred sa ospravedlňujem ak tu daná téma bola, ale nenašiel som ju, takže k otázke. Je veľký rozdiel medzi pneu 175/70 R14 88T a medzi pneu 175/70 R14 84T? Mám možnosť kúpiť za dobrú cenu, len majú nižší index záťaže a preto ma zaujímajú či sú tam nejaké riziká. Auto je Renault Mégane Scénic ´98. Ďakujem :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja osobne riziko vidím viac v podobe pokuty alebo aj odobratie OTP pri CK a teda zákaz pokračovať v jazde, problém pri STK a prípadne pri nejakej DN ako to, že by tá guma mohla za jazdy prdnúť kvôli tomu ....stojí to za ušetrených pár euro . A ak sú to jazdené gumy tak nevieš čo s nimi bolo robené predtým...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vygúgliť si tabuľku so záťažovými indexmi trvá asi tak 3 sekundy, dozvieš sa v nej, že rozdiel je 60 kg!

Ak nemáš na BEZPEČNÚ prevádzku svojho auta využívaj verejnú dopravu! :3c90:
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ďakujem, toto som potreboval vedieť, nebol som si istý aký by to malo totiž vplyv, ale kukal som do techničáku, tam je 84T, ale na aute mám 88T, kupoval ich ešte oco, takže by to nemalo vadiť teoreticky či?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vyššia teoreticky nevadí, prakticky môže vadiť vyššia hmotnosť, nižší komfort...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jazdíš VŽDY s plne naloženým autom a máš pripnutý aj prívesný vozík ??

AK si na tuto otázku odpovedal 1x alebo 2x kladne vtedy

ťa nutne musí zaujímať index nosnosti pneumatík

AK však jazdíš sám,alebo dvaja s nejakou batožinou

teda auto nie je nikdy zaťažené ani z 1/4 povolenej nosnosti

tak potom, ťa nejaký index nosnosti pneumatík vobec nemusí zaujímať
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Jazdím väčšinou sám, s taškou od notebooku a bez prívesného :D Díky za odpovede :)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

AK však jazdíš sám,alebo dvaja s nejakou batožinou
teda auto nie je nikdy zaťažené ani z 1/4 povolenej nosnosti
tak potom, ťa nejaký index nosnosti pneumatík vobec nemusí zaujímať
Ani vtedy ho to nemusí veľmi zaujímať, keď nedajbože bude účastníkom dopravnej nehody. Nosnosť pneumatík na to nebude mať vplyv. Čo je však horšie, tak to bude zaujímať chlapíka z poisťovne a toho uniformovaného pána z dopravnej polície, čo bude spisovať nehodu. A áno - pozerá sa to pri DN, pokiaľ z auta niečo ostane...:)
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

som teraz zo srandy pozrel aky index mam zapisany v technicaku. pred tyzden som kupoval nove letne pneu, znacku a typ som vyberal podla vysledku testov a index zataze a rychlosti na zaklade ponuky predajni. Ani ma nenapadlo si pozriet technicak. Pri danom type pneumatiky som mal na vyber 4 indexy. Od vyroby som tam mal 99V a teraz som si kupil 103Y.

Cuduj sa svetu, v technicaku mam zapisany len 92U.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

osobne ked neni velky rozdiel na zatazi kaslat na to ale ked mam gumy do 180 nesiel by som rychlejsie.mal som gumy do 180 pozabudol som sa a isiel som cez 200 a zistil som ze zacali triast.natiahhol sa asi kord.ked som to zopakoval asi 4 krat gumy som mohol zahodit.tož pri kupe gum mrkam radsej rychlostny limit.nechcem radsej ani pomyslet keby mi buchla guma pri 200.ono ten valivy odpor a trenie v tej rychlosti vie koleso pekne potrapit a este ked su nafukane vzduchom.viac sa zohreju.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Ja som mal na aute pneu s indexom hmotnosti 90w a mal som mat podla TP 93w a nespravil som kvoli tomu Stk musel som zhanat rychlo nejake jazdene. Takze na pneumatiky urcite pozeraju...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lubos zimovcak napísal:... stačia úúúplne s tou nižšou nosnosťou..., čo máš aj v techničáku.
mimochodom, aj keby si dal o 1-2 rady slabšie, NIC sa nestane, tie gumy znesú aj 2 x násobok váhy, ale nie pri 200 km/h..:), samozrejme..., respektíve znesú aj to, len by si sa zbytočne bál.
Majitelia SAG by mohli rozprávať ako znesú dvojnásobok keď si kúpia obyčajné passatooktáviové. Aspoň tu netrep kraviny a neraď ľuďom nebezpečné veci! :::
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem dosť dobre, o čom sa tu diskutuje.
Zadávateľ témy napísal už v piatom príspevku od začiatku, že má v TP zapísané pneu s indexom 84T.
Tak keď už jemu nie je na prvý pohľad jasné že môže použiť pneu 84T aj keď jeho otec tam mal obuté 88T, tak by to hádam malo byť jasné všetkým ktorí odvtedy prispievate do diskusie, lebo sa tak nejako samo-sebou rozumie, že ten kto radí, by mal byť aspoň trocha znalejší ako ten kto si radu pýta.
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Pri mojej dopravnej nehode hmotnostný index pána z poisťovne veru zaujímal, a odrazilo sa to aj na hodnote mojej spoluúčasti na DN - a bolo to presne tak interpretované v odôvodnení. Takže asi tak.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To vieš, väčšia polovica ľudí sú telce.
Bola nejaká priama súvislosť priebehu tvojej dopravnej nehody s hmotnostným indexom pneumatík ?
Ak nie, tak si sa mal nekompromisne brániť.
Keď si sa nebránil, tak tvoja škoda a zisk poisťovne.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných