iGO 1.2 nove mapy

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

iGO 1.2 nove mapy

Príspevok od používateľa jeepers »

Ahojte, mam v autoradiu staru iGO 1.2 verzia 8.5.11.198629 ...autoradio Clarion NX501

viete niekto poradit ako stiahnut najnovsie mapy ?? Kludne aj zaplatim ,ale nie 90€ :zga27:

Dakujem za rady ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keďže toto nie je warez fórum použi Google, je toho až-až, stačí len čítať...

http://www.4allmobile.eu/igo-8-mapy/
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Ja práve hladam niekoho kto mi to spravi,komu zaplatim ... nemam s tym ziadne skusenosti takze sa do toho nechcem kafrat ... :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie je to žiadna veda - stiahni si odniekiaľ mapy (súbory .fbl, pre každý štát jeden, väčšinou sú na fórach odkazy na celý zazipovaný balík, príp. si nájdi torrent a stiahni len to čo potrebuješ) a nahraj ich na kartu do adresára iGO8/maps, stačí len tie čo potrebuješ. To je všetko, žiadna alchýmia, základný úkon pri práci s PC...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

@jeepers teraz akurát nedávno vyšla anová sada EU od HERE(Navteq) mapy idú do iGO/content/map, mapy sú súbory s koncovkou .fbl, do toho priečinku idú aj ostané súbory ako .hnr. (predpripravená cestná sieť), .fsp (inteligentné navigovanie), .fda, .fpa (adresy) .ftr(informácie pre kamiony), postačí keď si stiahneš súbory .fbl a .fda (dopravné značenie). Ďalej si stiahni POi (miesta, body záujmu) tie idú do IGO/content/POI...Poslal som ti ss tam nájdeš zvyšok.
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Takze mozem stiahnut len subor MAPY a nahrat to na tu microSD kartu ??? Musi byt akurat rovnaky nazov toho suboru,ano ??? Dakujem skusim teda nieco stiahnut tak snad to nepos... :)
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Dakujem vsetkym za radu ... nasiel som na google len info ako spravit iGO8 2.x verzie ... ale to uz bolo komplikovane na mna ... mne staci aj ta 1.X verzia len mapy ma stvu ... skusim vecer co to spravi a keby nieco napisem :28b7:
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Ano súbor mapy (.fbl) do adresára IGO/Content/map a vyber ktoré štatý chceš. Zídu sa aj miesta (poi) do adresára IGO/content/POI Všetko závisí od veľkosti karty. Najnovšie mapy ktoré momentálne nájdeš sú od HERE (Navteq) a majú označenie 2014.Q3. Alebo Tom Tom ( bývalý Teleatlas) 2014.9. Obe sady sú dobré a HERE podrobnešie, Tom Tom presnejšie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Verzia 1.2 neexistuje! V súčasnosti používané a použiteľné sú 8.3.x, 8.5.x a 9.x, všetky používajú rovnaké mapy...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Samozrejme tak ako existuje verzia 8.3 (iGO8) je aj 1.2 (Primo 9.2.1.xxxxxx) pozri tu je aj verzia 2,0 alebo 2,4 a iné. 2,4 je najnovšia a jej ekvivalenty tiež sa označujú napr. 9.6.29.4xxxxx.....To sú označenia ktoré sa používajú interne ako napr. bolo aj IGO 8,0 alebo 8,3 - iGO 8,3xxxxxxx, alebo aj AMIGO atď. nepleťme mu hlavu. Tých verzií je kvantum ako aj označení. Pre zadavateľa je podstatné že jeho IGO 1.2 je IGO PRIMO a to bude spätne kompatibilné s mapami pre najnovšie IGO 2,4. To je hlavné! Pretože napríklad výborné IGO 2006 také nebolo. Navyše posledné IGO 2,0 už pracuje aj so zložkou UX a dokáže pracovať aj s inými súbormi..Inak najnovšia verzia je iGO Primo NextGen 2014 (9.8.13). Tam sú určité súborové zmeny, ešte som ho neskúšal.

Ešte pre zadavateľa, nekombinuj mapy od rôznych výrobcov, lebo nekomunikujú. Keď budeš odstraňovať staré mapy nezmazať BASEMAP !!! Prípadne nájsť novú tá sa až tak často neaktualizuje stačí aj pôvodná. Čiže používať len sadu od výrobcu buď HERE alebo TomTom + základná mapa (basemap tú tam máš a ponechaj ju) Sú aj ibé mapy ako napr. TopMap (lokálny výrobcovia) ale tie zatiaľ nie sú aktualizované dostatočne.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

jeepers napísal:Ja práve hladam niekoho kto mi to spravi,komu zaplatim ... nemam s tym ziadne skusenosti takze sa do toho nechcem kafrat ... :4012:
:2f93: :28b7:

A co tak napisat odkial si??? OKRES-MESTO??? :3035: :3035:

Ak si z BA tak ti to viem spravit. :41c2:

Posli mi SS.
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Som z BA ... rad by som uz ked mam platit tak nejakeho co by mi z toho iGO 1.2 Primo vedel spravit nieco novsie ... ci uz tam dat nejaky TOM TOM alebo neviem... to iGO sa mi moc nepaci (kurzor je moc vysoko a neda sa to priblizit) ... da sa to vobec spravit ???
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Skusil som stiahnut iGO Primo 2.4 (9.6.29.331894) a skopiroval som len mapovy subor slovenska ,ktory som premenoval aby bol rovnaky a Slovensko mi vypadlo uplne z mapy ... :angr:

idem skusat dalej ... :-\
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Nasiel som iGO HERE (Navteq) a ked som siel do zalozky MAPS tak tam je nazov suboru kde su Slovenske mapy ako Slovakia_83_HERE_2014.Q2_140919.fbl

Ked si pozriem na tej microSD karte tam tam je nazov suboru len

Slovakia.fbl


Mam ten nazov premenovat aby bol len Slovakia.fbl alebo mam vymazat cely priecinok MAP a nahrat tam ten novy co som nasiel ??? Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako sa súbor volá je úplne jedno, to je len pre tvoju orientáciu, hlavné je aby tam každá krajina mala len jeden. A potom je dôležité mať správnu licenciu...

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní