Hyundai Tucson - spojkova sada

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasenko369
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.05.2015 12:50
Zdieľať na Facebook

Hyundai Tucson - spojkova sada

Príspevok od používateľa lukasenko369 »

Ahojte, potreboval by som poradit. Na mojom Tucsone (2007, 4x4, 103 kW)) uz skoro nejdu radit rychlosti, bojim sa, ze tam nieco urvem. Cize asi bude treba vymenit spojku. Viete mi napisat, kolko to asi aj s pracou stoji? Nasiel som spojkovu sadu Valeo okolo 100, ale aj Luk okolo 300 eur. Je v tom velky rozdiel? Ci staci Valeo? Auto ma najazdenych 115000 km.

Dakujem!
Lukas
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

A si si isty, ze je to spojka?
Ja som mal na Hyundaii problem so spojkovym valcom, ktory tiekol a tym padom som nevedel zaradit/preradit rychlost. Musel som ho odvzdusnovat. Stacilo vymenit gumicky (existuje opravna sada na spojkovy valec)a blo po probleme.
Mozes mat tiez iba rozhodene radenie a spojku OK.
lukasenko369
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.05.2015 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasenko369 »

dakujem za odpoved. no isty si nie som. viem to aj ja sam nejako zistit? ci len v servise?
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Chod na toto forum:
http://forum.cars.cz/hyundai/

Ja som tam takmer vzdy nasiel odpoved. Ten valcek museli ale odvzusnovat vzdy dvaja. Jeden povolil skrutku na valceku a druhy stlacil spojku, az kym namiesto vzduchu nevytiekla brzdova (spojkova) kvapalina a samozrejme ten prvy potom skrutku dotiahol.
Chod sa tam pozriet, ci nemaju podobny problem viaceri Tucsonisti.
Ja uz Hyundai 8 rokov nevlastnim.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

spojka sa odvzdusnuje sama.tak ako aj brzdy.staci povolit odvzdusnovaci srob a kvapalina ide samospadom je to fuk ci ma auto abs alebo nie.u spojky srob na valci na prevodovke.pedal musi byt vzdy hore.ak ma pruzinu ktora ho drzi hore tak nic netreba riesit.len vojst pod auto.
buki24
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 06.02.2007 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buki24 »

Zdravim na tie spojkove sady daj pozor je rozdiel ci mas 5 alebo 6 rychlostnu prevodovku cena je lakava ale ta lacnejsia je na 5 rychlostnu , a stym spojkovym valcom som mal aj ja problemy, ovzdusnenie pomoze len na chvilu .
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných