Hyundai Tucson 2018 - servis

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krtko22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.11.2012 11:34
Zdieľať na Facebook

Hyundai Tucson 2018 - servis

Príspevok od používateľa krtko22 »

Dobrý deň

mám takú otázku mám Hyundai Tucson 2018 je stále v záruke a už mesiac a pol ho mám v servise nakoľko mi začal trhať prevodovka bol tam už pred tým tri krát a stále to isté prví krát mi vymazali prevodovku do výrobných nadstavení druhý krát to isté tretíkrát mi vymenili olej a teraz to riešia od 16.8.2021 a nevedia prísť na chybu.Ako by som mal pokračovať a čo by som mal spraviť najať si právnika?

ďakujem pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoznačne.Kto iný to má opraviť ako oni.Truhlíci robia jedinú značku,majú max podporu výrobcu,dostupné úplne všetko o čom môžu iné servisy snívať...tak nech sa postavia k veci ako sa patrí.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak. Nech laskavo vymenia uplne celu prevodovku za novy kus, to je ich problem. Maju absolutne vsetko mozne aj nemozne aby dokazali zistit problem, len... vedomosti chybaju. Je pravda ze automaty su komplikovane a ze ich vela ludi nevie opravit, navyse... autorizaky prakticky neopravuju automaty. Nemaju na to prípis - požehnanie vyrobcu lebo na tu opravu musia drzat 100% fabricku zaruku, a sme zase pri bode ze kto to vie urobit a ci nam za tri mesiace neodide ku konkurencii...

pretoze kto ma SCHOPNOST opravovat automaty, ten pracuje na vlastnom a nie na panskom.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Tie kiacke dvojspojky su hnoj. Vela ludia ma podobne, skoro neriesitelne problemy. Ak to na treti kraz nevedia opravit, nech ti daju nove auto.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Mesiac a pol? Na vybavenie reklamacie maju 30 dni. Potom mas narok na vratenie penazi. Ak mas k tomu papier tak nie je o com.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

To je omyl a velky, ako si podaktori vysvetluju zaruku. Neni zaruka ako zaruka, fyzicka osoba, pravnicka osoba, 1 rok zarucnej doby, zvysok zarucnej doby, vyluky zo zaruky atd…
Po 12 mesiacoch na vratenie € aj fyzicka osoba moze zabudnut, pokial k tomu nebude vola obchodnika.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Typický kórejský servis. Hlavne že olej majú najdrahší na svete. Ako píše mhlavaty a turbo - nech sa starajú, aj keby mali dať novú prevodovku. Do toho sa im samozrejme nechce, lebo kórejci dávajú garančný paušál - reklamácie nehradí výrobca, ale predajca, ktorý presne na tento účel ten paušál od výrobcu dostáva.
Takže garančky idú z predajcovho vrecka, preto hľadajú spôsob, ako z toho lacno vykľučkovať.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mastik29 napísal:To je omyl a velky, ako si podaktori vysvetluju zaruku. Neni zaruka ako zaruka, fyzicka osoba, pravnicka osoba, 1 rok zarucnej doby, zvysok zarucnej doby, vyluky zo zaruky atd…
Po 12 mesiacoch na vratenie € aj fyzicka osoba moze zabudnut, pokial k tomu nebude vola obchodnika.
Je úplne jedno, či to kúpil ako občan, alebo ako firma. To čo ty myslíš, sú rozdiely v zárukách, keď sa predaj predáva 1.) koncovému zákazníkovi (akémukoľvek) alebo 2.) firme na ďalší predaj. Ak tú reklamáciu nevyriešia, skutočne si neviem predstaviť iné riešenie, ako výmenu auta za nové, alebo vrátenie peňazí.
Ja tam proste inú možnosť nevidím. Snáď nebude jazdiť s trhajúcou prevodovkou ďalších 5 alebo 10 rokov.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Je obciansky zakonnik a obchodny zakonnik, podstatny rozdiel.
Navyse, tu je rec o aute 2018 a ak niekto tvrdi, ze ziadat €,tak potom musi mat info, ako je postavena zmluva a zaruka…
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Servis by mal zavolať technika priamo z fabriky, ktorý určí spôsob opravy.
V opačnom prípade, riskujes stratu záruky, až je iba 3- ročná, alebo, zvalia to na " nesprávny spôsob jazdy".
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v 2018tom uz mali 5 rocne zaruky, unlimited kilometre.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

@YxoYpsilono

Ty vzdy dobre poradis s tymi korejskymi vyrobkami, najlepsimi na svete.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

pokial ani na 3 x neni opravene, tak mas pravo odstupit od zmluvy
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-sit ... ybny-vadny

to je to pekne popisane. Treba postupovať podľa návodu.

:4012:

Nic komplikovane.
LPGmaniak
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:22
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa LPGmaniak »

a566 napísal: 27.09.2021 19:53 pokial ani na 3 x neni opravene, tak mas pravo odstupit od zmluvy
toto je pravda len ak zakaznik nekupoval auto na leasing alebo uver (nemysli sa tym uver v banke), v takom pripade je majitel leasingovka, a potom sa reklamacia riadi obchodnym, nie obcianskym zakonnikom


v pripade, ze auto je na leasing/uver, neplati ani mesacna lehota na opravu (lebo znova sa reklamacia riadi obchodnym a nie obcianskym zakonnikom)

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných