Hyundai Terracan 2.9CRDi -spotreba-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinfx
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 06.12.2007 09:13
Zdieľať na Facebook

Hyundai Terracan 2.9CRDi -spotreba-

Príspevok od používateľa martinfx »

Zdravím, chcel by som sa spýtať majiteľov tohto auta na jeho kombinovanú sptrebu - mimo terén. A tiež ako je to so spoľahlivosťou. Ďakujem :300f:
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Bolo tu už o tom na fóre písané - problematický a nespoľahlivý agregát...pomerne fatálne a drahé závady po nie vysokých kilometrových priebehoch....
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

neodporucam.... svokor ho mal .kupene v sr, pravidelne servisovane, do 90000km skutocnych,motor ako tak drzal, ostatne vsetko vymlatene po par desattisic km. problem so vstrekovacim cerpadlom, z hlavnym brzdovym valcom, a spojka KO. vsetko samozrejme v zaruke pomenene...nikto to nechcel kupit, tak to dal na protihodnotu a zobral si novu 607.. ja tomu hovorim ,z kaluze do blata. a ked tak pozeram, tak panom sa ho nepodarilo predat dodnes http://iframe.autovia.sk/autobazar/hyun ... -m5-773859
LMigor
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22.11.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LMigor »

ja mam najazdene 113.000km, zatial ma podobne problemy obchadzaju, len servis kazdych 15.000 a mam uz stvrtu sadu silenblokov na prednom a zadnom stabilizatore
spotreba na 255/70 R16 General Grabber AT2 priemer 10-10,5l
celkom pohodlne vozenie, vyhoda je automaticke pripojenie predku pri 120kW
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Kamoš to má, cca 160 000 km a zatiaľ to drží pokope,ťahá normálne, nič nebúcha, všetko funguje. Ale kto vie dokedy. Nafta len OMV. Spotreba 9 - 11
satos
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.07.2010 00:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa satos »

Spotreba:mimo mesto-6litrov,mesto-8,5litrov,kombinovaná-7,2itrov.Po diaľnici pri 130-7litrov.
satos
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.07.2010 00:24
Zdieľať na Facebook

mariob1

Príspevok od používateľa satos »

Svokrovi povedz,nech sa naučí šoférovať!Teracan-spoľahlivé auto,motor CRDi je koncernový motor GM,ktorý sa dáva do Mercedesov,LandRoverov,Jeepov a pod.Nemám s ním žiadne problémy,najazdených cca125tis.km,spotreba vyššie uvedená je u mňa skutočná.
maro77799
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 02.08.2010 02:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maro77799 »

do ziadnych mercedsov sa nedaval ten motor, to su len famy. Starsi typ 110 kw bol viac kazovejsi ,tak ako motor, tak aj 4x4, ostatne moc neviem. Ja mam novsi tym 120 Kw a uplna spokojnost, ide ako hodinky, sem tam nejaky ten problem s elektrikou , ale to su len drobnosti - ziarovky na pristrojovke. inak vsetko ok. Znamy ma ten isty typ 120 kw, najazdene cez 200 tis. pravidelny servis, a pod, jazda aj v terene a jediny problem bol kontakt na ABS. :). So starymi typmi som pocul ze su problemy, ale to neviem povedat .a Ten motor je tusim aj v Kii Carnival, 84 kw ci kolko, ale ten bol dosto dost zly, len neviem co vsetko maju spolocne tieto motory.
maro77799
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 02.08.2010 02:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maro77799 »

a este poznamka ktej spotrebe co napisal Satos.
ako si meral tu spotrebu ? tlakomerom ?
to neni realne,
taku spotrebu mam na renault megane 1,4, ked nie aj viac :D
aj ked mam celkom lahku nohu tak priemer je asi 9 litrov (120 Kw plus manulana prevodovka) automat ma urcite aspon o jeden liter viac.
6 litrov pri 2,9 neni vobec realne, dialnica 130 km/h tiez 8,5 - 9 l
vladimrp
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2013 14:15
Zdieľať na Facebook

tak už sa nehádajte o spotrebe

Príspevok od používateľa vladimrp »

Mám taktiež Terracana120KW rok 2005 - 2006 automat a mám už skoro 300 000 km najazdené a spotreba závisi skutočne od nohy a ako jazdí ak stále ma nohu na podlahe a predbieha tak spotreba je hrozná ale ak vie jazdiť a redbieha len ak je potrebné čiže nemá nohu na pedale až na podlahe tak spotreba je fak vynikajúca mám sptrebu okolo 8,5 až 9 l na 100 km a jazdím veľa v teréne netreba zabudaťna jeho váhu a pevný podvozok -šasi , je to prevažne offroad a nie na preteky ! :3020:
kilahimmarek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.02.2012 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kilahimmarek »

a ako jazdi to auto po 300 000km...ako je to so spolahlivostou
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

V princípe ako s každým common railom. Turbo, vstreky reps. palivová sústeva, dvojhmota. Pri 300 000 km sa môže riešiť čokoľvek z týchto vecí. Okrem iného samozrejme
vladimrp
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2013 14:15
Zdieľať na Facebook

odpoveď na schopnosť auta po 300000 km

Príspevok od používateľa vladimrp »

kilahimmarek napísal:a ako jazdi to auto po 300 000km...ako je to so spoľahlivosťou


Tak odpoviem že auto je stále výkonne a bez problémov čo sa týka motora - a pozor model 120kw 2,9crdi /A od roku 2005 je niečo úplne iné ako ích predchodcovia ak si niekto myslí že sú tam len min.rozdiely a pasujú diely či ,podvozku , náprav , dyferenciálu , rozvodovky , au.prevodovky či uzávierky na nápravi TAK VERTE nič z tých starších modelov nesedí buď nesedí velkosť či počet zubov -úchyty a už vôbec nie riadiaca jednotka .a verte že ak jazdíte v teréne aj po asfalte tak priemer bude do 9 litrov ,len netreba si mýliť zo šporťiakom a netreba tlačiť pedal hneď na podlahu lebo vtedy r.jednotka vyhodnotí razové zríchlenie a budete mať pocit aj pri jeho váhe že je ako žihadlo ale v nádrži robite výr a samozrejme aj spotreba vam vystupi aj na 11 litrov , momentálne mam poruchu na prídavnej prevodovke a tak som nechal robiť aj komplet GO celej prevodovky -Automatu samozrejme lamely .olejové náplne a skusili sme pozhaňať pridavnu prevodovku či inač povedane rozvodovky zo starších TERRACANOV a verte mali sme ich z celej EU -a ani jedna nesadla tak že som míňal na dovoz a vracal a tak som sa rozhodol dať opraviť komplet reduktor ,prid.prevodovku a u nás v Hyundai len jedno ložisko či reťaz ktorá je doživotná stála 300 až 380 eu každá blbosť a tých vecí je tam dosť a nik tu sa nechcel pustiť do repasu len jednej častí len kompletu a tak by som minul majland ale je veľa servisov na Slovensku ktoré robia opravy automatov a prevodoviek ale za opravu si kúpiťe starý model Terracan a v Poľsku servis autorizovaný kde chodia aj z Rakuska či Čiech vám to opravý za jeden Týždeň komplet servis aj z dielmi a verte sú prave priami dovoz z logom či pečiatkov a samozrejme záruka na diely či opravu do 1000eu a tu len lákaju ze opravia automat alebo prevodovku či prídavnu prevodovku za 450eur + diely ktoré tam vložia a samozrejme cena opravi montáže no verte nenskočte na lacný servis tu u nás na Slovensku . A aby som sa vratil k modelu Terracan 120kw 2,9 CRDi/A 2005-2006 nedám naň dopustiť a raz za pár rokov ak zaplatim opravu za 1000 eu je to nič. Veď aj oktavky či inač povedané Embečky hoc ktorí model ruku na srdce ak máte aj oktavku je jedno aká stará a máte nabehané 200 000 km tak koľko ste už vrazili do oprav ? hmmmmm ? a na Hyundai Terracan mám 300 000 km a verte že to potvrdí len ten čo ho ma od začiatku a staral sa o pravidelný servis - či výmenu olejových náplni tak nedal doň ani polovicu než do Š kodovky ! Ale ak ho kúpil od ruky od faemára niekde kde vňom vozil kone či ťahl zaním ťašké prívesi tak sa nečudujte že on ho predal a vyžmikal a obratom predal aby neplatil servis a ten čo ho kúpi sa chytá za hlavu že čo kúpil ale verte ak si ho opravite maťe pokoj zas min. na 400 000 km .Ale moje auto ma nikdy nesklamalo a verte že sa ho nevzdám -a prečo opravujem ,či čo sa stalo ? Tak pri páke mate prepínač na AUTO - LOW ktorím prepnete uzavierky na všetky štyri kolesa ana prid . rozvodovke je na boku cievka ktorú som rozflakol konárom a presekol káblik keď počas normalnej jazdy v rýchlosti to prehodilo na uzávierky tak sa tam roseklo ložisko a taká vydlička a jedna šáka ale ako vravím tu chceli robiť jedine komplet a ja nevihodím 6000 až 9000 eu ale viem poradiť že súservisi kde vam opraví len danu chybu a nje len komplety .
vladimrp
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2013 14:15
Zdieľať na Facebook

kdo ti neveri tak nech pozrie videa na YOU TUBE o Terracano

Príspevok od používateľa vladimrp »

Tu je dôkaz ak skutočne ho nema či neskusil starý či nový model - no mám namysli z prepinačom na 3 polohy to boli staršie modely a je jedno či automat či manual no ja mám dvoj polohovi prepinač je to vlastne All drive alebo staly náhon všetkich kolies a druha poloha je uzavierky na všetky kolesa preto nesedia veci zo starého modelu . = tuje link kde budu všetky modely a ten bordovi je ako môj vonkajšok sa líši minimalne trocha predna maska zadné svetla ,no karoseria je stejna a je to elegance či že komplet v koži ohrev sedačiek sedačky elektrika posun,zdvih automat.klima , šiber a vedľa páky je prepinač redukcii na dva polohy . No tuje ten link a prosím nekritizujte ak ho nevlastníte či neodskušate -

- https://www.youtube.com/watch?v=ChzplPA ... FMZVqxgY4Q

Ešte jeden link aby ste vedeli že po celom svete sú do teraz su stále v kategorii ako Nissan či toyota ,svojej kategorii a motor je fakt dokonaly Ďalši link -

- https://www.youtube.com/watch?v=kh4iZxW ... FMZVqxgY4Q

Ak ste si pozreli videa tak máte možnosť ale len čiastočne posúdiť aký Trracan vlastne je ale ak ho nemáte tak neposudzujte treba vedieť jazdiť a potom odskúšať všade aj vterene a potom poviete že toto auto je super a cena zaô je nič čo dokáže a ešte možte pozrieť na českých strankach viacero recenzii v Čechách ich je oveľa viac tu je len pár a 70 % su dovezené či že už majú verte svoje za sebov ale po dobrom servise bude ako noví
kilahimmarek napísal:a ako jazdi to auto po 300 000km...ako je to so spolahlivostou
vladimrp
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2013 14:15
Zdieľať na Facebook

dodatok k mojím správam

Príspevok od používateľa vladimrp »

AK máte Automat tak problém ako iný uvadzaju verte problém nemáte tam v prevodovka je o niečom inom ako manuál a vstreky niesu o nič dražie ako na iné diesel WW či Audi
majú podstatne streky ako Hyundai tomu verte vlastním ich a mal som možnosť ich meniť tak že mám pojem čo som platil a na Terracane som ešte nemenil ale ceny už viem - ešte raz posialam link na krásu SUV/Off-Road - A ešte maličkosť ktorá je najdôležitejšia A TO JE KDO SEDÍ ZA VOLANTOM A AKO VIE OBSLUHOVAŤ AUTO 4I JAZDIŤ lebo vo vetšine je problém a to ten najvatší a to je medzikus medzi sedačkou a volantom ! ! ! ! ! ! ! ! TAK ŹE TAM JE NAJĆASTEJŠÍ PROBLÉM TEN MEDZI KUS ... a tu su tie vydea ale aj tam je vydieť kdo sedí za volantom a ako vje zapínať uzavierky -redukcie . tu je sľúbené linky

- https:/www.youtube.com/watch?v=kh4iZxWYGGE&index=68&list=FLOcSwakp0IiLOFMZVqxgY4Q

- https://www.youtube.com/watch?v=2k6XlgR ... Q&index=95

- https://www.youtube.com/watch?v=dJEJFJn ... FMZVqxgY4Q


Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní