Hyundai Santa Fe - tempomat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa Fe - tempomat

Príspevok od používateľa aldy »

2,2 crdi, 114 kw, 2008 4x4.
Je mozna ina chyba ako chybne(poruchove) ovladania tempomatu na volante (tlacidla)?
Vymenil som (prekupene) a to iste...ukazuje iba crusise...a ostatne tlacidla mrtve...tempomat nereaguje...

poradte, kto sa s tym uz stretol...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Len tak všeobecne napíšem a možno trepem ....Menili sa len samotné tlačítka alebo aj flexiprepoj-slimák pod volantom? Tam môže byť problém že niečo je prerušené niektorý vodič ...Ak sa to menilo celé z nejakej jazdenky zas nieje istota že to je 100% dobré .Premerať to ohmicky skontrolovať postupne .
Galo66
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.03.2005 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Galo66 »

skontolovať snímače na pedáloch ako píše lakinooo
erikmitsu
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.08.2009 22:27
Zdieľať na Facebook

Tempomat

Príspevok od používateľa erikmitsu »

Mal som ten isty problem Mazda 6 1,8 i. Cruise svietilo,ale ostatne tlacidla nesli. Ja som mal zly spinac na brzdovom pedaly. Opravovali mi to v servise Mazda . Spinac stal 27 eur. Prisli na to pomocou diagnostiky samozrejme. Asi by si mal ist na diagnostiku do HYUNDAIA.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Tempomat

Príspevok od používateľa ampo »

Zdarte, pred pár dňami mi menili homoklby, a odvtedy mi nejde zapnúť tempomat. Na volante stlačím tlačítko tempomatu, no na palubovke sa vôbec nerozsvieti Cruise, proste akoby tlačítko nereagovalo. Avšak, niekedy počas dlhej jazdy skúšam občas tlačítko stláčať, a niekedy sa normálne zapne. O 5min ho však skúsim znova, no už zase nejde.

Viete mi prosím poradiť, v čom môže byť problém? Tlačítko na volante je určite v poriadku. Môže to byť nejaký kontakt neviem kde alebo niečo iné? Ďakujem.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Nie, ABS nič nehlasi, aj diagnostika je čistá. Ja by som to vôbec nespájal konkrétne s tou výmenou kĺbov, ale všeobecne s tým, že v servise proste niečo nechtiac dodrbali. Každopádne však problém asi nie je v samotnej funkčnosti tempomatu, ale v jeho prvotnom aktivovani do stavu ready (aby svietilo Cruise).
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Vymenili mi celu pravu cast volantu (cievku) a uz tempomat funguje v pohode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, fzubaty, lubos zimovcak, minac, tuninka a 8 neregistrovaných