Hyundai Santa Fe II - Nad 110lm/h predné koleso akoby brní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa Fe II - Nad 110lm/h predné koleso akoby brní

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte,

zhruba pred mesiacom som si na mojom aute všimol jednu vec. Keď idem po diaľnici, a dosiahnem rýchlosť cca 110km/h, pri stlačenom pedále (a čo i len trošku stlačenom) mi idú z predného kolesa/kolies také nepravidelné mini vibrácie sprevádzané rapkajúcim až bzučivým zvukom. Vibráciami nemyslím, že by vibrovali kolesá alebo celé auto, ale normálne nohy na podlahe cítia také nepravidelné brnenie.

Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, je to zvuk a pocit ako keď na dialnici nabehnete kolesami na biele čiary - myslím však tie hrubšie, ktoré majú zabraňovať mikrospánku. Čiary sú prerušované, a auto vtedy v pravidelných intervaloch (cca pol sekundy) na striedačku brní resp. bzučí. Proste od pravdepodobne ľavého predného kolesa to začne totálne náhodne robiť takéto zvuky a brnenie. Nezáleží, či zvyšujem rýchlosť, to isté mi robí pri 110, a to isté aj pri 140km/h. Akonáhle pustím pedál, zrazu všetko stíchne, a keď ho znovu čo i len trošičku stlačím špičkou nohy, zase začne auto brnieť.

Takže, robí to len pri akcelerovaní, len od 110km/h a vyššie, ide to pravdepodobne len z jedného predného kolesa, niekedy to prestane robiť (kľudne aj 5minút je ticho), no väčšinou to robí stále a dosť nepravidelne (príde mi to ako dlhá krátka, dlhá, dlhá, krátka atď., ako pri morzeovke). Viete mi prosím poradiť, čo to môže byť? Ide to určite z prednej časti podvozku. Ďakujem za akékoľvek rady!
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

robi to na letnych aj zimnych rovnako? zacal by som kontrolou pneumatik

zazil som raz na octavii II nove R17 pneu Matador, ktore robili nieco podobne ale iba pri vyssej rychlosti
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najprv vymenit prave za lave, ak je chyba v pneumatike, tak to bude pocut z druhej strany, alebo dat predne dozadu.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

takedo vibracie a pazvuky ma idu rozhodit ked mi to robi auto...ja si myslim ze pneu jedna je zla...
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Zabudol som spomenúť, že to robilo aj pri zimných pneu!! Určite to nejde z nich, pretože to robí LEN pri co i len trochu stlačenom plyne. Je to niečo mechanické.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Skontroloval by som či je v poriadku ložisko...
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Ložisko? Myslíš, že to môže byť v ňom, keď sa to prejavuje LEN pri plyne? Ved koleso sa predsa točí stále, aj keď pustím plynový pedál..
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Ak je to len pod plynom, tak to môže byť najskôr vnútorný kĺb poloosy...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Sú závady,ktoré sa prejavujú len pri určitých otáčkach a zaťažení,ako je písané aj nado mnou...
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Roadrunner napísal:Ak je to len pod plynom, tak to môže byť najskôr vnútorný kĺb poloosy...
jj, presne tak, tiez tipujem vnutorny klb, skus prudko akcelerovat a malo by sa to prejavit aj okolo 70 km/h
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní