Hyundai Santa Fe 2.7 - dlhé štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa Fe 2.7 - dlhé štartovanie

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Dobry den vsetkym. Mam auto Hyundai Santa Fe 2.7-127kW LPG, AT, r.v. 2003, 125 000 km, LPG od 85 000 km. Rad by som sa dozvedel Vas nazor, co by mohlo sposobovat moj problem so startovanim, ktory riesim uz dlhsie, ale kedze v aute je LPG- odpoved, tych ktorych som oslovil na opravu je zvacsa - asi je to tym LPG. Takze strucne problem:

problen sa zacal prejavovat : zly studeny start /napr. rano/. Auto startovalo dlhsie - asi 5-10 s. Nasledne nastartovalo, ale nereagovalo na plynovy pedal, "strielalo do vyfuku", nasledne zdochlo.Vonku bol taky zvlasny smrad. Po asi troch pokusoch, ked sa trosicka zohrialo islo normalne. Pri teplom motore nebol problem. V dvoch servisoch nenasli zavadu, odporucili ist do dielne s LPG. Navstivil som LPG servis kde mi to montovali. Nasledovala pehliadka LPG systemu so zaverom - z nasej strany vsetko v poriadku, ziadna chyba. Odporucanie - 1-2 nadze jazdit iba na benzin s nejakym cistidlom na vstreky. Urobil som - bez vplyvu.

Po navsteve LPG servisu, alebo v case kratko ponavsteve sa ale zmenil problem na opacny. Studeny start je lepsi. Cim je chladnejsie, start je lepsi, pri teplotach minusovych bol okamzity- v poriadku. Zimu som prezil ale teraz ked sa otepluje, cim je vonku teplejsie aj prvy ranny start je dlhsi a dlhsi. V podstate mi to nevadi - len to dost otravuje rano susedov, ked pred panelakom o siestej, tocim tocim a nejde to -:) Teply motor cca do 2 minut nastartuje ok, podlhsom stani, aj ked je teply je to cca 10 -15s. Kratko po starte je v okoli auta citit smrad za benzinom, aktualne jazdim len na benzin a aj spotreba je vysoka cca 15-17 l na 100 km - pred tym tak 12-13.
Tak teraz prosim poradte co s tym - pripadne koho oslovit, co by mi vedel s tym pomoct, mozno riesil podobny problem. Pretoze navstivit dalsi servis, ktory si ma vypocuje a nieco poskusa, ja zaplatim a opat nic, pripadne vyhovorka na LPG ma nebavi
/ byvam vo Zvolene/

Dakujem
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

..pokial mas prazdnu nadrz lpg a jazdis len na benzin a stale ti to dlho startuje tak podla mna to moze byt ze sa vypary z benzinu dostavaju do sania napr. cez odvetranie nadrze alebo cez regulator tlaku paliva, alebo aj cez netesny vstrek.
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Dakujem za odpoved, prazdnu LPG nadrz nemam, je tam tak polovica. Kedze som ale mal narast spotreby a uvedene problemy, skusil som na par nadrzi jezdit len benzin a LPG som vypol na ovladaci LPG, problemy su ale rovnake, ci je v prevazke LPG alebo nie. Aj zvysena spoteba je vacsia na obidve paliva.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V prvom rade chod ku Hatiarovi,kedže byvaš vo Zvolene máš to kusok

tam Ti zdiagnostikuju system a pridu na chybu

chyba može byť taká,že do sania sa dostáva naraz benzin aj plyn a preto su problémy so štartovaním

systém LPG MUSÍ štartovať LEN na BENZIN !

Zvyšená spotreba na benzín može byť z rozštelovania adaptačnej pamäte RJ nasledkom zkých štartov, a zahrievania studeného motora

také niečo,že vyjazdí jednu alebo 2 nádrže benzínu je s.o.m.a.r.i.n.a

Bud to funguje tak ako má alebo treba najst chybu a vymeniť to čo je chybné

nezruinuje Ťa to , el-mag ventil,resp.reduktor,splyňovač, či filter LPG su položky v desiatkach eur+práca
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Dakujem, ako som pisal v LPG dielni som bol, problem som im opisal- popisal som to vyssie odtial ta rada o vyjazdeni nadrze na benzin. Zhodou okolnosti to bol menovany pan, nie teda konkretne ale jeho dielna.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

vyjazdi plyn t.j. vylucis ze sa ti dostava niekde lpg tam kde nema, to ze ho vypnes na ovladaci este nic neznamena. a potom si daj skontrolovat tie veci co som pisal.
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Mal som podobný problém a bol zlý snímač teploty motora. Ale na Audine.
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Dakujem, ako sa prislo na ten snimac teploty motora? Ja som bol poslednu dobu vo viacerych servisoch a na diagnostike okrem chyby lambda sondy nezistili nic. Samozrejme dusovali sa ze pozerali aj live data, ale papier som dostal len z vypisom chyb. Uz som si zadovazil Bluetoot diagnostiku na mobil, kde sledujem nejake data, ale teplota motora sa zda OK. Teda tvari sa to, ze to meria teplotu chladiacej kvapaliny, ale nic nenasvecuje nejakej poruche, hodnota teploty ide po starte kontinualne hore.

Pridem teda nejako na ten vadny snimac teploty? Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní