Hyundai IX35 vs Mitsubishi ASX

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

ja by som si zobral to ASX .. za tu cenu nieje moc o com, to auto je tiez potencialne uplne bezporuchove...ale urcite by som si pri tom priplatil za tie zadne parkovacie senzory :D
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

gabo498 napísal:SUV bez 4x4 je úplna blbosť
SUV aj so 4x4 je úplná blbosť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Tiež nevidím žiadne opodstatnenie segmentu SUV (v teréne to nič nedokáže a na ceste je to tiež jazdnými vlastnosťami nič moc a pri väčšej spotrebe ako osobák),alebo si kúpim osobák alebo offroad typu Pajero,Terano,Patrol,Samurai,Vitara,Niva atd.Niekto môže namietať že videl testy Dustera a v teréne bol vinikajúci.Možno,ale vydrží to jeden-dva krát,keby Duster dostal "záhul"ako 25 ročný Patrol čiže sem-tam jazda pol metrovým blatom+40cm koľaje+500 kg náklad+800kg na vlečke tak taký Duster alebo ASX či IX35 by kľakli po prvom kilometri.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Toto riesil kamarat pred chvilou a na koniec kupil mazdu CX5 2.0 benzin za 18500e v CZ ale cash.Spotrebu ma priemer 8.Tak pozri cx 5.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cele som to necital, ale pokial chces SUV (akekolvek) - tak potom JEDINE naftu.

Benzin nema krutiaci moment a zozerie ta aj s topankami.

BTW: je pravda, ze Hyundai ma teraz fakt velmi slusne podmienky financovania :3035:
marekmacka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.02.2014 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekmacka »

Riešim to isté, pravdupovediac, chcem predohrab. 4x4 využijem max párkrát do roka cestou na ryby, na ktoré nejdem ak je blata po kolená. Argument, že kupovať SUV bez 4x4 je hlúposť je hlúposť. Keď chcem po suchej nespevnenej ceste ísť na ryby, tak mi stačí 4x2, dôležitá je svetlá výška, aby som nenabral olejovú vaňu alebo nezlámal plasty.
Budem brať ASX pravdepodobne v čechách, kvôli cene okolo 400 000 czk benzín 1.6 výbava invite.
Na kiu sportage a hyundai ix35 predajcovia ochotne spustili aj 50 000 czk z ceny, ale stále sa pohybovala o 4 tisíc eur vyššie ako pri ASX a to mi za krajší interiér a podľa mňa aj o trochu krajšie auto nestojí.
Odporúčam pozrieť si stránku spritmonitor.de, kde ma zaskočila spotreba sportage 1.6 gdi, nad ktorým som rozmýšľal, ale 8l/100 je ozaj prestrelené.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Na 1.6 benzin by som cakal v pohode 9-10 litrov.. na dialnici a v meste viac.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

marekmacka napísal:Odporúčam pozrieť si stránku spritmonitor.de, kde ma zaskočila spotreba sportage 1.6 gdi, nad ktorým som rozmýšľal, ale 8l/100 je ozaj prestrelené.
Sranda, ludia by stále chceli spotrebu do 6 litrov bez ohladu na to či si kupujú nákupnú tašku do mesta, alebo SUV, kde je aj vyššia hmotnosť aj vyšší výkon...

Takýmto ludom treba len popriať aby sa tá spotreba líšila čo možno najviac od toho čo očakávajú...
Ono stačí mať v hlave trochu rozumu a hlavne ho vedieť používať, lebo papier kde výrobca napíše spotrebu znesie kludne ovela nižšie číslo ako je realita, ale fyziku ten papier ešte neoyebal
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Viem, že Mazda CX-5 nie je vo výbere, ale keď sa jedná o spotrebu, tam aj s benzínovým motorom vieš jazdiť za 6,5l/100km - čo je takmer neuveriteľné vzhľadom na hmotnosť, stavbu vozidla a to, že sa jedná o benzínový motor.
marekmacka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.02.2014 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekmacka »

Presne na to som narážal, že je motor a motor. Niektoré sú do crossover/suv dobré iné nie. Yetiho s tsi by som napr nechcel. Áno, kvôli spotrebe. Nie, nechcem jazdiť s benzínovým motorom za 3l/100. Som laik/používateľ, pozerám na dizajn, spoľahlivosť a spotrebu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A kolko by si chcel aby žralo benzínové SUV ?
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Dakujem pani objednali sme nakoniec to ASX v polke marca idem ponho . Este predat stare auto za drobne a bude vsetko good .
Diky moc za rady .
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Pre uplne uzavretie je auto uz doma kupoval som ho v Madarsku kde ma fungel nova verzia asx 1,6 v invite vybave s metalizou aj s prepismy vysla na dakych 15800€ oproti cene na Slovensku 16850€ . Teraz som sa dopocul ze sa takto oplati kupovat hyundai v Cesku .

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných