Hyundai ix20 - tretie brzdové svetlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jjano68
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.05.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Hyundai ix20 - tretie brzdové svetlo

Príspevok od používateľa jjano68 »

Dobrý den.Tak som bol s mojím Hyundai IX20 na prvu STK a....neprešiel som.Dôvod?Nesvietiace tretie brzdové svetlo.Samozrejme som o tom nevedel,ale čo sa dá robit.Prekvapenie však nastalo v predajni Hyundai,ked som sa informoval na cenu nového tretieho brzdového svetla.Nakolko je to monoblok(LED) mení sa celé a cena je ....360 eur.Neskutočné!!!Samozrejme som kupu nového okamžite vylučil..Dalšie prekvapko bolo pri vyberanní poškodeného svetla.To musel naprojektovat sám satan...Bolo potrebné na piatych dverách zvnutra vybrat vrchný plast,pod ktorým som očakával šrubky ktoré držia svetlo.Omyl,nie su tam.Takže je potrebné odmontovat spoiler(5 matíc) a potom ešte odlepit spoiler,nakolko je ešte fixovaný obojstrannou páskou(a drží sakra dobre)Až potom dáte dole brzdové svetlo,ktoré držia dve matice.Príčina nefunkčnosti?Predpokladám vlhkost,ktoru je vo svetle dnu vidiet,a nedá sa ani vysušit.Ale ako sa tam dostala,je pre mna záhadou,kedže plasty poškodené nie su...Možno ked človek umýva auto tlakom vody,nejako sa to tam dostat musela..Takže páni,a to platí pre všetkých čo máte LED monoblok ako tretie brzdové svetlo,opatrne na umývačke,lebo tie svetlá su drahé ako prasa...Nakoniec som svetlo aj so spoilerom(samostatné nebolo) objednal z Allegra za 23 eur aj s dopravou...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

No ja si pred STK stále prezriem svetlá a keď tak niekoho požiadam aby mi stlačil brzdu a viem na com som. Ináč svokra ma IX 20 rv2012 a zatiaľ všetko funkcne
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

V dnesnej dobe "mudrych" aut a uz menej zdatnych ludi, je uplne bezne, ze to co bolo v minuosti uplne samozrejme, je dnes skoro nemozne. Technici na STK by vedeli rozpravat:
Zapnite prosim svetla: a kde sa pustaju? Ja mam predsa automaticke svietenie...
Zapnite hmlovky: toto auto ma hmlovky? A kde su?
Vyberte trojuholnik: vyberte si ho sam, netusim, kde je...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Neverím.

STK je po 4 rokoch a záruka je 5 rokov.

Teda oprava svetla je záručná oprava.

Preto myslím, že trochu klameš.. :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Yxo predlžená záruka. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

YxoYpsilono napísal:Neverím.

STK je po 4 rokoch a záruka je 5 rokov.

Teda oprava svetla je záručná oprava.

Preto myslím, že trochu klameš.. :4012:
- hej? Tebe v zaruke vymenia zadarmo ziarovku? Nehovor a to kde?
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

V starej firme, kde sme robili svetlá sa robili aj tieto prídavné brzdovky a bolo to svetielko zložené zo 6 dielov (LED) a predávalo sa to do automobilky za 3 až 5€. Pokial sa to predáva za 360€ pre súkromnú klientelu tak koncept zbojníctva sa dostal na vyšší level :D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pýtajte sa sami seba, šerbel stojí 10.000e, a ďalšich 3000 dáte do neho za nehorázne ceny súčiastok a servisné úkony.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

YxoYpsilono napísal:Neverím.

STK je po 4 rokoch a záruka je 5 rokov.

Teda oprava svetla je záručná oprava.

Preto myslím, že trochu klameš.. :4012:
presne tak, treba ist do servisu, kde doneses vytlacenu ziadanku z :-/ , podpis veduci yxo vymena tretie brzdove cena = 0,-e
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petokilian »

Zdravim to same som mal ja prasknute bolo,ale na kia rio hatback 2015,vymenil som si ho sam ,objednal za 48 eur,akorat som mal problem z tou hadićkou na ostrekovać,ale podarilo sa mi to,funguje,pristup ku tomu tak tak.
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Tiež si myslím, že vymenia na záruku... Teda ak sú pečiatky v serviske o pravidelných prehliadkach.
jjano68
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.05.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jjano68 »

Páni dakujem za názory.Svetlo z Polska práve došlo,a je plne funkčné.A čo sa týka výmeny na záruku,kupoval som auto s jednou "prešvihnutou" záručnou prehliadkou,takže už bez záruky.(nie som prvý majitel)
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

To beru nejako moc vazne na tej STK.
Ja som presiel bez fungucej hmlovky.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

dreeevo napísal:V starej firme, kde sme robili svetlá sa robili aj tieto prídavné brzdovky a bolo to svetielko zložené zo 6 dielov (LED) a predávalo sa to do automobilky za 3 až 5€. Pokial sa to predáva za 360€ pre súkromnú klientelu tak koncept zbojníctva sa dostal na vyšší level :D
nemenovany koncern - diel predavany za priplatok prevysujuci tvoj priklad. Takze ziadny novy level, ale uplne bezna prax.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

bajo777 napísal:
presne tak, treba ist do servisu, kde doneses vytlacenu ziadanku z :-/ , podpis veduci yxo vymena tretie brzdove cena = 0,-e
Coze si taky ironicky? Lebo mas Fiat s 2 rocnou zarukou?
Faktom je, ze Hyundai a Kia ponukaju plnu fabricku zaruku a vymena takejto veci v zaruke je uplna samozrejmost.

Ak podobne opravy neakceptuje Fiat alebo Ford - ktori ani nemaju oficialne zastupenie na Slovensku to neznamena, ze nemozu existovat aj serioznejsie automobilky.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných