Hyundai IX35 vs Mitsubishi ASX

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Hyundai IX35 vs Mitsubishi ASX

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Zdravim kupujem nove auto a mam dilemu ktore z tychto dvoch vybrat
Hyundai ix35 mozem mat viac menej vo fulke s 1,7 dieselom za 21600€ a Mitsubishi asx benzin 1,6 v plnej za 16850€
Dake odporucania co a preco by ste si vybrali ?
Diky za pomoc .
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Nazdar, porovnávaš benzín a diesel, koľko máš ročný nájazd, kde jazdíš ? A chceš 4x4 ? Lebo ASX benzín je len predohrabka .
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Som myslel že 1,7 su aj 4x4 ... Ale inak ten Hyundai mi nejak nesedí, síce som sa viezol len v benzine 2,0 AT ale ešte palubovka ako tak, ale spracovanie dverí atd. katastrofa, automat asi horší som nevidel ...
V ASX som sa nevozil neviem hodnotiť, keď chceš ísť cez 20 000 možno by som pozrel nejaké CR-V , nejaké ročné alebo dvoj s málo km by sa dalo zohnať
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Porovnavam zdovodu spotreby hyundai benzin papal o dost viac ide o to ze vyuzijem ich akcie to jest mitsubishi na 1/4 a hyundai na 1/5 v tejto akcii vyhrava suverene hyundai ku ktoremu dostanem zimne pneumatiky PZP + Havaraijnu za 250€ !
4x4 nemam moc ako vyuzit do prace cestujem do BA 25km co je len rovina raz za rok ideme na hory toto by bolo nase 3.auto . Co ma otec fabiu sedan tak za 5rokov najazdil cca 75000km .

Ani s jednym z tychto aut nemame skusenosti preto pisem sem .
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som teraz behal okolo Kia Sportage, ktorý by mal byť dvojička k ix35. Ale z čoho som bol riadne zúfalý bolo zatváranie dverí. Bolo s nimi treba dať takú šupu ako na starom žiguláku a aj to sa niekedy nezabuchli , síce to nevydávalo taký plieskavý zvuk ako u toho žigula, ale stavil by som sa že malé decko nemá tolko sily aby s tými dvermi švihlo tak aby sa zatvorili :3020:
Rovnako by som šiel do CR-V, minimálne kvoli podivnému designu ix35 , ktorá vyzerá ako keby ju postavili na podvozku i30, strašne malé a utopené kolesá a nad kolesom strašne veliká prázna plocha
[img]http://i.imgur.com/u88e1AB.jpg[/img]

Inak nevidím dôvod na kúpu SUV, ked to máš na dochádzanie do prace, určite sda nájde aj niečo v čom je viac miesta v kufri a stojí to menej
Naposledy upravil/-a ivko1 v 20.02.2014 19:49, upravené celkom 1 krát.
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Uprimne mne sa lubi asx mne ide ale o to co je z toho lepsie .
Napr doteraz som bol vtom a bol som aj tvrdo presvicany ze korejske auta su kvalitou onicom a kazive a japonci prave naopak . Ale ta ix35ka vyzera masivne .
Este taky doplnok sme 4clenna rodina ale majitelom auta budem ja cize ked dupnem vyrazim na cesty sam .
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Z vlastnej skúsenosti s dieslom s DPF ti radím že pri takom nájazde do toho nechoď . Keď chceš vyberať len s týchto dvoch tak ja by som bral ASX, ale pre 4 člennú rodinu to je malé podľa mňa, skús popozerať nejaké MPV alebo keď máš rozpočet cez 20 000€ tak CR-V , ale ja by som bral benzín
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je len tvoje osobné rozhodnutie, rozmerovo aj hmotnosťou sú to porovnateľné autá.
Ale použiť ako vážny argument k rozhodnutiu to, že dostaneš k autu ďalšie pneumatiky, to považujem za úplne scestné.
Keď sa na aute niečo pokazí, tak náklady na opravu, pokiaľ to nepokryje záruka budú poľahko násobkom ceny takých pneumatík.

Takže dôležitejšie asi je, aby auto bolo pokiaľ možno čo najspoľahlivejšie.
Spoľahlivosti viacej vyhovujú benzínové motory, tiež je zaujímavá okolnosť, že Mitsubishi vyrábalo kvalitné autá v čase, keď Hyundai ešte vyrábal neskutočné dreky.
Ale zase v poslednom čase Hyundai na sebe pracuje, kvalita sa neustále výrazne zlepšuje a naopak Mitsubishi v kvalite povedzme že stagnuje, aj keď stále robí slušné autá.
Pre mňa napríklad by bol dôležitý argument, že ASX je postavené na platforme Outlandera, čo je pomerne slušné auto a keďže ASX je váhovo o trochu ľahšie, tak je dôvodný predpoklad, že podvozok na ASX by mal mať dobrú výdrž.

A najlepšie bude ísť do salónu, do obidvoch áut si prísť posedieť, poohmatávať, urobiť skúšobnú jazdu, lebo auto sa musí majiteľovi aj páčiť.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak ide o vyšší posed tak vyhovie kludne MPV, kupovať SUV a nemať pohon 4x4 vidím ako kúpu bez rozmyslu, bez ohladu na to ako často ho využiješ.

Mna na SUV najviac irituje mizerný kufor, ktorý býva velmi krátky čo sa hlbky týka.

Trebárs by som sa zastavil aj u Opla obzrieť novú Zafiru, teraz má velmi zaujímavé ceny
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Úplne súhlasím s Ivkom, SUV zvonku veľké z vnútra malé, a SUV bez 4x4 je úplna blbosť.
Pozri nejaké MPV - Zafira, Verso, Mazda 5 (je 7 miestna)
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Ja som mal prvotne rozpocet 16000 € auto ma byt viac menej moje stym ze som chcel potesit otca ktory mal zatial len auta znacky skoda . On tuzil po crossovery zaujimal sa hlavne o peugeot 2008 ale vomne to auto a vsebecne francuz nevzbudzoval ten respekt kvality . 2-3 roky som sledoval asx uprimne dizajnovo som sa zanim na cestach stale otacal . Lenze prisiel nazor na nazor a vznikla aj tato tema co je vyhodnejsie kvalitnejsie a celkovo lepsie otca presvedcila fulka u hyundai mna japonec
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

ASX

Príspevok od používateľa kapoja »

Tak pozrel som ceník a ASX za 14900,- celkom slušná výbava a spotrebu mimomesta 4,9 ! tak to je super. Sportage za 16700,- je trocha väčšia ale aj spotreba o liter hore. Ale pozerám jazdenky tak ASX 3-ročné za 13500,- je v ponuke?! no dovi dopo, väčší držiak ako ww-grup.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kedysi tu bola téma kde jeden pán uvažoval nad ASX vs nový Suzuki SX4 Cross a napísal tam že nech ide pozrieť na Mitsubishi klub aké majú ludia patílie s 1.8DID u Mitsubishi...

Mne je to v podstate fuk, ale spotrebu by som nikdy nebral ako super výhodu
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Ono tato kupa auta to by bolo aj na knihu . Na zaciatku som bol rozhodnuty pre asx benzin vo fulke za 16300 prijemna spotreba pozbieral som peniaze na leasing isiel som do DS uz objednavat auto a stalo sa nieco neuveritelne . Dosiel som.k prevadzke a prevadzka ukoncila cinnost dostal som sa do stavu nepricetnosti a keby mali v opeli v ds na sklade antaru za tych 21000 tak idem snou aj domov . Nastastie som sa potom ukludnil prebrali sme to doma v nitre nam dali na vyber k asx vec v hodnote 300 € podla vlastneho vyberu zdarma to bolo to plus co nam nedali napr v BA . Co je najvacsia smola v DS bolo mitsubishi aj s hyundaiom spojene a spolu teda aj zrusene . Skusili sme podat teda podat o take nezavazne financovanie ci by to preslo ak sa dostaneme do stavu o potvrdeni prijmu je vybavene a mozem hladat vychod . Zaujalo ma vsak to financovanie na drahsiom aute mam mensi preplatok ako na lacnejsie pritom prave to lacnejsie mam na kratsiu dobu platenie to jest na stvrtiny .
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Švagor má 4x2 Hyundai ix 35, hneď ako horúca novinka, motor 1,7 D ale dodnes má z toho horúcu hlavu, vraj nikdy viac, a to zodral v 90 tych rokoch Daewoo Nexia za tri roky na šrot, podniká, denne veľa jazdí a povie ten chráp Hyundai sa musí ešte veľa učiť od Nexie.Potom zodral tých spotrebákov niekoľko, ale s ix35 nie je nejak extra stotožnený
Tak by radšej by som šiel do diamantu.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 5 neregistrovaných