Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crosk
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16.09.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa crosk »

Dobry den, pocas jazdy sa mi zobrazilo hlasenie poruchy riadiacej jednotky prevodovky a prestalo radit parne stupne,vratane spiatocky.
Auto je dvojrocne,najazdene 35,000km a neboli s nim ziadne problemy az doteraz. Servisovane bolo v autorizovanych servisoch a posledna bola nedavno. Stalo sa to uz niekomu na, da sa povedat, novom aute, co bola pricina a ako ju odstranili (pripadne,ci sa Vam na to vztahovala garancia)? Dakujem
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Chybove hlasenie Riadiacej jednotky prevodovky - Hyundai i30 MildHybrid

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vztaholava garancia?

Su len dve moznosti. Bud je auto v zaruke, alebo nie. Ak je v zaruke, tak zanes do autorizaku nech sa postaraju.
crosk
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16.09.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa crosk »

Ano,je v zaruke. Volali sme asistencnu Hyundai Assist,prisli a odtiahli auto do autorizovaneho. Skor ma zaujima pricina. Na garanciu som sa pytal,lebo tuto sme na Slovensku a jedna vec je ze nieco reklamuji ako 5 rocna zaruka a dalsia ako a ci sa budu vykrucat.
Na internete som nenasiel nic co by sa tykalo i30 priamo,len k dvojspojkovej prevodovke.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Treba si prečítať záručné podmienky a hlavne výluky na ktoré sa záruka nevzťahuje. Aktuálne rieši zákaznik na jeden a pol ročnom Opli s nájazdom 60 300 Km hlučné spojkové ložisko - záruka na spojku je dva roky alebo 60 000 Km - podľa toho čo nastane skôr. Pri kúpe vozidla si priplácal predĺženú záruku na 5 rokov alebo tuším 200 000 Km - podľa toho čo nastane skôr. Po prečítaní výluk a obmedzení som sa dozvedel že napríklad na žhaviace sviečky máš záruku 6 mesiacov a ďalšie chuťovky. Keď kupuješ nové auto tak to pri preberaní podpisuje kupujúci - či to aj niekto číta je otázne. Ale na druhej strane keď chceš nové auto musíš súhlasiť s ich podmienkami predaja.
Obrázok
crosk
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16.09.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa crosk »

V zarucnej knizke sa uvadza spojkova lamela a sada s pritlacnym kotucom, na ktoru je skratena zaruka ma 24 mesiacov.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa fzubaty »

Pochybujem, ze pri tych km to bude lamela. Mohol zoxidovat kablik.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa seven549 »

a je to tu.kia a hjundai zacinaju tahat liniu koncernu.

zacinaju temy o autach ktore doteraz nemali ziadne problemy.

pre zadavatela temy --- si prvy kto taky problem sem napisal.odpovede budu .................
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa pogo-roll »

je to cele len o tom ze ked sa toho vela predava tak sa toho aj vela ser* ... to je cele kia hyundai v poslednych rokoch zvysuju predaje raketovym tempom tak je jasne ze aj poruch bude viacej a tiez sa tie auta dostavaju do flotil kde predtym dominoval VAG takze si nemyslim ze to nejak vypoveda o kvalite konkretnej znacky ... co ma vsak prekvapuje su tie legendarne 7rocne zaruky ... na co ti taka zaruka ked na nic neplati ?? to ma byt predajny argument ? potom nech nechaju normalnu 2rocnu a vybavene je jasne ze nemozu garantovat niektore diely ze vydrzia 7rokov ale potom nech nezavadzaju zakaznikov
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa ali76 »

nebude chyba v samotnej prevodovke .
tam su dva elektromotory co maju na starosti radenie párnych a nepárnych rychlosti.
To je robotizovana prevodovka.
crosk
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16.09.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa crosk »

Ked zistia pricinu napisem,ale suhlasim s predchadzajucou odpovedou - Hyundai (aj Kia) maju ovela vyssi predaj a tym rastie aj statistika poruch.
Mozno bola aj chyba kupovat si DSG,kedze ta nema prave v laske jazdu v kolonach a pomalu jazdu vo vseobecnosti. Pred dvoma rokmi ked som kupoval i30 som zvazoval aj Corollu kombi so CVTckou,ale rozhodli male detaily v prospech Hyundaiu. Paradoxne ako nahradne som dostal Corollu a aj napriek terajsej poruche som rad,ze som nesiel do Corolli.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa fzubaty »

35 000 je malo km na to aby auto neslo, ale stane sa. Nech to pekne v ramci zaruky vyriesia.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nahradnediely90 napísal: 26.03.2023 14:46 Treba si prečítať záručné podmienky a hlavne výluky na ktoré sa záruka nevzťahuje. Aktuálne rieši zákaznik na jeden a pol ročnom Opli s nájazdom 60 300 Km hlučné spojkové ložisko - záruka na spojku je dva roky alebo 60 000 Km - podľa toho čo nastane skôr. Pri kúpe vozidla si priplácal predĺženú záruku na 5 rokov alebo tuším 200 000 Km -.
Sopel nie je hyundai.
U Opla si priplatis nie záruku ale len poistku a aj to len na vybrané časti autá.

Hyundai podobne ako kia ma úplnú záruku. A to je kurva rozdiel
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Sopel nie je hyundai.
K tomuto by som mal takú poznámočku - kolko výrobcov používa prevodovky od ZF (Slovakia), svetlá od Helly (Slovakia) plechy od Sodecia alebo Gestampu (obe Slovakia). Ak by som začal vyrátavať len slovenských dodávatelov svetových automobiliek tak skončím o dve strany ďalej.
A tým je povedané všetko......... :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Edit: vlastne ešte niečo - všimnite si, že počet zúfalcov so stále mladšími autami tu nejako narastá. Zato jednotkové ochcafky nevidím ani u mechanikov a ani tu neplačú húfy ludí že im auto s pol mega na krku neťahá. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa fzubaty »

No ja osobne som za posledny mesiac stretol mozno 1 jednotkovu octaviu.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 MildHybrid - chybove hlasenie riadiacej jednotky prevodovky

Príspevok od používateľa db69 »

Brat kupil novú 1 octaviu 1,6 v 1998.doteraz na nej jeho syn jazdi do práce. Masochista! Aj na tú dobu výbava jak favorit. čo mali iné autá v základe tam to bolo až vo vyššej.A popisovať kvalitu? radšej nie.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, tuninka a 56 neregistrovaných