Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

veronikakisova
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.01.2022 17:32
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa veronikakisova »

Dobry den, mam rocny Hyundai i30 combi a pri nahodnej kontrole auta som si vsimla uplne zhrdzaveny vyfuk. Auto je garazovane. Malo rocnu prehliadku a nikto ma na to neupozornil. Otec ma 11 rocne auto a vyfuk v takom stave nema. Tiez ostal nemilo prekvapeny. Dokonca ani moj 10rocny Hyundai i20 ho nemal v tak zlom stave. Je to na reklamaciu? Dakujem.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hrdzavy vyfuk Hyundai i30 kombi 2021

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano je to na reklamaciu, aj ti ho vymenia a o rok sa budeš pýtať znova. Už aj Nošovice berú plech PRC :40bd: (product of republik China)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Hrdzavy vyfuk Hyundai i30 kombi 2021

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

People's Republic of China
fosilia
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.04.2022 05:21
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa fosilia »

Bohužiaľ, pri kórejcoch je toto "bežná závada" a áno, je to na reklamáciu. Ako sa na to môžeš vôbec pýtať, čo si ovca?
Však záruka je jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia kupujú nové autá.
A nenechaj sa odbiť, budú to skúšať neuznať. Kórejci sú už takí.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak automobilka reklamuje dodávatelovi koroziu na dieloch, prečo by rovnaké právo nemal mať aj zákazník???
Ano, hrdza je závada antikoroznej ochrany daného dielu. To že ten diel je vyrobený z recyklovaného materialu ktorý sa antikorozne ochrániť nedá, je druhá vec.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa wilz »

oco13 napísal: 16.04.2022 21:19 Ano, hrdza je závada antikoroznej ochrany daného dielu. To že ten diel je vyrobený z recyklovaného materialu ktorý sa antikorozne ochrániť nedá, je druhá vec.
To by ma teda zaujímalo, že podľa teba z akého recyklovaného (čiže predpokladám asi nejakého horšieho) materialu je vyrobený taký výfuk na aute.
To si zrejme správne predstavuješ tak, že pri výrobe (tavení) ocele, z ktorej sa potom valcuje plech na výfuky, sa do vsádzky do pece pridáva železný šrot.
Tak to je, tak je to aj správne, pretože to všeobecne zlepšuje kvalitu výsledného železa, resp. ocele.
No a to že plech výfuku hrdzavie viac ako by sa očakávalo, to záleží obvykle od úplne iných skutočností, než od toho či bol do vsádzky pridaný železný šrot, čiže v modernej reči „recyklát“
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Výfuk u i30 ti musia dať reklamovať... Môj brat mal nové i30 a cca po roku až dvoch mu ho sami reklamovali za nový (upozornili ho na to), čiže ak nebudú chcieť, je problém v personále, ale stačí sa sťažovať priamo u zástupcu značky a malo by to klapať...
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Je rozdiel, či je to povrchová hrdza, alebo prehrdzvenie...,o čom silne pochybujem.
Tomu výfuku nič nie je. Až v ňom bude diera, máš záruku.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa herin »

Na japonských a korejských autách žiadna novinka..naši mali mazdu 626 od novoty až pokým nešla ako 22 ročna do šrotu...za jej život vymenený výfuk 3krát..a to nehovorím ako šetria na plechoch -plechy na tom boli snád 1 mm hrubé..a to bolo auto vyrobené v roku 1996..
Sestra má passat B6 rok 2006 a na pôvodný výfuk..moja audi rok 2011 a výfuk po 304 000 km ako z výroby..to isté aj na mojom 5 ročnom passate B8 a 162 000 km...
igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa igorecko »

Kia ceed má nerezový výfuk. Prečo by nemala mať i30? Problém je, že aj nerez začne hrdzavieť po znečistení oceľovým prachom
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa hjundai »

to su dve spravy....Kia je premiova znacka ktora dava nerez vyfuk. Problem jej nerez vyfuku je ze hrdzavie. Neviem ktora sprava je dobra a ktora zla. A veta ze nerez hrdzavie tomu dava bodku. No nehrdzavie. Mam nerezovy plot.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa EASY206 »

Je to bežné,že na nových "ročných" autách sa objaví povrchová hrdza na výfuku,či sa jedná o kvalitu materiálu pri výrobe výfukov pre automobilky...no ktovie.Vyrabane sú do konca záručnej lehoty vozidla(čo vydržia) a potom, čert to vem... Riešil som tuto "hrdzu na výfuku" na mojom japoncovi po 2 rokoch služby (od novoty).Kúpil som si fľašku 0,5l.Rezolu 2000...a čuduj sa svetu.Dnes vozidlo má už 5 rok a výfuk je v stave ako keď bolo vystavené na salóne.Cize umna tento produkt zabral a môžem ho doporucit každému. :o
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa hjundai »

sklo nehrdzavie lebo je sklo.... nerez nehrdzavie lebo je legovane ako je... ze sa ti nanesie kovovy bordel navrch neznamena ze ten zvysok bude hrdzaviet. K teme - Nie je mozne aby nerez vyfuk Uplne zhrdzavel ako sa pise v prvom prispevku.
jimi-presov
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20.11.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa jimi-presov »

Môže to byť len povrchová korózia a vôbec nemusí ísť o závadu. Odfoťte to radšej a ukážte aj nám laikom, čo to je hrdzavý výfuk na novom aute :-)
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 - hrdzavy výfuk

Príspevok od používateľa Thomasl »

kúp si sprej na výfuky za 4 eura a každý polrok ho prestriekaj,výfuk aj tak zhrdzavie zvnútra ,kvoli vode a chemickým splodinám ...To čo riešiš je iba estetický dojem .To isté sme mali na Škode Kodiaq po polroku ,po prvej zime.Celková protikorózna ochrana dielov podvozku u nových áut je biedna .Keď natrafíš v servise na dobrého súdruha ,poškodíš si zbytočne nervy..
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní