Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefan-kollar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.06.2023 15:19
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa stefan-kollar »

zdravim pani,
mam hyundai i30, rok vyroby 2017, diesel, uz mesiac mi straca vykon, raz ma tah raz nie. uz som dal 2x aditivum na diesel, tankujem drahsiu naftu, a chyba sa opakuje. Bol som na diagnostiku hyndai v samorine a v prahe, a nevedia co to sposobuje. Prosim poradte, dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z tak mála informácií je vylúčené sa vôbec zamýšlať nad vecou.Ak už niet žiadnej informácie ,ideálne protokol z diagnostiky (autorizáky to robiť musia),aspoň čosi,nejaký nástrel by umožnil dobrý opis toho ako sa auto správa.To sú informácie o teplotách,o záťaži v danom čase,ako porucha zaniká,kedže je to sporadická záležitosť.Samozrejme info zo servisnej histórie či to nemá náväznosť na nejakúopravu v minulosti.Každá porucha má svoj počiatok ako vznikla.Na radu cez klávesnicu je potrebných informácií za dva fúriky,inak to bude strelba slepými ešte aj so zavretými očami.
Aditív neopravuje a akože kvalitnejšia nafta už vôbec nie,tieto typy závady to nerieši.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tie 1,6 crdi sa v poslednej dobe zacinaju jebkat.
stefan-kollar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.06.2023 15:19
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa stefan-kollar »

mhlavaty napísal: 26.06.2023 16:17 Z tak mála informácií je vylúčené sa vôbec zamýšlať nad vecou.Ak už niet žiadnej informácie ,ideálne protokol z diagnostiky (autorizáky to robiť musia),aspoň čosi,nejaký nástrel by umožnil dobrý opis toho ako sa auto správa.To sú informácie o teplotách,o záťaži v danom čase,ako porucha zaniká,kedže je to sporadická záležitosť.Samozrejme info zo servisnej histórie či to nemá náväznosť na nejakúopravu v minulosti.Každá porucha má svoj počiatok ako vznikla.Na radu cez klávesnicu je potrebných informácií za dva fúriky,inak to bude strelba slepými ešte aj so zavretými očami.
Aditív neopravuje a akože kvalitnejšia nafta už vôbec nie,tieto typy závady to nerieši.
diagnostika: chybovy kod P065300, referencne napatie senzoru B, chybny prudovy obvod, a este kod P24AE00, senzor castic sadze, chybny prudovy obvod. robi to aj za studena, aj ked motor je nahriaty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A čo zistili kontrolou referenčného napätia ?
stefan-kollar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.06.2023 15:19
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa stefan-kollar »

nic nezistili ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Koľko to ma km??
Zvýšená spotreba phm?
stefan-kollar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.06.2023 15:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa stefan-kollar »

137000, kupil som to ako dvojrocne, od autorizovaneho hyundi BA Petrzalka, spotreba 5.9, chodim rychlo
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa tuninka »

https://www.youtube.com/watch?v=EhKTgCvhWDA

https://xenons4u.co.uk/blog/how-to-fix- ... er-sensor/

skús tieto linky, prvá chyba je skrat na plus, druhá je zlý dpf senzor, zanesený, vadný, alebo nemá signál, skratovaný, prerušený obvod, možno stačí vyčistiť, možno nejaká zodratá izolácia na kábliku, možno odpadol káblik alebo ho zožrala myš

môjmu susedovi už druhý krát za rok niečo prehrýzlo kábel od lambdy
stefan-kollar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.06.2023 15:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa stefan-kollar »

dakujem, pozriem si ich
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

stefan-kollar napísal: 27.06.2023 08:22 nic nezistili ...
To sú typické "značkové servisy, nie tie garážové". Ich hlavnou výhodou je, že majú sekretárky s peknými nohami a dajú ti kávu.
Ak značkový servis nevie nájsť a odstrániť závadu na nie veľmi starom aute, nech idú robiť niečo nenáročnejšie, čo zvládnu.
Napríklad môžu skúsiť predaj zeleniny.

Nie som zrovna hádavý typ, ale schválne, opýtal by som sa ich, aký máš mať podľa nich dôvod, aby si si kúpil Hnújdaj ešte raz?
A hlavne - čo s ním máš teraz akože robiť, keď ani oni si s tým nevedia rady?
Ja viem... ísť do nejakého "garážového serviśu". Ľudia by sa veľmi čudovali, keby vedeli, koľko bežných servisov dorába po značkových to, čo oni nezvládli.

Choď s tým do normálneho servisu.
(dúfam, že ťa aspoň neskasírovali, keď už ti nič neurobili)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa seven549 »

palivovy filter
stefan-kollar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.06.2023 15:19
Zdieľať na Facebook

Re: HYUNDAI I30, auto straca vykon, 2017 diesel

Príspevok od používateľa stefan-kollar »

vykopanafosilia napísal: 27.06.2023 16:34
stefan-kollar napísal: 27.06.2023 08:22 nic nezistili ...
To sú typické "značkové servisy, nie tie garážové". Ich hlavnou výhodou je, že majú sekretárky s peknými nohami a dajú ti kávu.
Ak značkový servis nevie nájsť a odstrániť závadu na nie veľmi starom aute, nech idú robiť niečo nenáročnejšie, čo zvládnu.
Napríklad môžu skúsiť predaj zeleniny.

Nie som zrovna hádavý typ, ale schválne, opýtal by som sa ich, aký máš mať podľa nich dôvod, aby si si kúpil Hnújdaj ešte raz?
A hlavne - čo s ním máš teraz akože robiť, keď ani oni si s tým nevedia rady?
Ja viem... ísť do nejakého "garážového serviśu". Ľudia by sa veľmi čudovali, keby vedeli, koľko bežných servisov dorába po značkových to, čo oni nezvládli.

Choď s tým do normálneho servisu.
(dúfam, že ťa aspoň neskasírovali, keď už ti nič neurobili)
Dakujem, a suhlasim. Mnohi su len vymienaci suciastok zial. Platil som uz 3x diagnostiku, 2x v Hyundai autorizovanom, raz v obycajnom service. Idem k jednemu typkovi, ktory je udajne velmi dobry, tak som zvedavy, len je dost daleko, hadam tam dojdem ;)
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa tuninka »

diagnostiku si neplatil, v podstate si platil len za vyčítanie a vymazanie pamäte závad, čo si môžeš aj sám, ak si kúpiš nejaký bluetooth OBD interfejs z Aliexpresu za 3-10 euro a stiahneš apku do mobilu zadarmo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30, diesel 2017 - straca vykon

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je prakticky isté že "diagnostika" prebehla v takom štýle.Inak by mala (musí mať) hromadu výstupov o kontrole činností jednotlivých súčastí menežmentu.Je zbytočné tu unavovať výčtom,na koľko otázok treba dať odpoveď.U diesla to je hravo vyše 30 výsledkov a to sa bavíme o základných otázkach a odpovediach.Ovšem platí...kde nie je otázka,nemôže byť odpoveď.Diagnostika pri trocha vážnejšom probléme alebo kde sa už rýpali,vie byť niekoľko denný proces pretože každá otázka si môže vyžiadať niekoľko podotázok.Čo začína pozretím chýb môže končiť detailným rozborom napätí či prúdov komponentom a ich testami.Veľmi málinko ľudí má poňatie čo obsahuje pojem diagnostika.Dielne nevynímajúc,žiaľ a hanba.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt a 55 neregistrovaných