Hyundai i30 combi 2014 s LPG BRC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Solim100
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 combi 2014 s LPG BRC

Príspevok od používateľa Solim100 »

Zdravím mám Hyundai i30 combi rv.2014 s Lpg.znBRC dodatočne montovanym.Moj problem spočíva v zlých rozjazdoch pri studenom motore.Motor dusí ako keby nedostaval palivo.Po cca minúte je vsetko ok.Ps.Na lpg ide vsetko ako hodinky.Sviečky sú nové.Benzín sa snazím mat stále čerstvý.Ďakujem za rady
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Pri studenom motore ti chvíľu dusí na benzín a prepne ti na LPG pri 30-40C. Píšeš že na LPG ti potom ide dobre, no pri tej teplote ti ide dobre aj na benzín či? Ja som mal niečo podobné Auto na benzín šlo ako hodinky a po prerábke na LPG po mesiaci mi začalo robiť to čo píšeš, no už som to neporiešil auto sa predalo. Asi si myslím že to môže mať súvis z LPG ale nemusí.
Solim100
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Solim100 »

Robí to len pri štarte úplne studeného motora.Keď je motor zahriaty ide ako hodinky aj na lpg aj na benz.Niekedy sa ani neviem pohnúť z miesta bez toho aby mi "zdochol"
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako si písal za studena musíš jemne tlačiť na plynový pedál možno kilometer a ako sa ohrieva motor tak sa to zlepšuje. Treba ísť na diagnostiku.
Solim100
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Solim100 »

Najviac ma štve to ze kamoš to mal na diagnostike a naschval mal auto deň aj noc a rano spravil diagnostiku a ta ukazala chybu čidla chlad.kvapaliny.Čidlo sa vymenilo no problem zostal stále...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kolko kilometrov mas najazdenych na plyne? Odkedy to robi?
Solim100
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Solim100 »

Plyn bol montovaný do auta v roku 2016 ked malo 2r a 30 tis km.Montoval mi to p.Frančak v Ladomirovej.Auto má teraz 106 tis.km.spotrebu oleja ani nič podobné nemám,jazdím autom len ja 50/50 mesto dialnica.O auto sa starám olej mením medzi 12-15tis.Plyn aj benz.tankujem len na SVN.
Solim100
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Solim100 »

A ešte robí mi to asi pol roka po montáži lpg systemu...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

podobne sa moze chovat aj ked presakuje plyn z poskodenej membrany. nemusi to byt hned toto...


https://www.alza.sk/auto/arexons-cistic ... 158870.htm
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Solim100 napísal:Najviac ma štve to ze kamoš to mal na diagnostike a naschval mal auto deň aj noc a rano spravil diagnostiku a ta ukazala chybu čidla chlad.kvapaliny.Čidlo sa vymenilo no problem zostal stále...
- na hyundaikoch sa často stávalo že výrobca aktualizoval soft RJ pre kolísanie otáčok studeného motora, vyskočilo to hlavne s príchodom jesene-zimy....
- ak pominieme prvú možnosť, kamoš nerobil diagnostiku ale vyčítal chybu - čiže bola zapísaná chyba v RJ? Diagnostiku treba robiť tak že sa sledujú dáta - čísla a hľadajú sa "nezrovnalosti".
- predpokladám sviečky menené ako sa majú meniť, asi tam bude reťaz? ak remeň výmena bola-bude?
- zrejme bude treba nájsť lepšieho diagnostika alebo autorizák kde by to poctivo odsledovali popr. dotaz na autorizák či nie je možná úprava softu RJ pri takom priebehu a v danom type motora.
Solim100
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Solim100 »

Rozvod je reťaz sa mi zda.Ako autorizovany servis som sa pokúšal osloviť, no a argumentovali z tým že tieto autá niesú stavané na lpg a po 60tis km zaklepú. Doslova pozerali na mňa že čo tam chcem že to je vec pre plynára...proste ochota...V konečnom dôsledku ani Lpg servis nevie čo tie problémi spôsobuje.Spočiatku argumentovali starým benzinom,no nádrz som vyjazdil skoro do sucha a dotankoval 100oktan no stále žiadna zmena...
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Mal som podobny problem na kii 2 0 cvvt tiez lpg, benzinove vstrekovace isli do ultrazvuku a potom aditivum do benzinu, ano pomohlo, problem zmizol, asi treba aj castejsie jazdit benzin, ta technika je uz nejaka citlivejsia aj vanok tomu vadi.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

A štartovanie za studena je tiež horšie? 100vku by si mal tankovať stále skús prejazdit aspoň 2nadrze na benzín +čistič,ale v každom prípade treba skontrolovať ventilove vôle ,prípadne aj rozvody
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Dodatočná montáž lpg do moderného motora je hlúposť a obrovské riziko.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

to su tu zase 'hodnotne' rady, aj fabricke montaze su len dodatocne (iste, maju vyhody, ale aj nevyhody)

ja mam na plyne aktualne 2 dodatocne montovane auta, euro 5 aj euro 6 a chodia bez problemov


k veci:
odporucam 2 jednoduche testy, vybrat si dva za sebou iduce dni, kedy ma byt cca rovnaka vonkajsia teplota

test 1 v prvy den - nastartovat, ostat zohrievat na mieste, odstopovat si cas od nastartovania do prepnutia plynu a po prepnuti do plynu sa okamzite pohnut

test 2 v druhy den - vypnut lpg, nastartovat, nechat rovnako dlhy cas zohrievat auto na mieste a pohnut sa na benzin

ak to bude robit iba pri druhom teste tak je pravdepodobne problem v benzinovej sustave, zacal by som nasledne vycistenim benzinovych vstrekovacov ultrazvukom
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 3 neregistrovaní