Hyundai i30 combi 1.4 MPI , 73 kw - kontrolka tlaku oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 combi 1.4 MPI , 73 kw - kontrolka tlaku oleja

Príspevok od používateľa palos1 »

Zdravím Vás.Včera mi začala blikať a potom svietiť kontrolka tlaku oleja na voľnobežných otáčkach.Počas zaradenej rýchlosti nesvieti.Hyundai je rok 2013 a najazdené má 128 000 km.Olej v motore má 3000 km.Rozvodová reťaz ešte nebola mená.Ďakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Treba fyzicky odmerat tlak oleja - teda nakrutit manometer, nastartovat auto a odmerat tlak oleja na volnobehu a pri zvysenych otackach. Takto sa vyluci alebo potvrdi vada snimaca.
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Ďakujem za odpoveď.A ak bude snímač dobrý?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zaklad je zmerat tlak toho oleja. Ak tlaky budu dobre, tak pravdepodobne vadny snimac. Zmeria sa, vymeni sa.
Ak tlak oleja dobry nebude, tak snimac nekeca, hovori pravdu a neni ho potrebne menit.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

palos1 napísal:A ak bude snímač dobrý?

Tak v tom prípade máš problém.
Dostatočné mazanie ložísk v motore pomocou tlakového oleja je bezpodmienečná nevyhnutnosť chodu motora.
Ak teda bude snímač dobrý, tak to znamená že pri malých otáčkach motora je dosahovaný nízky tlak v mazacích kanálikoch. Samozrejme je dôvodný predpoklad že ani pri vyšších otáčkach motora nebude dosahovaný tlak taký ako by normálne mal byť, aj keď teda na zopnutie snímača tlaku to stačí.
Bude treba zistiť že či je to z toho dôvodu že čerpadlo z nejakého dôvodu slabo tlačí, alebo či vytláčaný olej niekde neuteká a tým dochádza k zníženiu tlaku vo výtlačnej vetve olejového systému.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tuším aj diagnostika ukáže tlak oleja, nie???
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

no ale diagnostika ukaze hodnotu z toho snimaca a ak je snimac zly tak ukaze hlupost, preto treba realne zmerat aky tam je tlak
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Teraz som skúšal na voľnobehu bez plynu svieti, pridám na 800 prestane svietiť.Zajtra dám skontrolovať snímač.Dúfam,že to bude ono.Aj keď som už teraz negatívny,že to bude niečo horšie. Ďakujem za pomoc.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 combi 1.4 MPI , 73 kw - kontrolka tlaku olej

Príspevok od používateľa a566 »

palos1 napísal:Zdravím Vás.Včera mi začala blikať a potom svietiť kontrolka tlaku oleja na voľnobežných otáčkach.Počas zaradenej rýchlosti nesvieti.Hyundai je rok 2013 a najazdené má 128 000 km.Olej v motore má 3000 km.Rozvodová reťaz ešte nebola mená.Ďakujem
a doteraz ziadne problemy ci pazvuky?
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Doteraz vôbec nič.Žiadny hluk od motora len reťaz trošku za studena ale po zahriatí ok.Začalo mi to blikať, keď som cúval na parkovacie miesto trošku do kopca, keď som zastal a na voľnobehu mi najprv začala blikať tá červená kontrolka aladinovej lampy a teraz už svieti ale len na voľnobežnych otáčkach.Trošku pridám a začne blikať a potom nesvieti.Je na tomto motore aj kontrolka hladiny oleja?Ráno som pozeral olej a je presne na ruské full.
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Oprava mierka oleja je na full.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Hladinu oleja meraj na rovine, nie v kopci.

Ake tlaky oleja sa namerali na volnobehu a pri zvysenych otackach?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

treba zistit co sa pocas tej vymeny stalo, pretoze nic sa zrazu neudeje len tak...
mne to pripada jak moc riedky olej (stale pritomny preplach??), az pri otackach cerpadlo je schopne tlacit vacsi objem-prietok, ako staci z roznych casti motora odtekat.
este mozno lacny filter, co sa tvari upchato, az otackami sa pretlak ventil otvori a pusta nefiltrovany olej.
da sa bezne natrafit na fake olej ci nahradne diely, filtre.. lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

a566 a čo takto najjednoduchší scénar? jeden deä mi na aute zasvietila kontrolka dobíjania - umrel alternátor. Iný deň na inom aute zasvietilo mazanie - umrelo olejové čerpadlo. Po výmene autá ďalej jadili mnoho km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Vyriešené. Odpojil som konektor na spínači tlaku oleja a vytekala cez spínač olej.Tam unikal tlak asi.Po výmene za nový funguje všetko.Ďakujem za pomoc
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní