Hyundai Accent 2006+ 1.5 CRDi - spolahlivosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

richardnemeth
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2014 11:26
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent 2006+ 1.5 CRDi - spolahlivosť

Príspevok od používateľa richardnemeth »

Zdravim, chcem sa majitelov Accenta a ludi, ktori sa vyznaju do danej problematiky spytat, ci je problem so servom naozaj taky vazny. Taktiez, je tento dieselovy motor spolahlivy? Planujem totizto kupit auto s nabehom cez 100 tis. km.

Este malickost: niekde som cital, ze novsie Accenty uz maju DPF. Existuju 81kw verzie bez filtra pevnych castic? (r. v. 2006, 2007, 2008). Dakujem za odpovede.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

su to spolahlive motory. DPF urcite nemaju.
larry164
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.07.2006 08:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa larry164 »

Mame ho doma 5 rokov a celkom vpoho.. Zatial len prkotiny.
Kupoval sa 4 a pol rocny 89 tis. teraz ma 130tis., hned sa pytala vodna pumpa a kladky, co je normalne. Po roku odisiel brzdovy spinac, v tej dobe nemal nikto len orig. servis, chceli 30€!!! Nedal som!! Objednal som z AMERIKY z Memphisu za 32€ dosli 4 ci 5 uz nepamatam!!! Po 2 rokoch zadimilo od volantu na packy na svetla. Samozrejme ze tu nezozenies, alebo za to chcu kopec €!!! Objednal som z KOREI za polovicu!! aj lavu (svetla) aj pravu (stierac)-bude do zasoby. Namontoval som - parada. Parkovacky sa menia pomaly kazde 2 roky, tak neviem ci su tak biedne alebo co!! TEraz hapruje ovladanie okien, ale len od vodica. Lak sa supe dole, nechtikom odlupujem z neho...
V sedacke by si nechcel stravit 3h a viac, to mi ver.
Ma 1200 kg a 110PS. Ten pomer je paradny az natolko ze to podvozok jednoducho nestiha. A to by niekto neveril, ale ma to šlehy fajne. S takou nenapadnou hrcou das dole dedinskeho cava na Actovke... Ale nie je to na to.
Co sa tyka motora - uuuplne bez vyhrad. Za 5 rokov NIC!Nestratilo sa ani pol deci ani stamperlik oleja. A to si otec chodi vacsinou na kratko. 40tis za 5 rokov - no vies. Absolutne nedymi co som aj prekvapeny a ciernota okolo vyfuku nieje a nebude. Takze motor 100% - zatial.
Ja som ho raz zobral do Prahy, 1200 km za 5,5. Odchylka medzi palubakom a tankovanim 0,0 :-). Na dialnice to velmi nieje lebo pri 130 toci okolo 2900 co je dost. Urcite tam mali dat rychlejsi prevod, lebo ten motor to stiha s velkym prehladom.
Kufor velky ajked sa to zvonku nezda.
Riadenie a radenie - ubohost!!!
Paka strasna, 1 a 2 tazsie ide.

A co sa tyka toho serva.... to by som napisal aj na 2 strany. Menilo sa hned po kupe lebo svietilo a opravu prislubil predavajuci pri obhliadke. Ale ked doslo na platenie tak sa zdrahal, ze neda 1100€!!! Bastard!!! Ano tolko to stoji. Ajked dnes by som ho uz zobral tiez z Korei za polovicu. Keby som o tej problematike vedel tolko co dnes, nekupilo by sa to auto. Povodne Servo mi ostalo a tak som dumal ako ho opravit. Nedalo mi to a tak som studoval a vedel som o nom takmer vsetko. Chcel som sa pustit do toho, mam aj navody s fotkami a pod. ale nahoda zahrala a nakoniec mi to opravoval jeden maniak co servisuje lietadla nasej vladnej letky. Tvrdi ze funguje, ale neskusal som ho, lebo nemam ako.

Serva su problem na kazdom a aj budu. Chyba je v snimaci natocenia. Samotny snimac nieje drahy ale nezozenies ho. Jedine rozobrat a vycistit a vydrzi zas mozno 3, 4 roky. Od 2006 po 2010 boli 3 generacie a mam strach ze aj ta posledna bude fungovat normalne. A zevraj (on mi tvrdil) ze sa nedaju skombinovat medzi sebou..

No ale som sa rozpisal....

Zaver je taky ze auto je pre nenarocneho cloveka s priemernym poctom km. Motor OK, kufor OK, odvezie...
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

100000 ročne ? A chceš toto ? No držím ti palce
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Poznal som 2 sluzobne zabce tohto typu, podla vyjadrenia prislusnych referentov za 4 roky vymenene cele auto obrazne, co viem jazdia cca 50000 rocne, s hundajom tymto skoncili a su u skody, zevraj tiez nic moc lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
richardnemeth
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2014 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richardnemeth »

vlastimil213 napísal:100000 ročne ? A chceš toto ? No držím ti palce
Urcite nejazdim 100 tis. rocne. Na tom aute pri kupe bude najazdene nieco cez 100 tis. km.

Inac dakujem za odpovede. Trochu ste ma odradili, tak este pouvazujem.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

larry164 napísal:Mame ho doma 5 rokov a celkom vpoho.. Zatial len prkotiny.
Kupoval sa 4 a pol rocny 89 tis. teraz ma 130tis hned sa pytala vodna pumpa a kladky, co je normalne. Po roku odisiel brzdovy spinac. Po 2 rokoch zadimilo od volantu na packy na svetla. Samozrejme ze tu nezozenies, alebo za to chcu kopec €!!! Objednal som z KOREI za polovicu!! aj lavu (svetla) aj pravu (stierac)-bude do zasoby. Namontoval som - parada. Parkovacky sa menia pomaly kazde 2 roky, tak neviem ci su tak biedne alebo co!! TEraz hapruje ovladanie okien, ale len od vodica. Lak sa supe dole, nechtikom odlupujem z neho...
Ale inac v pohode ne?
:::
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Urcite odporucam!
V rodine mame 2 kusky a bez problemu.
Na jednom trochu skrka servo, ale robilo to uz pri kupe a zatial nesvieti, neblika, funguje ako ma.
DPF nema a nema ani rozvodovy remen, ale retaz ktora ma vraj zivotnost 220tis km.
Spotreba pri lahkej nohe pod 5l/100km
richardnemeth
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2014 11:26
Zdieľať na Facebook

Accent - NIE! Focus???

Príspevok od používateľa richardnemeth »

Accemta ste mi znechutili (co je hadam lepsie, nez kupit buducu rachotinu). Aj mi bolo podozrive, ze su relativne lacne.

Co teda ten Focus? Asi by som bral toho od 2005 (neviem presny rok). Proste posledne verzie bez DPF a idealne motor 1.8 TDCi 85kw (cital som, ze vykon ok, spotreba znie tiez ok a 1.6 tdci neodporucaju velmi). Ako je podvozkovo, elektronicky? Dakujem este raz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných