Hyundai Accent - vadny posilnovač

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikipk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:47
Zdieľať na Facebook

Hyundai Accent - vadny posilnovač

Príspevok od používateľa mikipk »

Zdravím Vás všetkých,

v Roku 2007 som kúpil nový Hyundai Accent r.v. 2007 1,5CRDI.
Už asi polroka mi z času načas počas jazdy vypadne posilňovač riadenia a samozrejme vyhodí aj príslušnú kontrolku na prístrojovke. Po vypnutí motoru a opatovnom štarte sa závada odstráni.Keďže už nemám auto v záruke nechcem ho zbytočne dávať do autorizovaného servisu Hyundai pokým nemusím.Mám šikovného mechanika ale ani on netuší čo s to može byť...
Daná závada sa najčastejšie vyskytuje pri studenom štarte,ale už aj pri jazde v stálych otáčkach. Bohužial čoraz častejšie...
Kolegovi sa niečo podobne stávalo na jeho KIA RIO.Tiež mu vypadávalo servo,ale jemu to riešili ešte vrámci zaručného servisu.
Prosím ak máte dakto s týmto problémom skúsenosti tak mi prosím napíšte ako ste to riešili.
Poprípade ako a čo by som mal urobiť aby sa to odstránilo???

Veľmi pekne ďakujem MIKI
werth2d
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.12.2009 15:55
Bydlisko: PE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa werth2d »

Nakoľko má accent elektrický posilňovač, asi len do servisu, pichnúť na diagnostiku a potom sa uvidí. Možno blbne funkcia MDPS (čím vyššia rýchlosť, tým je tuhší). Dostane chybnú hlášku, že auto má vysokú rýchlosť, tak posilovač stvrdne.

Skús sa opýtať tu: http://www.hyundaiclub.net/index.php
mayq
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.02.2011 16:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayq »

larry164
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.07.2006 08:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa larry164 »

Tento problem maju VSETKY Accenty.
Ja mam 1/2006 aj ja som to mal a patral som dost dlho o tomto probleme.
Tu si precitaj, problemy s tym maju vsade. V nasom fore je zbytocne hladat.

http://www.hyundaiclub.ro/forum/index.p ... 468&st=860
http://www.youtube.com/watch?v=mLp7iNKFfKA

Na 99% mas vadnu riadiacu jednotku serva ako som mal aj ja. Bohuzial som musel vymenit CELE servo aj s volantovou tycou. Inak to NEJDE!!! Potom som doma napojil staru jednotku na nove servo. A co sa stalo? Jasneeee... robilo to to iste ako pred tym. Keby si v tom prasivom Hyundai dali aspon namahu a zistili by ze odchadza riadiaca jednotka, menili by len ju. Ale naco, ked mozu predat cele servo za 1000€ !!

Aaaano vymena serva stoji v autorizovanom servise tolko!!! :3c90:

Vymenia ti jedine CELE servo č. dielu 56310-1E502
Riadiaca jednotka ma č. dielu 56300-ON700

Skusal som hladat len jednotku, ale to skôr najdes... vies co.
Kedze u nas tazko a od nasich susedov je to tiez zrejme zbytocne, ved pozri:

http://www.market-pro.com.ua/view/pr/Hy ... ps/200/91/
http://www.paritet-motors.ua/price/Hyundai-KIA.xls

takze zaver je asi ten, ze bud opravit jednotku = zero chance, alebo najst buracku a vybrat servo. Lenze, som si isty ze aj na nom pocase odide... :41c2:
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Vsetky accenty na to netrpia.. Mne ho menili tiez koli vypinaniu, pricom po druhej vymene som dostal finalnu verziu ktora funguje tak ako ma..
Bohuzial je servo ako take od H velmi drahe. Treba pozriet buracku a zobrat s nej a to najlepsie od roku 2010 vyssie /koniec vyroby/ pripadne kupit z buracky kde bolo menene.
Mne ked menili na zaruku servo, tak sa menila volantova tyc komplet zo servo motorom..
Aktualne som videl niekde rozpredavat buracku rv 2010... Treba pohladat ci to este ma.
mikipk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikipk »

adam221 napísal:Vsetky accenty na to netrpia.. Mne ho menili tiez koli vypinaniu, pricom po druhej vymene som dostal finalnu verziu ktora funguje tak ako ma..
Bohuzial je servo ako take od H velmi drahe. Treba pozriet buracku a zobrat s nej a to najlepsie od roku 2010 vyssie /koniec vyroby/ pripadne kupit z buracky kde bolo menene.
Mne ked menili na zaruku servo, tak sa menila volantova tyc komplet zo servo motorom..
Aktualne som videl niekde rozpredavat buracku rv 2010... Treba pohladat ci to este ma.
... myslíš že sa jedná iba o nejakú chybnú sériu súčiastky alebo len proste nedotiahnu´é do konca???

:38eb:
mikipk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikipk »

ďakujem Vám ostatným tiež za prejavený názor a cenné rady :)

popravde som naivne myslel že to je proste len nejaká prkotina :-(

nečakal som že tu na mňa vyrukujete s takou cenou.... pomerne dosť
mikipk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikipk »

zdravim.... chcel by som sa Vas spytat ci ste nahodou nenašli niekde na nete alebo pripadne v inych zdrojoch elektrické schémy posilovača riadenia ACCENT 2007,pripade blokové schémy. Moc by mi to pomohlo mám kamaráta automechanika a potreboval by k danému servu dáke schémy... poprípade konkretne od toho čidla natočenia volantovej tyče... Chcel by sa na to pozriet a opravit len nikde nenašiel žiadne schémy. Pokial by sa mu to podarilo samozrejme by som Vam dal vediet kde co a ako...

ďakujem
larry164
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.07.2006 08:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa larry164 »

Takze, servo je zda sa byt opravene, zaco chcem podakovat panovi Malému z Pezinka, ktory bol velmi seriozny.
Po doslednom hladani problemu, som prisiel na to ze problem nie je v riad. jednotke, ale v snimaci natocenia volantu. Ten je svojou konstrukciou predurceny ku kazivosti, co potvrdzuje jeho stale novsie verzie. Tento bol rozobrany a vycisteny. Na velke pocudovanie nebol opotrebeny len strasne zaneseny, co dava predpoklad ze by mal este co to vydrzat.
Este raz velka vdaka panovi Malému.

...takze, kto kupi servo? :-)
mikipk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikipk »

LARRY: pochvaly na otcovu adresu odovzdám :)
doudy79
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.01.2013 13:52
Zdieľať na Facebook

posilovač riadenia

Príspevok od používateľa doudy79 »

Mám presne taký istý problém.
Servis má len jednu odpoveď - vymeniť celý stĺpik riadenia.
Trošku drahá oprava - polovica ceny auta.

Vie niekto poradiť ako opraviť ten senzor. Kto vie ako sa to rozoberá prípadne kontakt na človeka ktorý to vie.

Ďakujem.
Sisuliak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.04.2008 00:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sisuliak »

---
Naposledy upravil/-a Sisuliak v 14.09.2016 12:02, upravené celkom 2 krát.
doudy79
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.01.2013 13:52
Zdieľať na Facebook

Vadné servo?

Príspevok od používateľa doudy79 »

Vadné servo? Čo to je?
Sisuliak ešte raz ďakujem!!!

Servo ide ako víno :-)

Všetkým odporúčam.
Od včera môj accent chodí ako nový :-)
olympia88
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.06.2013 09:36
Zdieľať na Facebook

problem so servom resp snimacom na riadeni

Príspevok od používateľa olympia88 »

Sisuliak napísal:Opravujem posilovace riadenia Huyndai NEW ACCENT


kto potrebuje opravit servo, moze sa u mna objednat a nasledne prist do Ba na opravu
popripade ak mi zaplatite naklady na benzin tak pridem k vam opravit domov
ale musite zabezpecit garaz

kontakt na mna najdete tu
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=52&t=26149
sisuliak, mohol by si mi prosim poslat kontakt na seba na olympiapetrova@zoznam.sk, pretoze ten link mi nejde. vdaka
987peter987
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.07.2013 14:33
Zdieľať na Facebook

Vadne servo

Príspevok od používateľa 987peter987 »

Mam Accent 1.5 CRDi s r.v. 2008. Tiez mi z casu na cas vypadava servo. Po vypnuti motora a nastartovani znova vsetko v poriadku. Doteraz som netusil co to moze byt. Stale neviem. Ale Skus si za motorom, medzi motorom a prednym sklom (ak mas zdvihnutu kapotu) vychadza kablik. A dnes som postrehol, ze je narusena izolacia a trosku aj kablik a mam dojem ze ide prave do serva. co by mohla byt pricina.

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní