Huyndai Tuscon - trhanie auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dallaseon
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.04.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Huyndai Tuscon - trhanie auta

Príspevok od používateľa dallaseon »

Dobrý večer. Mám vozidlo Hyundai Tucson r.v. 2007 CRDi 103kw. Ide o to, že zhruba pred 2 mesiacmi som mal menený ERG ventil. Cca mesiac dozadu som si všimol, že vozidlo na treťom kvalte zhruba pri rýchlosti 40km/h divne začne trhať.. Neviem vám to popísať. Akoby sa zaplo, vyplo, zaplo turbo.. Proste 2-3x to trhne a potom to ide v pohode. Robí to len pri rýchlosti cca 40km/h. Inak nie. Neviete kde môže byť problém? Vďaka za rady.

P.S.: Príde mi to, že čím dlhšie, tak tým častejšie to robí.. Na aute jazdím každý deň. Niekedy to robilo zhruba 1x týždenné, teraz mi to príde, že to robí snaď stále.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

3 kvalt a 40km/h? to má aké otáčky? Nedusíš ho náhodou? Egr asi aj preto odišlo..točte tie diesle aspoň okolo 1700+ ..
dallaseon
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.04.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallaseon »

Auto ma na 3kvalte pri 40km/h má cca 2k otáčok. A nie, nie je to dusenie. To je regulérne trhanie. A ono v podstate ani nezáleží na tom kvalte.. Deje sa to aj s dvojkou. Proste ako sa auto dostane k 2k otáčkam, 2-3x trhne (akoby sa zaplo, vyplo, zaplo turbo) a ide ďalej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných