Hukanie turba TDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Hukanie turba TDI

Príspevok od používateľa slaja »

Chcem sa Vás spýtať: "Kto realne riešil opravu hukajúceho turba ?"
Určite poznáte ten zvuk , ako hukajúca sanitka.

Na fórach som našiel tri riešenia:

1. - je to normálne - zvykol som si na to.
2. - repas turba, no po pár tisic km to začalo znova.
3. - nové turbo.

Motor 1,9 TDI PD 77kw, turbo je KKK, olej medzi výmenami nedolievam, naj. 185 tis. km.
Diagnostika turba za jazdy - bez závad. Len ten blbý zvuk.

Ďakujem za praktické rady a skúsenosti.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Pozriet vyfuk
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Vymenu alebo repas rob az ked ti odíde.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi suhlasim.

hukanie sposobuje najcastejsie nieco co vletelo do lopatiek. Nemyslim tym zrovna desatkilove zavazie alebo tri holuby, proste minimalne necistoty, ulomky nejakeho sucheho konariku alebo listu a... pri tych 200.000 otackach turba to dokaze narobit slusnu šarapatu.

Odporucam DALEKO SKOR MENIT VZDUCHOVY FILTER nabuduce, povysavat a povytierat aj krabicu v ktorej je umiestneny a nezabudnut nalepit obojstranne lepiace pasky na novy filter tak aby pretrcali cez neho cim sa dodatocne zachyti trochu bordelu ktore by inak skoncilo... hadaj kde.

ked najdem fotku, ukazem ti ako vyzeraju tie lepiace pasky u mna pricom filtre menim kazdych maximalne 20.000km (co su dva roky pri mojom jazdeni). Hnus a bordel.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

neviem sice ake hucanie myslis .Ale mne turbo strasne pri vyzsich otackach pistalo na inom aute, vsetci hovorili, ze je to normalne, ale hovno hovno zlata rybka. Tak som ho dal na repas a hopsa lopatky uplne rozflakane az som sa divil, ze turbo este neklaklo co som prave nechcel tak som ho dal na repas hned.

Nove turbo podla mojho nazoru zbytocne pokial si nechces auto nechat 10 rokov.
merci25
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.03.2010 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa merci25 »

K tomu hukaniu turba by som sa vyjadril aj ja, nakolko aj u mna
sa to uz prejavuje, avsak hlasnejsie je to pri nezahriatom motore,
neskor ho uz prakticky nepocujem. A este asi tak, ze najviac
to pocut pri nepatrnom stlaceni pedalu plynu pri cca. 1300 otackach.
Pre spresnenie turbo je po repase asi 20 tis. km, a pocut ho bolo
hned po namontovani. Auto je Ibiza r.v.2000, cca. 175 PS na brzde...
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

"fester777"]
(neviem sice ake hucanie myslis .)

Určite už išla za tebou hukajúca sanitka. Zvuk turba kolíše presne podľa otáčok keď pridám a uberiem , napr. pri preraďovaní. Robí to v rozmedzí 1700 - 2000 - 1700 ot./min.
Najviac to počuť pri studenom motore. Nad 2000 ot./min je ticho.
Olej a filtre sa menia po 15 tis.

Robí mi to už dva roky = 50 000 km. Mechanik vraví, že pokial turbo dobre tlačí tak by do toho nešprtal.

No čo ak jedného dňa zavolá DEDE a povie turbo kaput.... :40bd:
Andy73ono
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 07.10.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andy73ono »

fester777 napísal: hovno hovno zlata rybka
Milujem tuto vetu :40bd:
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

kamarat ma presne tuto poruchu..ono je to fakt jak sanitka..ked som k nemu prvy krat sadol som mu vravel nech sa ustupi ze ide sanitka...ale k poruche..on si na to zvykol...a uz pekny cas to slape
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:No určite to nie je normálny jav, čiže buď repas, alebo výmena.

Určite by som to tak nenechával
Tak asi budeš prekvapený,chodí mi na servis pár pískajúcich exemplárov ktoré pískajú už niekolko stotisíc km,dokonca jedna octávka od novoty po cca 20tis km dodnes.Nikdy nebol problém až dodnes.Ja som mal odťahovku Iveko čo dnes behá v Šali (ahoj Peťko)pískalo už od volnobehu celé roky,navláčila desiatky aut z F a dufam píska aj dnes po cca 10 rokoch.Takže slovami K.Gotta...já bych to nerešil.
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Mne toto hukanie ako sanitka robi na Scoute 1,8tsi, firemnom, ale tam prakticky motor nepočuť len toto také ako jemné húkanie auto má okolo 35tis.km r.v. 2009. Počuť to len po meste keď pridávam atď., opakujem je to počuť minimálne a motor takmer vôbec, ale človek si to všimne hlavne keď nehrá rádio. Ma napadlo že to počut aj na MB ML 270CDI tiež firemné, od nova auto má už hádam 300tis. a žiadny problém. Len občas sa človek obzerá kde je tá sanitka.... :d :D
Naposledy upravil/-a Cherro v 11.12.2010 20:07, upravené celkom 1 krát.
superb777
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.06.2008 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa superb777 »

mam repasovane za 250e 1rok ZARUKA 0908610704
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

piskajuce turbo - bezna vec, robi mi to na astre za studena odkedy som ho kupil (robili to vsetkych 5 z ktorych osm vyberal), mala najazdenych 100 000km.... fici dodones bez poruch. Navacie porucha na tej astre je moja polovicka, ktora ju jazdi ,ale to je na inu temu...
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

v robote mame Jumper, bud 2.0 alebo 2.2 HDI a sanitkuje skoro odnovoty. veru mi trvalo kim som si na to zvykol a prestal sa obzerat po sanitke :)
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

hipisko napísal:piskajuce turbo - bezna vec, robi mi to na astre za studena odkedy som ho kupil (robili to vsetkych 5 z ktorych osm vyberal), mala najazdenych 100 000km.... fici dodones bez poruch. Navacie porucha na tej astre je moja polovicka, ktora ju jazdi ,ale to je na inu temu...
Presne tvoj pripad som zazil na opli a to ze je to bezna vec je hlupost , ktoru povie ten kto to nikdy neriesil . Po repase turbo ani nepipne, takze bezne to urcite neni :3020: . Odporucil by som ti tak dolu hadicu co ide od vzduchoveho filtru k turbu a kombinackami chytit osku, ze aku ma volu(pozor nedotykaj sa pri tom lopatiek).

Len pre ilustraciu takto nejako vyzeralo turbo z vnutra, ktore pistalo a malo volu na oske Obrázok

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných