hudba do auta

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pietro411
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.12.2009 21:10
Zdieľať na Facebook

hudba do auta

Príspevok od používateľa pietro411 »

cawte majstri,,,daval som dnes hudbu do auta a nejako mi to nejde ako ma ... kupil som 6xrepro 6600w AUNA sadu aj výhybky ,zosilovac AUNA 2400w sadu kablov a zapajal som postupne podla navodu. repro hraju ale ako keby bez zosilovaca, myslim ze tych 2400w by malo byt az moc dobre pocut kdez to hra len akoby tam zosilovac nebol....kde je chyba ? skusal som aj bez vyhybiek a je to to iste...hra to ako normalne radio..Poradte co s tym ...pripadne aj dam tel. cislo..
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To bude tým že tých 2400W to nemá, si kúpil totálny šmejd

Zosilovač má uvedené 4x90W RMS a má osadenú jednu poistku 15A, teda 15 x 12 = 180W z ktorých ešte musíš odrátať straty zhruba 20%, teda nech ten zosilovač je schopný dodať maximálne 150W / 4 = 37,5W na kanál
pietro411
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.12.2009 21:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro411 »

to nemyslis vazne ,,,, presny nazov zosilovaca je auna AB-450 4-kanal-werstarker Auto 2400W ...co s tym teraz ? skusit reklamovat u v shope ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Toto máš test na ten slávmy 2400W zosilovač http://amp-performance.de/996-Auna-AB-450.html aj s reálne nameranými hodnotami, vrátane fotiek z vnútra. Miesto výkonových tranzistorov tam sú poondiate dva integrované obvody čo sa používajú ako zosilovače do autorádia

Ak si to objednal cez internet, máš 10dní na vrátenie bez udania dôvodu, vrátil by som im úplne všetko
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pietro411 napísal:to nemyslis vazne ,,,, presny nazov zosilovaca je auna AB-450 4-kanal-werstarker Auto 2400W ...co s tym teraz ? skusit reklamovat u v shope ?
Čo na to povedať. Je tu na túto problematiku toľko tém... A Ty patříš k vačšine populácie, ktorá sa problematike nerozumie (čo je prirodzené) tak sa pýtam: S kým si sa poradil? Kto Ti poradil a n azáklade akých info, kúpiť to čo si kúpil? Lebo toto bola naozaj "kúpa roka". Presne v duchu, chcem driftovat, tak si kúpim Daciu Logan. Lebo už len ak použijem ten najjednoduchší sedliacky rozum, tak při hodnotách 2400W a repro 6600W a cene za to všetko, mi musí byť jasné, že je to blábol jak sviňa. Veril by si že sa dá kúpiť 600Hp Ferrari za 20 000? Asi ťažko.

No a ja při tom zosíku čítam:
Top Features:

4 x 90W RMS Leistung (bis zu 2400W max. im Mono-Betrieb)
Takže 4x90W čo jako poukázal ivko, je tiež nezmysel. Lebo ozajstných 4x90W sú už slušné zosíky ktoré dokážu hrať naozaj skvele. Dnes, v dobách internetu, kde google nájde všetko sa predsa dá overiť. Vráť to.

A ešte otázka. Načo 6x repro? Neznalosť? megalománia? Alebo čo Ťa k tomu viedlo?
pietro411
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.12.2009 21:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro411 »

nekupoval som to ja ale priatelka..najskor kupila repro ktore som dal do auta a napojil cisto na radio...nic moc...tak ze si kupi aj zosilovac a na nom sa radila s predajcom tam kde upila repro... zosik poslem spet to urcite ano a budem musiet kupit druhy. co odporucate ? nech jej to huci ako sa patri...dik
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to je ťažko radiť. Ak to má hrať to třeba robiť od začiatku poriadne. Realit aje taká, že tie repro budú podobná kvalita jako zosík = nikdy to poriadne hrať nebude. Už keď počujem že si niekto kúpi 6 lacných repro... Ak chce niekto dobrú reprodukciu za rozumné náklady, tak si kúpi:
alt. 1/
a/ 1pár kvalitné komponentné 2pásmové repro
b/ 3kánálový kvalitný zosík
c/ pasívny subwofer
alt 2, lacnejšia, jednoduchšia/
a/ zostáva len repro, zapojí sa do mostíka na rádio
b/ nič
c/ aktívny subwoofer

V oboch prípadoch sa dá dosiahnuť veľmi slušný zvuk. Ďalej je to hlavne o peniazoch. No za 200€ sa nedá kúpiť 6 repro + 4kanál zos a čakať, že to bude hrať.

Pokial sa tomu niekto nerozumie, má hladať medzi osvedčenými komerčnými značkami (Magnat,Kenwood,Clarion, Pioneer, Blaupunkt...) inak musí mať kupec prehlad. A nechať si poradiť od predajcu... čo Ti predá? odpoveď poznáš
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

1. Zosilovač by som vypustil
2. dopredu kúpil nejakú komponentnú sadu podla toho čo sa tam vojde napr 165mm (neviem čo to je za auto)
3. poriešil niečo dozadu, ale tam bývajú často obmedzené možnosti - záleží ako to tam je riešené
4. Kúpil aktívny subwoofer (tubu/box) - kludne niečo do 100€

Investícia dohromady cca 200-250€ a musí to bohate stačiť
Ešte vela záleží od rádia, sú aj kvalitné aj šunty

Ak by si silou mocou chcel zosilovač a pasívny subwoofer tak bohate bude stačiť dvojkanál, ktorý sa zapojí do mostíka na subwoofer. A ak bude mať reálny výkon v mostíku okolo 100W tak ti garantujem že v tom aute sa nebude dať vydržať ak sa tomu pridá
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ježkove oči,veď už niekto tej nešťastnici napíšte že nič nie je na cestách potrebnejšie než hluchá baba osprostená z rachotu tej kakofónie.A potom chod von na cesty medzi týchto bláznov
pietro411
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.12.2009 21:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro411 »

pre mhlavaty.......píše Ti tá osprostená baba.... som spoľahlivý a zodpovedný šofér, lepší ako ktorýkoľvek medzi Vami.... Tak láskavo neurážaj !!! Mám rada hudbu v aute, to je celé....
ďakujem za komentáre o tom nepodarenom zosilovaci.. :) pôjde säť do shopu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a pozor, sama najlepsia pise, tak sa chlapci ukludnite :189:
inac som smutny...dodnes som si myslel, ze najlepsiu a najmudrejsiu uz mam doma :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pietro411 napísal:pre mhlavaty.......píše Ti tá osprostená baba.... som spoľahlivý a zodpovedný šofér, lepší ako ktorýkoľvek medzi Vami.... Tak láskavo neurážaj !!! Mám rada hudbu v aute, to je celé....
ďakujem za komentáre o tom nepodarenom zosilovaci.. :) pôjde säť do shopu...
Ja tomu rozumiem,ale rozlišujem hudbu v aute a hluk v aute.O tom že si spolahlivá napíš o 40 rokov keď budeš mať za sebou 11/2 mil km.Zatiaľ akurát spolahlivo hladáš ako sa dostať do prieseru že si nevnímala iné než "hudbu". Ak sedíš v aute kde hudbu ruší aj bzukot muchy,tak stačí 3 W do reprákov
Pred časom tu jeden bol čo hladal repráky atd...ponúkal som mu Infinity reprá zadara,dodnes sa pre ne nezastavil,ak chceš zastav sa pre ne,potom Ti predvediem čo to je blázon v aute,jedného mám oproti v baráku.Keď príde domov,to viem aj keď robím z karbobrúskov a to som od neho 100 metrov a ide to cez múry
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To by som využil. Infiniti patrili k tomu lepšiemu na trhu. Sám mám auto osadené tou značkou. Je to vlastne Americký Blaupunkt, resp tá značka patrila pod Blaupunkt a v EU sa pod tou značkou predávala vyššia trieda Blaupunktu. A mhlavaty to myslí dobře, netřeba ho brať až tak vážne ;-)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Blaupunkt by som vynechal... nie som nejaký audiofil, ale Blaupunkty boli to najhoršie, čo som zatiaľ v autách mal. Ako sa vyjadril jeden chlápek, ktorý sa montovaním hudby živí, prvé čo povedal, keď videl aké mám rádio: "Má to jednu chybu. Nie je to autorádio ale Blaupunkt".

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných