Honda XR 125 L - smerovky

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vinnie8
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Honda XR 125 L - smerovky

Príspevok od používateľa vinnie8 »

Zdravím, kúpil som túto motorku a trápi ma jedna vec. Keď ju naštartujem a hodim smerovku (je jendo či P alebo Ľ) tak smerovka začne blikať asi až po 20tich sekundách...ked sa trošku hrajem že hodim-blikne, vypnem a znova hodim tak ten čas sa skracuje..až po 2,3 minutach už to ide ako má, t.j. ťuknem do smerovky a hneď bliká...neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba ? ..Ďakujem za odpovede :2f93:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Baterka je na tom ako? či nieje vymlátená a prerušovač má skrátka hneď po štarte malé napätie na to aby začal pracovať. Inú súvislosť nevidím nakoľko prerušovač je zrejme elektronický a nejaké zohriatie a vychladnutie je asi málo pravdepodobné.
vinnie8
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vinnie8 »

no práve baterka bola po predchádzajúcom majiteľovi K.O. .. kúpil som novú VARTU s rovnakými parametrami...celkom zaujímavá vec :342a:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak potom kontakty v samotnom prepínači by som kukol...či sa tým prepínaním nezlepší nejaký problém okolo prechodového odporu prípadne ....chcelo by to asi merací prístroj a elektricky pozitívneho človeka.
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

Na chybe by mohol byť možno kondenzátor ak to máš tak ako ja na XR 600 že máš dva okruhy a dva regulátory na svetlá. Možno ho niekto vymenil za silnejší a trvá mu kým to "prejde"...alebo skrat, kukni si nemáš taký veľký kondík pri regulátore "rectifer" alebo tak nejak...
vinnie8
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vinnie8 »

Keď trošku povolia mrazy a nebude náradie primŕzať k rukám tak sa nato pozriem, skúsim to VLADY premerať, DUDO175 ešte som to nemal rozobraté takže neviem povedať či tiež mám 2 okruhy ...každopádne ďakujem za rady a podelím sa s riešením :300f:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Všeobecne stred do prepínača smeroviek je už výstup z prerušovača, takže ak na neho zavesíš žiarovku a druhý koniec dáš na kostru malo by sa to rozblikať. Ale je dôležitá aj wattáž ak tam máš na motorke dve 21w tak s jednou to bude blikať veľmi rýchlo. Asi by som to riešil niekde na konektore čo idú káble k riadidlám do prepínača
henoxc
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.11.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henoxc »

skusil si to?
vinnie8
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vinnie8 »

ojojooj ospravedlňujem sa nejak som žil v tom že som sem už dávno napísal výsledok....takže ak by mal niekto podobný problém tak..nakoniec bola chyba úplnou banalitou...rozobral som prepínač dnu bola nejaka vazelina alebo niečo take samozrejme s ňou neskutočne veľa bordelu takže som to vystriekal kontaktným sprejom vyčistil jemne namazal a odvtedy ide prepínač ľahko a hlavne funguje tak, ako má ..ďakujem ale ešte raz za všetky rady :)
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

no na to sa zvykne chytit bordel. Aspon budem vediet na co si dat pozor a ze nebolo by na skodu to raz za cas ocistit ;)
rudvajzer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11.12.2014 08:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudvajzer »

raz za čas to môžeš prečistiť ale zas to so staroslivosťou o to zbytočne nepreháňaj.
vinnie8
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20.09.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vinnie8 »

tak, proste keď budeš vidieť resp. cítiť že to nejak zadrháva tak sa nato pozri..moja moto ma 10 rokov a neviem či som nebol prvý, kto to rozoberal a čistil :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných