Honda LEGEND 3,5 V6 SH-AWD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scholes
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.02.2008 16:33
Zdieľať na Facebook

Honda LEGEND 3,5 V6 SH-AWD

Príspevok od používateľa scholes »

Ahojte, mate niekto skusenost s tymto autom dost by ma zaujimalo ako je na tom so spolahlivostou: motor? pohon? v podstate celkovo nakolko to je celkom slusne prepchate elektronikou.
dakujem :300f:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

U nás je toho málo, ked chceš hladať info musíš zablúdiť na zahraničné stránky a hladať Acura RL.
A aj z toho dôvodu by som šiel do Subaru Legacy 3.0H6 omnoho viac skúseností
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

:d :D :d :D Snád niekto nečaká že to by to jazdilo za 8,5l v priemere, Legacy s 3.0i tiež bude jazdiť za 10l, krmiť tie kilowatty a 6 valec skrátka čosi stojí

Tak ako vravíš postačí aj Accord, ale ak je 4x4 podmienka tak mnoho kandidátov padá
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pýtať sa na spoľahlivosť Hondy je rovnaké, ako by som sa pýtal riaditeľa hotela Burj Al Arab (7 hviezdičkový), či budem s ubytovaním spokojný.

Ale napriek tomu odpoviem dvomi slovami - áno, je spoľahlivá :-)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..až na to,že 98% obyvateĺov Slovenska nikdy nepočulo o Burj al Arab

to akoby si prasaťu ukazoval digitálky....
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

lubos zimovcak napísal:Preboha, načo by Ti bola nepodarená Honda Legend?! :), rovno Ti poviem, k čomu časom dospeješ aj Ty, lebo svojho času sa mi tiež veľmi páčila, až som skoro podľahol:

takže: spotreba: VYSOKA, okolo 10 úplne bežne a to je skôr "eko" jazda, v meste šialená, 15-20, 4x4 je iba na smiech a čistá reklama, drahý servis, veľký prepad ceny.

MALY kufor a málo miesta vzadu, pričom je to ťažká opacha.

Plusy: celkom pekné spracovanie, hudba, dizajn, neopozeranosť. a pri skúšobných jazdách naozaj dobrá smerová stabilita, aj v zákrutach na tú váhu veľmi dobrá.

Obávam sa, že staršie Legendy boli naozaj "legendy", toto je taký americko-japonský paškvil, dúfam, že Hoňdáci odpustia.

Ak Hondu, a BENZIN, stačí bohate Accord 2,4 benzín. až-až. /P.S.: až by bola cena benzínu aj u nás ako v USA..., tak neváhaj a kúp, kúpil by som aj ja..:), ale potom sa jej ťažko zbavíš.
absolutny nesuhlas s tymto prispevkom!

myslis ten SH-AWD, Super Handling AWD, ktory dokaze preniest az 70% vykonu na jedno koleso aby dokazal zabranit kolizii/smyku/nehode, ktory vo viacerych testoch a recenziach ospevovali, nie v jednom teste povedali, ze s tymto Legendom je prakticky nemozne dostat auto do problemu/smyku!?

3,5 s takmer 300PS nebude jazdit ani za 7 ani za 9l/100km

jedine by som vycital 5st. automat ktory s tym autom nestiha

Accord je lahsi s mensim motorom a super spotrebou to sa musi nechat, ale Legend je spicka a to mu nikto nevezme, skoda tej prevodovky, hodila by sa tam nova 6-7 st.

ked nevies, nepis, tak ako si napisal o SH-AWD
Naposledy upravil/-a kidrock77 v 30.03.2014 20:34, upravené celkom 1 krát.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja by som to auto pri cistom svedomi prirovnal k Olcitu.

Aj Olcit mal svojho casu nadcasovu konstrukciu, vykonne a spolahlive motory, vyborne jazdne vlastnosti, zaujimave technicke riesenia, slusnu vybavu...

Vlastne mal iba jediny problem.

Nikto ho nechcel.


Legend je na tom podobne. Nadherne auto. Lenze, ak ho kupis, uz sa ho nikdy nezbavis. Za ziadnu cenu.

Ak toto prekusnes - ber ho bez zavahania.

Jedina otazka - mas na to GULE?
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

ked som si robil zalusk, kym som dal dokopy 15 000,- narychlo tak uz sa predalo…
takze o tom, ze sa toho nezbavis by som nevravel...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V týchto končinách je to viacmenej nepredajné kvôli motoru, lebo tu každému podla rozných štatistík stačí kludne 1.4 či podobná kubaturá s výkonom 100PS...

Preto tu nie je rozšírené ani Subaru, ten zlom nastal až z príchodom diesla. Honda je rozšírená len vdaka tomu že jednak ponúkala slabšie pohonné jednotky a za dalšie tiež diesle.
Keby bol v Legende diesel tak tiež ich tu behá viac ako ked je v ponuke len 3.5i
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

To, že je V Európe všeobecne neoblúbené spôsobuje do značnej miery aj fakt, že toto vozidlo bolo ponúkané len s jediným motorom a to benzínovým šesťvalcom. Ak by zákazník mal na výber ASPOŇ jeden dieslový motor, tak ich predajnosť v takom Nemecku nie je 200 kusov ročne, ale kľudne pár tisíc. Druhá vec - ľudia si stále radšej vo vyššej strednej triede kúpia taký BMW 5, Mercedes E, alebo Audi A6, ako Hondu Legend, aj keď prvé tri menované sú už tak okukané, ako Škoda Fabia.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A mnohý auto stále kupujú bez ohladu či si ho reálne vyskúšali, potom sa kupujú kludne nepohodlné šerble, kde si majitel komfort dokonca pochvaluje
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

YxoYpsilono napísal:Ja by som to auto pri cistom svedomi prirovnal k Olcitu.

Aj Olcit mal svojho casu nadcasovu konstrukciu, vykonne a spolahlive motory, vyborne jazdne vlastnosti, zaujimave technicke riesenia, slusnu vybavu...

- jazdili ste v Oltcite? Nie? Nič z toho čo píšete nemal. Citroen Visa nieje Oltcit. A kedže je to také skvelé auto majitelia ich dodnes s láskou opatrujú, nepredávajú ich a preto na trhu majú neskutočnú cenu.
ale inak je to výrok roka....
Lukas404
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25.01.2011 12:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas404 »

4x4 je vo vačšine osobákov na ho...
Stačí ak je čo len mierny kopec a rozmočený terén,možeš si fúkať na osobáku, ak poriadne 4x4 tak dáky Patrol s riadnymi off road gumami
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

ty si pobavil ze ho kupim za 6000,-
bavime sa o Legende po 2006? ten sa da kupit za 6000 euro? kde? ani v ABC ho nemaju za taku cenu, nehovoriac o stave...

bol tu cierny Legend za 15 500, myslim ze zo ZM znackami, rychlo sa predal, vypadal vo vynikajucom stave, su za 9000 v CZ ale v dezolatnom stave + registracna dan...

nevravim ze Legend je modla, to ani zdaleka, ale je super spracovana, ale ako pisu vyssie, trpi na prevodovku (5 st.), a absenciu diesla, ktory je na europskom traktorovom trhu ziadany niekolkonasobne viac ako benzin, o to viac 3,5i s 5 st. automatom, spotreba je vysoka hlavne kvoli tomu automatu

hadat sa tu nechcem ani nebudem, no mozem potvrdit ze Accord je super :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nechcem vam znalcom kecat do takychto kar, predsalen som standartny slovak 1,4 do 100PS, co uz viem o autach, ze ? lol , ale 4x4 u subaru, 4x4 u offroadu a 4x4 u nejakej cestnej rakety su uplne diametralne inac zamerane pohony...rozdelenie krutiaceho momentu 50:50 je priorita pre nizkoadhezne podmienky, u prevykonovanych je cela 4kolka posunuta kludne 80% dozadu, 20% dopredu, lebo sa predpoklada pouzitie na povrchu s bezvadnym gripom :41c2:, kde jednoducho stoji zato, poslat nieco na predok, nakolko zadok je uz v koncoch, preto porovavat legend a subaru, no jak o tych hruskach a jablkach... :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní