Honda CRV 2,0 i + lpg , 2003 - svieti kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Honda CRV 2,0 i + lpg , 2003 - svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Zdravím,

mám HONDU CRV, R.V.2003, MOTOR 2,0 BENZIN + DOMONTOVANY PLYN, 110kW.

Problém? - následovný - svieti kontrolka motora oranžová, otáčky kolíšu medzi 6000-8000. Niekedy mám dojem, že to ide zdochnúť, robí to aj na plyne aj na benzíne. Keď som bol u kamoša na bežnom compe, vypisalo dané chyby - chudobná zmes, lambda sonda a snímač polohy vačky. Sonda je vymená nová. Bolo robené aj 10 minutové základné nastavenie. Bol som preverovať aj vstreky pod ultrazvukom, tie sú správne.
Niekedy sa stane, že kontrolka aj sama zhasne, ale niekedy to svieti aj 3-4 týždne, kým to nenechám vymazať. Prosím o rady, pretože najbližší servis Hondy mám v Mikuláši, ale mám takú pracovnú dobu, že sa k nim tak skoro nedostanem. vopred ďakujem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Otacky 6000-8000 alebo 600-800?Ked u benzinu "skakaju" otacky,problem je so zmesou paliva a vzduchu.Bez hodnot zivych udajov ti pomoct neviem.
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

ešte som sa zabudol priznať, že som pretiahol výmenu sviečok, neboli menené už 30000km, čo pri LPG by sa mali meniť skôr. Zajtra ich vymením, uvidím, či to pomôže, ak nie, potom budem riešiť hodnoty živých údajov :-)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

skus pozriet palivove cerpadlo.. :2f93:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

skús si prečítať toto je tam aj o "engine check" http://forum.autobazar.eu/mazda-3-2004- ... 60162.html
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

s tou kontrolkou by som si vobec nerobil starosti, hlavne ked ide o 10 ročný motor

ja som takto najazdil na Espere 100 000 km na LPG, furt ta kontrolka svietila...

možno by som vtedy mohol poriešiť tu kontrolku aby nesvietila, ale za cenu toho ,žeby sa mi dvihla spotreba o 1 až 1,5 litra, a to som nechcel
eifel13
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.10.2007 15:33
Zdieľať na Facebook

crv

Príspevok od používateľa eifel13 »

kolísanie sposobuje preavdepodobne solenoid,resp.ventil volnobežných otáčok...
cybermedia
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.03.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

kontrolka

Príspevok od používateľa cybermedia »

Skuste ist na benzin na jednu plnu nadrz. Kontrolka potom zhasne.
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

nad tým ventilom som už premýšľal aj ja, ale zatiaľ idem dnes skúsiť vymeniť tie sviečky, pojazdiť zopár 100km a uvidíme, čo bude ďalej.
Na benzín už jazdím dlhšie, ale nezhaslo to.

Otázka do éteru: Viete mi poradiť kde nájdem palivový filter? Je súčasťou palivového čerpadla (ako u väčšiny japoncov)? alebo je umiestnený niekde inde? Vopred diky.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... no vy ste nešťastník... kúpili ste si jazdenku s plynom, stále sa to kazí, neviete to poriešiť, neustále tu máte nejaké vlákna, auto chcete predať už dlhšiu dobu ale sa asi nedarí... to fakt neviete nájsť niekoho kto vám to dá dokopy aspoň po stránke benzínu?
ste laik, sám to neporiešite, radšej si pýtajte radu na dobrého servisáka pri PP...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... a zabudol som, nepíšte do inzerátu " bez investícií ", lebo dôvod predaj nieje " potrebujem vačšie auto" ale "potrebujem sa zbaviť auta ktoré neviem dať dokopy"...
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Dobrého servisáka na Hondy v PP som nenašiel, a to poznám skoro všetkých "majstrov" v PP. Preto sa tu pýtam o rady, pretože robím celý deň do 4 a keby som chcel ísť do LM do Hondy, nestihnem ich tam už.
BEZ INVESTICII - bola poznámka úplne na mieste, keďže inzerát je už dlhšie na nete, daný problém s kolísaním otáčok som zistil asi pred týždňom.

Ale jedno ma teší, "som v kurze" :-)

keďže máte nick "hjundai", chcem sa opýtať, či ste mechanik Hyundai?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

U akého vykorisťovateľa si zamestnaný, že tam nemáte nárok na dovolenku?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ako " svieti kontrolka motora " bolo založené apríl 2013... takže stále " bez investícií"?
- troška ma takýto ľudia serú lebo som už pár takýchto áut videl... cestoval som stovky km lebo auto bolo tip-top a stačilo 30sec. a šiel som domov....
nie som mechanik, resp. som ale nie auto.... a viem že tieto " opravy " skrz fora sú nanič....
ale komu niet rady.... hľadajte servis-mechanika... problém bude asi vo financiách.... to ale neironizujem, viem že keď nie sú peniaze tak sa ťažko rieši oprava auta ale tak či onak sám to dokopy asi nedáte....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Napísať bez inesticii to je také podľa mňa len na nalákanie prípadného kupca.
Normálne reálne zmýšlajúci človek ak kupuje čokoľvek používané tak si musí byť vedomý, že je to lotéria vždy väčšia či menšia. Je jedno či to je auto alebo PC alebo mobil. Dnes bez investicii ale zajtra to už nemusí byť pravda. Kto už predáva vec ktorá je dobrá a je s ňou spokojný.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných