Honda CRV 2.2 i-ctdi - roztrhnuta retaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ak das aspon 7tisic tak sa da.ale kupovat auto co bude mat uz 10 rokov za take prachy trochu pouvazuj.len koli tomu ze je to bmw a len smiesna 320d?ja som mal e46 320i coupe a nicim ma to nedostalo.akurat sa v nedelu poukazovat.z praktickeho hladiska onicom.kufor celkom sa dal no mal som podvozok m-technik cize ma vytriaslo na 1400km ceste + spotenu prdel z kozenych sedaciek.nehovoriac o tom ze som stale niekde odieral podlahu.dobre to bolo len na autobahne.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja jazdim vacsinou dialnice +okresky a na jedno nastartovanie idem 50 km. Tak potom porad ake auto do 7000 eur od roku 2004 sedan je dobre pohodlne rychle???
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

motohodiny na autach :40bd:
Keby motory isli stale na 2000 otackach, pri konstantnej zatazi, tak by to malo zmysel.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

wikyxxx napísal:Chcem ročnik okolo 2004 takže take auto priemrnejazdilo 20-250000 km za rok takže už tie auta budu mat aj 200 000 nabehane a viac ale radšej pojde auto kupit von napr. nemcko od nejakého sukromnika am sa najdu aj zachovalé kusky od prveho majitela.
Preboha maj rozum, to je tvoj sen si kúpiť vylietanú hajtru ? Máš 7000€, za to kúpiš kludne o 3 roky mladší Focus 1.8TDCI.
Ohladne dovozu - vonku sa jazdí viac ako tu, tak že ten nájazd bude taký aký bude, zachovalý kus stojí groše a k tomu ešte prihlásenie
Alebo si kúp nejaké cukríkové Stilo z posledných rokov výroby a ešte ti aj 2000€ zostane, ak nie aj 3000€ a garantujem ti že za dobu vlastníctva vozidla ich nepreservisuješ
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Focus sa mi nepaci ani stilo ja by som chcel nieco z dielne bmw audi mercedes.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chcieť je pekná vlastnosť, ale treba sa zbaviť toho bloku v hlave, fakt bez urážky, lebo nedopadneš dobre.

Kto vyberá auto ako ty vyberá u mna od základu zle, ale chápem že každý mladý si tým musí preskákať na vlastnej koži
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

lubos zimovcak napísal: Na starom Nissane Teranno 3.0 V 6 US verzia je cez 570.000 míľ... a reťaz pôvodná, z roku 88.
Dobré už bolo. Teraz si musíme zvyknúť na to horšie. Česť výnimkám.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Na starom Nissane Teranno 3.0 V 6 US verzia je cez 570.000 míľ... a reťaz pôvodná, z roku 88. ale aj stare bmw e34 mercedesy w124 nagulalo tolko tisic na povodnych rozvodoch.tie 2 auta dostali ohodnotenie ze boli kedysi najpolahlivejsie na celej planete.porovnavaj nove terrano a nove bmw.dnesne francuzke bugatky maju vymenu rozvodov remienkov napr pri 240 000km ale co z toho ak je to este obmedzene casom 6 rokov.

A o tvrdení, že po 200.000 km sa "musí" kupovať nové auto.., škoda reči-- preco citas temy ake problemy maju ludia.napr ta mazda 6 sli to chorvatska a nieco mu tam hrkoce kladka alebo alternator.preco to zacalo sa kazit.pretoze to uz taha na 250 000km.tie auta uz cakaju na vymenu vsetkeho hlavne napravy.u takeho auta je to stale starost z jazdy co sa kedy zase oddrbe.


ja by som chcel nieco z dielne bmw audi mercedes --- tak sa zmier s tym ze tie auta budu stale len pytat a pytat.a ak kupis take co ma nad 200 000km priprav si rovno prachy ze budes menit vsetko okolo klinoveho remena+nejake veci a nebude to lacny spas.1000e len po kupe zasolis.tie auta su stavane na to aby clovek v nich zil cize aj servis maju castejsi.chces ekonomicke ktore co to vydrzi nagulat bez vymeny nejakych somarin kup si focus ,alebo mondeo z roku 2006.ceny dobre a najdes este aj kusky co nemaju ani 100 000km.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pidizvi napísal:motohodiny na autach :40bd:
Keby motory isli stale na 2000 otackach, pri konstantnej zatazi, tak by to malo zmysel.
No to je náramná sranda.
A aké iné objektívnejšie kritérium by si ty navrhoval ?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No napr. opel insignia ľúbi trhať rozvody tiež :-) a to už pri 80 000 km.

Teraz kolegyni tiež praskli ale gumené rozvody na Chevrolet Captiva, neviem či mala 100 000 km :-(
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ono sa to vôbec nemusí týkať len Chevroletu alebo Opla ak kolegyňa jazdí tak, ako mnohé iné naše krajšie polovičky, t.j. že sa rozbieha prískokami, necitlivo radí, sem-tam jej motor skape, keď zabudne vyradiť pred križovatkou, tak to vždy sú v mechanizme pohonu rázy a nutne sa to musí prejaviť aj na rozvodovom remeni, ktorý tie náhle zmeny rýchlosti otáčania kľukovky musí preniesť na rozvody.
Na remeni vznikajú mikrotrhlinky, ktoré sa postupne rozširujú a reálna životnosť remeňa sa skracuje.
Preto napríklad autá s automatickou prevodovkou znesú bez problémov výrazné predĺženie intervalu výmeny remeňa, lebo tam hydraulická spojka utlmí väčšinu rázov medzi motorom a prevodovkou.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ak je raz určená výmena remeňa na 160 000 km, alebo 240 000 km. Tak to má vydržať aj keby som s tým oral, alebo mal skákací benzín. Prípadne driftoval :-) alebo pán boh vie čo :-(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Takze pani, k tymto problemom sa vyjadrim nasledovne:
Konstrukter dostane jasne zadanie a podla toho navrhne retiazku, priamo tam je vnesena programovana zivotnost!!!
Zaroven sa urci percento reklamacii, ktore je vyhodnejsie ako vyrabat "predimenzovany" diel.
Nasleduju skusky. Pokial to klapne, ide do sveta. Tie skusky su ci laicke, ci profi testovacimi jazdcami.
Nikto neskusa, ani nikdy nebude skackave benziny, ani oranie ! Bezne uzivanie sa rozumie take, ako 95% soferov jazdi povedzme, nie okruhove jazdenie pri nakupnych taskach, nie nakladanie za studena, nie driftovanie, nie nalozenie 19" valcov na golfa, nie chiptuning atd. atd.

Takto to funguje a nijak inak.

Verte tomu, ze veci sa daju technicky spravit "poriadnejsie", ide iba o zadanie, ktore pride z manazmentu a od ekonomov a od marketingu, okrem toho sa spravi spionaz, ako to spravi priama konkurencia !

Konstrukter navrhne suciastku kludne s 2,3,4x vyssou zivotnostou, on o tom ale nerozhoduje !!! Nas na skole ucili, neni problem vyrabat nerezove traktory, problem je najst im odbyt :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ochvíľu budeme chodiť na týždenné školenie, aby sme vedeli ako jazdiť na novom aute ??? Auto má byť blbo-odolné. Lebo generácie blbnú viac a viac.

Mladý už nevedia o autách takmer nič. Ani len skontrolovať olej. Alebo že ho treba vôbec meniť !
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pocul som story ako pani prisla do hypermarketu reklamovat plne odpruzeny bajk za povedzme 300 eur, jej syn skocil na nom zo strechy garaze a ram to vzdal...

skus orat na tvojom volve a ked nevydrzi, potom vynadaj vyrobcovi co za sunt to predava :d :D

vysledok v obidvoch pripadoch bude rovnaky :3906:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní