HONDA CR-V V-TEC 2008 AUTOMAT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

cicmanec napísal:To isto vie. Ale chce vedieť prečo keď je to 5-stupňová prevodovka prečo si nemôže nastaviť radenie max. do štvorky. Ktovie či mercedesácke 9-stupňové prevodovky tam majú polmetrovú kulisu s polohami D1-D8... :41c2:
:2f93: :300f: :300f:
seto28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seto28 »

Všetci jakí mudrlanti..5 stupnový automat pre nechápavých https://static.cargurus.com/images/site ... 1577044846[/quote][/code][/list][/url]
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mám pocit že jediný nechápavý je zadávateľ nie? Mám teraz 6.st. automat, mám tam len L, žiadne Dx, ani ma to nejako netrápi šak je to automat a dokonca ani nerátam čo je práve zaradené.... až si nahodím Manual mod tak to vidím, inak čo to mám riešiť keď to beží ako má?
a ten obrázok má akože dokazovať čo? Nájdem toľko rôznych obrázkov a každý bude iný lebo výrobcovia si to riešia rôzne - aj medzi modelmi aj v čase sa to mení.
Naposledy upravil/-a hjundai v 22.12.2019 21:17, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

seto28 napísal:Všetci jakí mudrlanti..5 stupnový automat pre nechápavých
Ale nie na tom tvojom aktualnom povoze. To že to tak jedna značka má nznamená , že to musí mať aj iná.
Na VW sa stierače zapínajú dohora, na Rnaulte dolu - tak čo teraz si polámem páčky keď mením autá???? ::: :::
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco nechaj tak, je to beznádejné... veď je problém narátať do 5 - päť... 5.stupňový bazmek radí 1.-2.-3.-4.-5. tak otázka koľko to má vlastne stupňov?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Honda asi nepovažuje blokáciu posledného stupäa formou D4 za potrebnú. Aj tej D3 sa čudujem, na technických strojoch je automat naozaj automatom - volím jedine smer jazdy a viac ma nezaujíma či parkujem alebo ťahám náves.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

hjundai napísal:oco nechaj tak, je to beznádejné... veď je problém narátať do 5 - päť... 5.stupňový bazmek radí 1.-2.-3.-4.-5. tak otázka koľko to má vlastne stupňov?
Este zamok menica moze sposobit, ze sofer si mysli ze ma o stupen viac.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco v kopcoch,serpentinach je dobre si zamknut napr po 3,pripadne v zapche v meste pri posuvani 1... ja sice nemam na aute zamok len to co pises (R-N-D+ manual) ale dost casto zapinam v kopcoch manualny rezim
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale najnovšie hypermodernointeligentné povozy by predsa mali rozoznať samé , kde sa nachádzajú a kolko majú toho na hrbe. Ako to že blbá jašterka mi zapiští toto už nezdvíham, alebo ak mám náklad v lufte tak zapína mikropojazd??? To Linde je lepšie ako Honda????
Ako pochopím ak toto bude mať Laredo alebo F150ka z nejakých 90 tych rokov,ale predsa sme v 21 storočí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seto28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seto28 »

To bola fotka hondy legend ale nevadí škoda aj písať sen na fórum..vedel som že 3 genecia crv má 5 stupňov len len som chcel vedieť či sa dá samostatne jazdiť len na 4 stupeň ale viacerí to nepochopili
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ty si fakt predpokladal, že niekto iný to tak má, a len a práve tebe túto možnosť odopreli???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

seto28 napísal:To bola fotka hondy legend ale nevadí škoda aj písať sen na fórum..vedel som že 3 genecia crv má 5 stupňov len len som chcel vedieť či sa dá samostatne jazdiť len na 4 stupeň ale viacerí to nepochopili
Ja neviem za posledných XY rokov pribúda neustále tolko stupidných otázok na fore, že sa mi z toho až hlava točí...

Riešim XY auto, chcem automat a povedzme že niekedy v inzerátoch sú zaklikané bludy. Tak sa spýtam pre istotu že či má auto 4AT, alebo vždy len 5AT...
Na čo ti je informácia či sa dá na tom AT navoliť že to bude kvaltovať len po 4° naozaj nechápem


A ako som už vyššie spomínal, bolo by to úplne nelogické, lebo sa to používa napríklad pri jazde dolu kopcom, kedy nechceš ísť na brzdách, ale aby si to samé brzdilo motorom. Keby ti to hodilo 4° tak by sa ti to rozbehlo samé aj cez 90km/h...
V bežnom režime zasa nepotrebuješ jazdiť na 4°, ale na poslednom...

Celý tvoj problém je len vlastne nejaký nezmysel z tvojej hlavy a ešte sa urážaš že niekto nepochopil, alebo že píše čo ťa nezaujíma
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Aby som ti to trochu zhrnul, aby si pochopil tak začnem 1. generáciou Crv. 94kw.
Tá má volič AT- P/R/N/D4/D3/2/1.
Prvé 3 pozície vieme na čo sú áno? D4 znamená radí 1-4 (4.stupnova at). D3 radí 1-3 na najvyššie možné otáčky. Používa sa hlavne pri strmom klesaní, aby sa nemuseli prehriat brzdy, čiže brzdí motorom. 2 sa použije keď zapadneš v snehu, aby si zredukoval točenie kolies. 1 som použil raz v lese v extremnom stupani a naslednom zjazde.

Potom prišiel facelift 1.gen a to 108kw a volič AT sa zmenil na P/R/N/D/2/1 a zvlášť tlačidlo O/D. To bola náhrada kvázi D3, kde sa zapína a vypína overdrive. Toto má význam aktivovaného overdrive ako zaradenie final gear ratio, kvoli nizsej spotrebe paliva. Áno v roku 1999. Aj pri 50km ti zaradilo 4. Stupen nieco kolem 1300 otáčok.

Druhá generácia 110kw to isté 4.st AT s overdrive tlačidlom

Tretia generácia 110kw 5.st AT. Aktivované tlačidlo D3. Tam už to chápem tak, že to radí 1-3 ale môže aj asi pri zjazde radiť 3-4 cyklicky? Wtf?

Mimo toho som mal 1gen fl a v meste do 60km som vypinal overdrive lebo to dosť na 4 stupni podtáčalo. A auto je to stavané na jazdu pohodovú, je to lenivé.
seto28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seto28 »

konečne niekto čo tomu pochopil...tá poloha d4 by tam bola vhodná napríklad v meste alebo po okreskách aby automat neradil zbytočne medzi 4-5
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aby neradil zbytočne medzi 4-5...
Treba asi užívať antidepresíva, alebo sa prestať zaťažovať vecami ktoré ťa nemajú trápiť

A to by sa ti to akože chcelo prekvaltovávať?
Ja ti vysvetlím na čo sa automat kupuje - presne na to aby si nemusel šachovať s pákou.

Boha, mám takmer 9 rokov automat, ano mám možnosť ručneho zaradenia kvaltu, ale využívam to vyslovene len ked idem na Martinské hole a idem naspäť dolu a aj to iba na určitých úsekoch, inak idem v 99,99999% stále na D. Nevyradujem ani do N(P) na svetelných križovatkách, pokial to nie je fakt velká križovatka kde by som čakal čojaviem aj 2 min

Ved ten automat má svoju riadiačku (TCU) a v nej je všetko nastavené tak ako treba, ona si vie prepočítať na základe požiadaviek z plynového pedálu čo má robiť a to ako sa ten AT chová je dané tvojou nohou

Mám na svojom aute 4°AT a ten 4 kvalt mi zaradí aj zamkne menič tiež v meste pri 50km/h, ba aj pod, vtedy motor točí len niečo málo okolo 1100rpm, trošku pritlačím, odomkne menič a točí 1300rpm, alebo čo ja viem kolko... NEZAUJÍMA MA TO!!!
Ale tiež na tom 4 kvalte môžem prášiť maximálku cez 200km/h...

Auto má teraz podla budíka cca 260tkm a ja sám som z toho natočil nejakých 170tkm. Z automatom nebol žiaden problém

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní