Honda Civic 8G alebo Passat B6

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
rony91
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.10.2012 13:34
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 8G alebo Passat B6

Príspevok od používateľa rony91 »

Zdravim, chcel by som sa spytat ci by mi tu niekto nevedel poradit nejake +/- ohladne tychto dvoch aut. Velmi sa mi pacia a chcel by som kupit niektore z nich. Ide mi konkretne o auta: Honda Civic 8G 2.2 a VW Passat 1.9 77kw.

Viem ze su to roydielne triedy aut. Ale ide mi skor o rozdiely v motorizacii. Ktory motor je lepsi (lacnejsi) na udrzbu alebo ktory je spolahlivejsi atd. Viem ze motori od VW TDI PD hlavne 2.0 boli poruchove a preto by som tuto verziu nechcel. No 1.9 77kw bol celkom vydareny. Neviem sa medzi tymito autami rozhodnut. Prosim poradte mi. Pripadne mi mozte dat tip na ine auto. Chcem aby malo dobru vybavu aby to bol diesel, dostupny servis, dobre jazdne vlastnosti a samozrejme aby bol spolahlivy. Mal by to byt sedan tak okolo roku 2006 a okolo 7000e.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Myslíš tie 1.9TDI 77kW u ktorých sa občas utrhne ojnica ? Týka sa to asi 2 rokov výroby http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
rony91
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.10.2012 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rony91 »

Vies tak ja netvrdim ze su bezchybne. Kazde auto ma nejake chybicky ale myslim ze 1.9 TDI PD je natom lepsie ako 2.0 TDI PD. Ale je to len moj nazor, niesom odbornik.
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

s 2,2 i-CTDi od hondy som najazdil cca 300 000km bez jedinej poruchy ak odmyslim na zaruku meneny rozvod a vyfukove zvody ktore by ale v civicu nemali byt problematicke, inak absolutne ale absolutne ziadny problem ani mechanicky ani elektricky, momentalne uz mam 100 000km na evolucii tohto motora d-tec a takisto ani naznak problemu, o 1,9TDi najdes skusenosti az az
rony91
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.10.2012 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rony91 »

frogycek: Dakujem za info.
viem ze rad ohladne TDi je tu kopec. Ale chcel som skor aby to niekto porovnal s Hondou a povedal mi ake su v Honde vyhody pripadne nevyhody. Neviem sa totiz rozhodnut medzi timi autami. Vies ja mam teraz Passat B5. A preto sa bojim ze Honda sa mi bude zdat mala a ze bude mat az nechutne tvrdy podvozok. A tiez sa trochu bojim draheho servisu. A preto potrebujem s tymto pomoct. Jeden den by som hned kupil hondu ale druhy den som na pochybach. Takto vzberam auto uz mesiac :D. Neviem ci je Civic dobra volba. Ale zatial mi vo vsetkom vyhovuje. No zatial som sa v nom neviezol. Nikdy som nemal maly Hatchback a aj preto mam obavy.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Nad Hondou Civic 1.8i VTEC si nerozmýšľal?
accountant
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.08.2011 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accountant »

a prečo nekúpiť napr. accorda sedan s motorom 2.2 cdti? Je to v tvojom rozpočte a motoricky je to auto úplne niekde inde. Presne tak ako pisal frogycek, ja mam na svojom 235 tkm a tiež bez akehokolvek problemu. Mam sice kombika, ale o to lepsie :). Myslim ze jazdne vlastnosti accorda su o triedu lepsie ako ma passat a ked si kupis jazdenku v dobrej výbave a dopraješ jej bežný servis tak nebudeš ľutovať...
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 8G alebo Passat B6

Príspevok od používateľa erik34 »

rony91 napísal:Zdravim, chcel by som sa spytat ci by mi tu niekto nevedel poradit nejake +/- ohladne tychto dvoch aut. Velmi sa mi pacia a chcel by som kupit niektore z nich. Ide mi konkretne o auta: Honda Civic 8G 2.2 a VW Passat 1.9 77kw.

Viem ze su to roydielne triedy aut. Ale ide mi skor o rozdiely v motorizacii. Ktory motor je lepsi (lacnejsi) na udrzbu alebo ktory je spolahlivejsi atd. Viem ze motori od VW TDI PD hlavne 2.0 boli poruchove a preto by som tuto verziu nechcel. No 1.9 77kw bol celkom vydareny. Neviem sa medzi tymito autami rozhodnut. Prosim poradte mi. Pripadne mi mozte dat tip na ine auto. Chcem aby malo dobru vybavu aby to bol diesel, dostupny servis, dobre jazdne vlastnosti a samozrejme aby bol spolahlivy. Mal by to byt sedan tak okolo roku 2006 a okolo 7000e.
Ahoj ja by som ti odporucal ist do VW je to istejsie v tom ze mas cenovo dostupnejsie diely ako na Hondu dopasujes veci aj zo skody, seata, ci audiny a k Hodne si neprdnes pretoze je to vsetko original k Hodne su to velmi kvalitne auta ako napr. Toyota proste dobry japoncek ale servis ceny dielov a diagnostika je lepsie ked mas vw passat je ok mam kombi 2009 2,0 TDI CR BM je to lepsie ako PD nemam problem s tychto passatov mal najlepsi motor jednoznacne 1,9TDI je to roky pouzivany bez problemovy motor. Odporucam kupit v tvojom pripade VW Passat 1,9 TDI over si to auto ci nema tocenku km nieje burany a v akom TS je. Je to natebe stastnu volbu
rony91
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.10.2012 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rony91 »

Erik34: Dakujem za nazor. Viem ze Honda ma len originalne diely. Ale urcite sa da zohnat aj nejaka druhovyroba. Nechce sa mi verit ze na Hondu neexistuje nic ine okrem originalnych dielov. Inak do mojho passatu davam len prvovyrobu od VW a nieje to take strasne. Ak by mala Honda podobne ceny alebo aj o cosi vysie tak by to podla mna nebola az taka tragedia kedze sa casto nekazia. A bezny servis ako olej, filtre alebo aj rozvody sa nemozu diametralne odlisovat od VW. Teda aspon to si myslim ja. Kto ma ine skusenosti tak budem rad ak mam vivedie z pripadneho omylu.
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

v prvom rade si vyberas medzi dvoma uplne odlisnymi typmi aut, civic je eqvivalent golfu - ak teda pojdeme po koncernovom motore, passat je zrovnatelny s accordom, drahe diely su relativny pojem, napisem ti to zo skusenosti s accordom ktory som predal ked mal 400 000km cca , motor - retaz a vyfukove zvody ako som pisal, inak nesiahnute ani na turbo, spojku, vstrekovanie proste nic ani vodna pumpa pre zaujimavost - chystal som sa ju kazdy rok vymenit pre istotu ale vzdy som sa na nu akosi vykaslal a zila az do predaja. podvozok - tlmice vsetky 4 pri cca 210 000km, 4x predne spodne capy - problem zohnat kvalitne alebo origo - dnes je to uz lepsie, 2x tycky stabilizatora, oba predne zamky centralu, a 1x snimac na xenony na naprave, samozrejme nejake platnicky a kotuce, co su ceny ako na passat,1x zadne ramena s capom , opravovane vyhrievanie sedacky vodica - zlomeny kabel privodny, zhnita kapota v rohu nad baterkou ,prepustal hlavny spojkovy valec pri 300 000km , nejake vymeny oleja prevodovky asi 3x a samozrejme bezna vymena oleja, inak absolutne nic, ani loziska, ani remen nahonu alternatora ani ziadne elektricke poruchy, alebo pre zaujimavost asi raz sa rozvietil chceck engine ale to som ju dal do maxima co zniesla na dialnici pri cca 230 a uz obmadzovaci otacok, inak som nevedel ze ta kontrolka tam je, vyfuk ako novy, po cca 7rokoch a jazdenia zima leto , stale von parkovana, takze ak ma to auto na oprvach, bavme sa o opravach za 3 roky a najazdeni 300 000km stalo 2000€ tak si mozes urobit obraz o drahych dieloch , civic je konstrukcne podvozkovo jednoduchsi , vzadu pevna naprava vpredu mcpherson , takze par ramien a capov odpada, spotreba toho motora beznou jazdou ako clovek asi 6-7, ja som nikdy nebol decentny jazdec takze 7-9 a aj tak ten motor drzal ako keby sa nedal znicit, spotreba oleja na to upozornim bola od vymeny po vymenu cca 1 L - u mna vymena oleja kazdych 10 000km, na to si treba dat pozor, vela ich skoncilo zadretim, inak motor suchy , turbo vodou chladene, bez nejakeho pustania oleja, prevodovka sucha , rozvod retaz , kultura chodu proti VW neporovnatelna, skor pripominal benzinove turbo ako diesel, ... proste stocit ho o polovicu by zodpovedalo vyzoru a stavu - neuznavam to , TDi si mozes pozret kdekolvek aj precitat skusenosti a pozriet ako tie motory vypadaju po rokoch

Dnes mam ako som pisal i-dtec naj cca 170 000km pri 94 pustil pritlacak spojky , a cuduj sa svete opat snimac xenonov na naprave, inak ziadny sebemensi problem

diely sa daju druhovyroba vcelku v pohode, naozaj s tym dnes nieje problem, ceny su ale vyssie

ale pre nas od fachu je lepsie ak budu kupovat ludia passat :D
rony91
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.10.2012 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rony91 »

Tak podla toho co pises ze ta to vyslo na 2000e za 3roky tak to nieje az taka katastrofa. Ja mam ten Passat rok a myslim ze tolko som tam uz nalial. Rozvody 550e, Brzdy: 250e, vonkajsie homokineticke klby: 220e, potom oprava klimi nieco stala, potom som musel menit pruzinu, tlmic k tomu, potom pokazky vyhrev sedadiel, pokazeny central a aj stahovanie okien. Nebolo toho malo ale nastastie to neprislo vsetko naraz. A ak je to u tej hondy tak ze vymenim rozvody a potom uz sa staram len o drobnosti cenovo okolo 100 az 150e tak si myslim ze to nieje najhorsie. A ako je to s tou spotrebou? Ja som myslel ze spotreba bude takych 6l/100km. Denne totiz spravim tych 110km a z toho tych 85km po dialnici.
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

honda ma rozvod retazou ... spotreba som pisal, zalezi ako jazdis, da sa aj za 5, ale aj za 9 ako ja, viac som asi nemal a to jazdim donovaly a dost svizne, mesto dost vela, a accord bol tazsi, dialnicne tempo cca 6-6,5

o tom co stajo koncerny na udrzbe viem hodne, opravujem ich , ale nejdem zachadzat do detailov, nieje to tema, ani nemienim posuvat debatu do tychto sfer, medzi opravy neratam oleje a brzdy, to je spotrebak, medzi opravy radim poruchy nepredvidane

Vynikajuci motor do civica je ako tu niekto spomenul 1,8v-tec - to je nezmar so spotrebou okolo 8
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

honda tradicne vynika v benzinoch, vw v nafte, neviem co tam davaju v 8g ale ak nafta isiel by som do spolahliveho vw (ak ti nevadi styl nemeckej limuziny). premiove podvozky mal civic do 6g potom s tym sekli a dali obycajny mcpherson+vlecku dozadu.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Keby tých šikmookých civicov jazdilo tolko ako passatov, tak tolko chvály by asi nezožrali že?kedže ich jazdí 5 a pol. tak je jasné že skusenosti bude mať len tých 5 a pol ludí čo ich vlastnia a to nie je ekvivalentná vzorka na posudenie auta. Ja mám passata rok 2008 a tiež nemal ani jednu závadu a má 180 000 km..tak včul budte múdry..a verím že sa nájdu dalšie desiatky passatov ktorá jazdia bez poruchy..asi skôr sa niečo pokazí na niektorích autách z ktorých sa na SVK predá ročne 1500 kusov ako trebárs na 500 kusoch že/možno som to aj prehnal/?
Ked to do teba niekto našupe,alebo nebodaj ty do niekoho/niečoho, tak ti prajem príjemné zhánanie dielov-kedže na vrakoviskách a u sukromníkov je velmi malá šanca niečo zohnať a origo diely?kludne len si počkaj na dodávku trebárs aj mesiac..
PS:Osobne pre mna nebolo nad japonské autá..až ked som si kupil mazdu xedos 6 a potreboval som svetlo obvolal som aj boha aj krista a každý ma pomaly vysmial..takže jedine v mazde a ceny bola skromných 13000 Sk..moji rodičia si kúpili novu mazdu 626..pri 55 000 km odišla riadiaca jednotka imobilizeru..náhradný diel???žial bohu v europe sa nenachádza musíte počkať na objednávku z japonska..auto stálo 6 týždnov v Auto Palace...odvtedy dakujem a japonské autá z tohto dôvodu nemusím..
PS:Sadni si do tej Hondy a zaručene sa tam budeš oproti passatu cítiť stiesnene..
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Flammer »

Hondu s VW by som neporovnaval. Koncern sa absolutne nechyta.

Ten motor 2.2 je legendrany. Precitaj si nejake testy.
Viac hovorit netreba

A ku tym dielom zaregistruj sa na hondaclube a budes kupovat origo diely s 30 percentnou zlavou s tym ze dieli mas do tyzdna max dvoch doma..........
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], uwa0948288718 a 61 neregistrovaných