Honda Civic 6g d14a2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oscilospoku je šumafuk či je to RR rv 2001 alebo Civic z 1985.
Že je niečo smiešne jednoduché,alebo kozmicky zložité,vždy je a má byť k tomu mechanizmus ako s tým naložiť.Ak kedysi stačilo ucho mechanika,tak to aj bola taká technika ako za korunu nožík.Zvelebovať ju je tiež mimo realitu.Postavte požiadavkyna žiaka na min a budete mať celý štát s červeným diplomom.Cesta späť do primitivizmu nevedie,nostalgia za jednoduchými princípmi je tatam,a patrí tam kde kyjaky,konské záprahy a latríny.
Problém dneška je len v povrchnosti,mizernom prístupe k práci a neochote na sebe pracovať celý život.A ak sa niekto do tej skupiny lajdákov nezaradí tak je objektom závisti,zla a hádzania klackov pod nohy
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

- Milan schválne ak viete ešte o jednej dielni v okrese NZ čo dokáže používať oscilo tak poprosím kontakt, kludne aj do ss.
- V inej teme sa preberajú elektromobily. a spomínajú sa tam aj tzv. blackouty. Stačí seria takýchto výpadkov a prežijú len tí čo ostali pri technike verní primitivizmu. Nielen v doprave.
Edit - chalan z Mojmíroviec má čakaciu dobu už viac ako pol roka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco13, vedeli vy ste sa prosim aspon tu zdrzat vasich postkomunistickych antikapitalistickych uvah, ku ktorym to opat smeruje? Kazda druha zaujimavejsia tema tu vzdy konci na Vasich uvahach o navrate k primitivizmu, kolektivnemu mysleniu, potlaceniu individualizmu, zlej EU, politikom, obmedzeniu mobility, navratom k povozom atd.

Na vnutorne vylevy je to shoutbox ak som spravne pochopil pravidla fora.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ricardinho83 - prepáč kamarát, ale oslovil som M. Hlavatého, tak prečo to vzťahuješ na seba.
Aj ja potrebujem diagnostika s paralelnou diagnostikou a Prešov je ďaleko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco13, tak ked si tykame tak ok.

Kazdemu normalnemu sudnemu cloveku je jasne, ze stare poctive jednoduche motory boli spolahlivejsie. Tiez nepotrebujem prekombinovane moderne blbosti v autach, ale nepisem to tu v kazdej teme.

Toto si mozno pisal, p. Hlavatemu, ale cital som to na tomto fore od teba uz tisickrat.

Vzdy sa zacne normalna vecna debata o autach a na tretej strane uz citam dristy o politike EU, vystupe z EU, navrate komunizmu a podobne kecy.

Vela debat som nedokazal ani precitat dokonca aj ked by to bolo pre mna zaujimave. Teraz opat od merania kompresii k blbym kecom.

Ospravedlnujem sa normalnym ludom za tie moje
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan tu dal link na meranie kompresie paralelnou diagnostikou. Jediné čo je ešte potrebné pre zadávatela (aj pre iných) kontakt na niekoho v okrese alebo aspoň v kraji kto to zvláda.
Písal som že človek z dedinky Mojmírovce, ktorý to vie má termíny až o viac ako pol roka. Druhý o kom viem, že to robí je z Prešova.
Takže pomohol by kontakt na niekoho ďalšieho - nielen zadávatelovi.
Edit - kamarát - to čo si čítal budš čítať kým oco 13 neumrie , potom príde oco 26. A kým len čítaš tak je to v cajku, predstav si že sa s ním zrazíš na ceste. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Myslim, ze si p. Hlavatemu pisal nieco o zlych politikoch, ktori nutia vyrabat ludi auta neopravitelne multimetrom.

Ja proti ludom ako ty nic nemam, vela nazorov na techniku a mechanicku odolnost zdielam. Konci to pri politike, ktoru vsade rad tahas.

Ked sa stretneme na ceste neni problem, ja mam stare auta rad



:d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal:- Milan schválne ak viete ešte o jednej dielni v okrese NZ čo dokáže používať oscilo tak poprosím kontakt, kludne aj do ss.

Edit - chalan z Mojmíroviec má čakaciu dobu už viac ako pol roka.
Do predele to tu človek fakt musí citovať sám seba aby niekto uznal že nečíta všetko ?
Ricardinho83 - možno máš rád staré autá, ale určite nie starých protivných skoro dochodcov, ktorí zamrzli v komunizme a škriabu a hryzú.
A ano písal som tam o multimetroch , ale to už nebolo pre Milana, ale práve pre takých ako si ty - jednoducho inak sa nedá treba vás nasrať aby ste si všimli, že svet nie je len autá a FB.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 6g d14a2

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Janko10 napísal:Zdravim chcem sa spýtať mám Hondu Civic 6g 1.4 66kw teraz som ju kúpil a keď som sa šiel voziť ta som skúšal z 0-100 a trvalo to 25s tak som si kúpil sadu na meranie kompresie a zistil som že každý valec má 7 barov je možné že by mal každý valec takú malú kompresiu ??

Vrátme sa radšej k téme...
Áno môže byť.Ak sú tie kompresie vyrovnané (hoci nízke) nemusí to znamenať vyslovenú katastrofu.Treba pozrieť do technického listu aký stupeň kompresie vlastne motor od výroby má.Od toho je možné odvodiť či to je málo.Netreba zabudnúť že kedysi bola bol kompresná pomer 8:1 úplne bežný.
A nutne treba brať do úvahy že problém nemusí byť zrovna v kompresii,výkon je na kompresii síce závislý,ale je ešte kopec iných vecí prečo môže byť motor tak lemravý.Vyspelý menežment to nemá,niet s kým tam diskutovať,menežment z doby ľadovej,ale motor má stále tie isté potreby,vzduch a palivo.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco13, este ti odpoviem. Na vas komunistoch bolo vzdy najlepsie to hadzanie ludi do jedneho vreca - nepriatel statu a hotovo :d :D.

FB som nikdy nemal, o autach sa bavime, kedze je to forum o autách a nie o zivotnych hodnotach.

Ked ma niekto iba dve hodnoty - auta a FB, je pre mna podobne smiesny ako dochodca zamrznuty v minulom rezime.

Odo mna vsetko, slusnym ludom opat sorry za offtopic
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco Milan nie je jediny s osciloskopom...tohto mas pomerne blizko...Hul, Juro V., hned vedla zeleznicneho priecestia dolava ma dielnu,spytaj sa na neho v dedine,vycapovat sem cislo nebudem,X krat si tu vypisoval ze si lakomy dat co i len cent zbytocne do auta...., Dvory nad Zitavou dtto dve dielne, pri vsetkej ucte k Milanovi,no nie je jediny opravar v okrese,su aj ini,no neprispievaju sem na forum. Zivot sa netoci len okolo tejto stranky.
Inak ved mas velmi dobre vztahy s Milanom,netreba potom lavirovat,hladat inych mechanikov....aj ja som bol s Milanovou pracou velmi spokojny.
...a neni za co.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tak.Poznáme minimum ľudí na to,aby sme robili úsudky.Aj v NZ sú dielne ktoré s tým pracujú,dokonca dvoch z môjho okolia ku ktorým mám patričnú úctu tu nikdy neuvidíte napísať riadok..Ak vás niekto neusmerní,ani neviete že existujú.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 6g d14a2

Príspevok od používateľa seven549 »

Janko10 napísal:Nie ja som to kúpil po druhom majiteľovi cca som s ním jazdil rok ale teraz dlho stalo a šiel som ho vyskúšať .... Kúpil som ho keď mal najazdených 317xxx pri 270xxx v roku 2011 bol menený motor aj rozvody ale majiteľ dôchodca nemenil nič ( olejový filter....) A olej len dolieval a stav auta na ročník 1977 nieje hrdzavé
ak tam nieje povodny motor tak to znamena za povodny to tiez dlho nedal.a tie motory z polska ci odkial to vsetci beru su uz tiez posledne pred smrtou.tolko dobrych motorov nema nikto aby pokryl dopyt tak sa predava vsetko co pride pod ruku.

poznam dve pripady kde auta s takymi motormi sli do mesiaca prec pretoze uz majtitelia neboli spokojny z vykonom.

preto je lepsie bud poznat auto z ktoreho sa bude motor vyberat alebo si to cele treba nechat spravit no cena z poriadnu go moze byt aj 1500-2000euro.a tolko stoji aj novy blok motora.ak sa neda kupit tak treba tu go.

lacne generalky to su take ze vydrz max 25000km a si znova tam kde si bol.poriadna go znamena prevrtat nanovo valce nove piesty kruzky vsetko namieru uz dodava ta firma ktora to robi zabrus klukovky lepsie povedane zrovnannie dosadacej plochy na ojnicne loziska skratka majitelovi daju nanovo spraveny blok motora alebo komplet zmontovany ak to doda cele.


ja osobne take auto by som nebral kde nieje povodny motor.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní