Honda Civic 1.4 vtec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tom
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.03.2015 22:45
Zdieľať na Facebook

Honda Civic 1.4 vtec

Príspevok od používateľa tom »

Zdravím. Mám možnosť kúpiť Hondu Civic 2015 1.4 vtec. Bude ten motor dostatočný pre bežné jazdenie? Vpredu dvaja dospelý, vzadu dve deti. Nájazd 12 - 15 000 km ročne aj mesto, aj okresky a aj diaľnica...

Otázka na cenu - 11500 € je to adekvátne za výbavu komfort?

Dákujem
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

to ci bude dostatocny vykon motora si musis vyskusat sam nieje to zihadlo niekomu staci niekomu nie, ci je cena adekvatna ti tiez nikto nepovie zalezi od stavu myslim celkoveho ,vybavy atd... , akurat ti napisem ze co sa tyka spolahlivosti a bezproblemoveho chodu ako celok tak jedno z naj aut na trh
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

živosť auta je len otázka očakávania - niekomu bude stačiť inému nie, výkon je jedna vec, hmotnosť s ktoru musí hýbať je vec iná. Doporučujem si povoziť sa v tom v danom obsadení. Podľa mňa je to pre nižšiu strednú to najmenej čo sa dá akceptovať - pre tatkovský štýl jazdy po meste a okolici. Pre mňa je to málo a hlavne ak bude auto obsadené. Cena je len vec dopytu-ponuky. Neviem hodnotiť.
Motor by som bral určite ten silnejší, v tomto prípade 1.8. Pre rodinné povozenie je na výber napr. auris II aj v kombíku, corolla, i30-ceed a kopec iných.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najprv sa na tom povoz, ved nikto nevie, aku dynamiku vyzadujes... je to motor, ktory treba viac tocit, je to vtec... a napr. i30 s motorom 1,4i je pri 4 dospelých v aute hotove trapenie...potom radsej auris, alebo corollu...
Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

Ahoj, ono na tie okresky a po meste ak sa chces len tak lazo plazo, normalne vozit, by sa dalo. Hlavne sa zameraj na tu dialnicu, kolko toci pri 130-tke a ci moc nehuci. Malo by to mat 6 stupnovu prevodovku a obavam sa ze pri 130 na tej sestke, pri plne obsadenom (zatazenom) aute dupnes na plyn a bude slabo zrychlovat, budes musiet podradovat a premyslene, opatrne obiehat, aby sa daky strelec zo zadu nedovalil, kym obehnes. Ak by ti toto vadilo, tak urcite radsej 1,8 ako chalani radia, silnejsie auto = vacsia bezpecnost.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

silnejsie auto = vacsia bezpecnost ...............takú hlúposť som už dávno nečítal
Pre bezpečnosť stačí mať nejaký rozum v hlave
Cryohazard
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.09.2010 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cryohazard »

Bol som dnes auto pozrieť a vyzerá veľmi dobre. S atmosférou mám skúsenosti s hyundaiom i20 1.4 (otec má ročník 2010). Tam sa dalo v pohode povoziť, aj keď to je ľahšie auto. Ja jazdím v kľude. Diaľnicu idem 110 - 120. Som si vedomí, že budem musieť viac radiť a točiť ako s mojim starším TDCi 1.8, kde sa o to staralo auto. Toto mi ale padlo vhod, pretože je to relatívne nie veľmi staré auto 3,5 roka (vyzerá ako ročné), v dobrom stave a chcel som spoľahlivý motor. 1.8 už je nad limit a ťažko zohnať, už som nechel staršie. Okrem toho Civic je moja srdcovka. Rozmýšľal som aj nad novým, ale Ceed ani i30 by som v takej výbave nezohnal a ak aj nejakú predvádzačku, tak tiež len 1,4 bez turba (ešte som chcel Focus 1.6 ti-vct, ale myslím, že to by bolo podobné). Z bazára nechcem, toto je súkromný predaj.

Martan128 - Svojho času sme mali doma (ešte s rodičmi) POLO 1.9 SDI 46kw - a tam keď som šľapol na dialnici na plyn, tak sa 5 sekúnd nič nedialo :) A to sme tam boli niekedy piati :)

Hore som pod nickom tom a tu ako Cryohayard :) nechápem...
Naposledy upravil/-a Cryohazard v 05.03.2019 19:17, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

z fordu mas dobru skolu, tam si sa radit naucil urcite, ta 1,8 je vacsia mrtvola pred turbokopancom jak akakolvek atmosfera, pocitovo sa mi to zda ta cena ale dost velka za 4 rocne auto nizsej strednej, ja bych to nedal, honda nehonda :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Cryohazard
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.09.2010 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cryohazard »

https://honda-civic.autobazar.eu/hladaj ... 5%A5%3A+10

Pozri ceny s týmto motorom. Tá cena nie je prestrelená. Je to 2015 po facelifte... Má to nabehaných 30 000 km, ktoré som si overil...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

pavolh napísal:silnejsie auto = vacsia bezpecnost ...............takú hlúposť som už dávno nečítal
Pre bezpečnosť stačí mať nejaký rozum v hlave
Autá s vyšším výkonom majú aj výkonnejšie brzdy, širšie pneumatiky, pevnejšiu karosériu... To si naozaj ešte nepočul? Výkonnejšie autá sú v každom smere bezpečnejšie.
Ten plyn totiž nemusíš mať na podlahe. Keď ale treba, ten výkon tam je. Keď tam výkon nie je, môžeš kamión predbiehať na kilometri.
Alebo aj dvoch, že?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Aj so slabým autom sa dostaneš z miesta A do miesta B. Ja mám ale také spiatočnícke názory, že auto má za tie prachy prinášať aj nejakú radosť - nemá to byť len čiste úžitkový predmet, ako žehlička alebo chladnička. Máš mať aj radosť, keď si do toho ideš sadnúť.
A to pri Honde 1,4 nehrozí...

Neviem, aký to má výkon, ale mám BMW 320i so 125 kW a jeho kúpu ľutujem už 5 rokov čo ho mám. Áno, 170 koní bol kedysi super výkon. BOL - keď autá vážili 1200 kíl a menej, a keď mali normálne odstupňované prevodovky. Ja mám na tom mojom tak nezmyslne dlhé prevody, že pri pohýňaní máš dojem, že si tam zabudol dvojku. Pri stovke na šestke keď pridáš, nestane sa nič, ale že naozaj NIČ.
Kvôli zbožňovanej spotrebe zabili celý pocit z jazdy.
No a pri tej Honde to asi bude veľmi podobné, akurát že bude ešte slabšia a výkon pri nižších otáčkach bude nulový.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Ahoj odporúčam sa obzrieť po 1.8 i-vtec, výborný dovolím si povedať najspolahlivejsi alebo jeden z najspolahlivejsich motorov na trhu. Spotreba voči 1.4 nebude o moc vyššia dá sa bez problémov jazdiť za 7litrov, mám ho osobne a ak na diaľnici jazdis 110-120 ako píšeš tak ta spotreba bude aj pod 6 litrov. Rozvod je tam reťaz a životnosť rozvodov je...... vlastne nepoznám nikoho kto by riešil na tom motore rozvody a to už boli kúsky s nájazdom 250 tkm +, jedine čo treba je po 100 000KM urobiť kontrolu vôle ventilov, nemá hydrosteli ale tiež som nepočul ešte že by ich mal niekto rozhadzane. Zamna top motor. :28b7: :300f:
Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

pavolh napísal:silnejsie auto = vacsia bezpecnost ...............takú hlúposť som už dávno nečítal
Pre bezpečnosť stačí mať nejaký rozum v hlave
Tak neviem ci toto stoji za koment, si srandu robis? :) Tak aj ja urobim a trosku prezeniem, zober ,,trabosa turbo 500 coupe'' a chod sa poprehanat po nemeckej dialnici :), alebo Ticu na Nürburgringu vyfuk prefukni a uvidis, ale riadnu integralu k tomu a perinu hrubu babkovsku s kacacim perim na zabal :) ale nemyslim to v zlom a nemachrujem jazdil som, aj jazdim vela krat na benzinikoch 1,4 / 1,6 a je to slabe na dialnicu. Mas recht ze rozum je najdolezitejsi, ale ze silnejsie auto je bezpecnejsie, nieje ziadna hlupost.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

lorak777 napísal:najprv sa na tom povoz, ved nikto nevie, aku dynamiku vyzadujes... je to motor, ktory treba viac tocit, je to vtec... a napr. i30 s motorom 1,4i je pri 4 dospelých v aute hotove trapenie...potom radsej auris, alebo corollu...
1,4i 109 ps.hej trapenie....htp trapenie nie je
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

pavolh napísal:silnejsie auto = vacsia bezpecnost ...............takú hlúposť som už dávno nečítal
Pre bezpečnosť stačí mať nejaký rozum v hlave
hlupost to nie je.....to je pasivna bezpecnost ak vies co to znamena

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných