HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

Caute vsetci. Na jar si chcem kupit moju prvu motorku. Poradte mi kludny 2V s priaznivou spotrebou, dobrym a cenovo dostupnym servisom, idealne do cca 3500 - 4000€.Velmi sa mi paci Honda CB500F, avsak mam obavy, ci mi nebude mala pri mojej vyske 183cm. Na inych forach ludia pisu o nej rozne veci. Niekomu velkost staci hoci ma 185cm a niekomu nizsiemu zase je mala. Potrebujem niekoho co ju realne ma a jazdi na nej denne. Co sa tyka vykonu, na zaciatok mi bude 35kw stacit. Pripadne mi poradte vhodne alternativy co najblizsie k CBcku. Pozeral som aj skrtene MT-07, ale rozpocet mi to nedovoli.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F , vhodná moto pre zaciatocnika?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na začiatok určite postačí, ale začne ti rýchlo chýbať výkon...
Je to radový 2 valec s takým príjemným prejavom.

Každý má trochu rád adrenalín, teda dynamiku a zvuk a preto by som ti odporučil pozrieť škrtenú Suzuki SV (SVF Gladius, alebo DL ak chceš vyšší posed) , je to 650ccm a aj pri rovnakých škrtených 35kW to pôjde citelne lepšie, lebo vyšší objem, lebo vyšší krúťak aj vdaka tomu že to je vidlicový dvojvalec, bude mať krajší zvuk a ked ju odškrtíš tak bude mať aj vyšší výkon a nebude treba meniť kvôli tomu mašinu.

Radový dvojvalec má taký klasický priebeh výkonu, vidlicový dvojvalec ťahá omnoho lepšie od spodu, jednoducho je pružnejší
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F , vhodná moto pre zaciatocnika?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

Tych Gladiusov zas az tak vela nie je a vsetky su vacsinou plne otvorene. Este nejaky iny konkretny typ? Mal by to byt nahac.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pozeraj aj v CZ, prihlásenie moto nie je až taká pálka odvezieš ju na prívesnom vozíku či v dodávke a v podstate máš na to kopec času, minimálne najbližších 5 mesiacov

Vždy lepšie ako sa obmedzovať iba na ponuku slovenského trhu
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Áno, je vhodné pre začiatočníka a nie, nebude ti vadiť že je malá, pokiaľ teda nemieniš na nej cestovať stovky kilometrov na jeden záťah.
Ako tu už ale odznelo, rátaj s tým, že tých 50 koní sa ti bude veľmi rýchlo bude zdať málo.

Aj keď už motorku pár rokov nemám, mal som ich hodne a jazdil na nich dlhé roky. Na základe mojich skúseností a identickej výšky (185 cm) ti môžem poradiť nasledovné:
- naháč je dobrý nápad (na krátke jazdy a do mesta), obzvlášť, keď aj tebe sa to páči. Obvykle majú síce nižší výkon než rýchliky (ktoré caffé riders nazývajú "jogurty"), ale ten je položený nižšie, čiže pri bežnej jazde pôsobia dokonca ako výkonnejšie
- Nekupuj si dvojvalec!! Ešte raz, NEKUPUJ SI DVOJVALEC!! Za rovnaké prachy dostaneš štvorvalec 600 a to je celkom iná jazda a hlavne, nijaké vibrácie. Viem o čom hovorím, mal som oboje
- Neboj sa ani tisícky. Na tie kecy typu "načo toľko koní" a "zabiješ sa" nepozeraj. Obvykle sú od truhlíkov, ktorí majú asi necitlivé pravé zápästie, alebo na motorke nikdy ani nesedeli. Plyn funguje od nuly, nie je povinné mať ho stále naplno. Tisícka bude aj podstatne dlhšia, takže nebudeš na nej naskladaný ako na šesťstovke. Kedysi som mal 164 koňovú XX-ku, v tom čase to bola najvýkonnejšia a najrýchlejšia motorka na svete. Dva krát som ju požičal kamošom, z ktorých jeden motorku nemal nikdy a druhý mal pred 100 rokmi pár mesiacov 25 koňovú jawku 350. Ani jeden s ňou nemal nijaký väčší problém. Rovnako ako ani moja žena s 500 koňovým autom, aj keď si najprv myslela, že si robím srandu, keď jej hovorím, aby s ním išla ona (a ja za ňou s druhým). A to boli totálni začiatočníci! Stačí dávať pozor a nerobiť kraviny hneď na úvod. Hovorím samozrejme o pomalých a opatrných začiatkoch... Keby si chcel ísť lietať na okruh, tam by som ti tisícku na začiatok určite nedoporučoval.
- čo sa japoncov týka, všetky štyri značky robia dobré motorky, takže si vyber len podľa sympatií
- ešte raz - NEKUPUJ SI DVOJVALEC!!! :d :D Za dva týždne by si to ľutoval, to mi ver.

Ešte k tomu servisu: Japonské motorky potrebujú menej servisu, než by si si pomyslel. To nie je TDi :-) Viac peňazí dáš za gumy, než za servis... Raz za uhorský rok reťaz, raz za život motorky - ak vôbec! - rozvody. To je všetko. Japonci robia oveľa lepšie motorky, než autá :-) V Taliansku na zraze Kawa ZZR1400 bol šialenec z Estónska, ktorý má na motorke nalietaných 400 000 kilometrov. Áno, na tej jednej :-)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj ja som mal cca 15 ročnú prestávku na motorke, splnil som si sen a kúpil moto guzzi. Predtým som mal japonské motorky. Japonské stroje sú naozaj technicky skvelé. Motor, prevodovka, všetko super zladené, štartnúť, povoziť sa, natankovať. Moto guzzi o sebe dáva vedieť, že je to stroj. Nekazí sa, ale vyžaduje trochu pozornosti ako každá iná ženská a to sa mi na nej páči. Za tie peniaze kúpiš napríklad Brevu. Už samotné naštartovanie je zaujímavé. Rýchlosti sa radia trochu tvrdšie v porovnaní s japonskými strojmi - tam do seba padajú pomaly na dotyk.

Suzuki SV je celkom fajn, je výbušnejšia ako radový dvojvalec. Aj sa mi zdá, že je väčšia ako CBčko.

Choď, sadni si na motorky, hoci len staticky, tak najlepšie prídeš na to, čo Ti vyhovuje. Ja mám napríklad 160 cm, ja som zase riešil iné problémy a výškovo mi u moto guzzi vyhovovala akurát nevada. Teraz pokukujem po 850 Speciale, výškovo je trochu vyššia, ale asi ju kúpim...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som mal aj 4 valec a ten motor má výhodu že je taký jemný čo sa týka prejavu, ale čo mi vadilo bola šírka motora, celkove širšia stavba, dvojvalec do V je jednoducho štíhlejší , človek nemusí toľko rozťahovať kolená a za mňa zábavnejší, lebo má nižšie položený krútiaci moment aj výkon, chová sa to trochu ako oturbený motor.
Jednoducho je pružnejší
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

Ja by som predsalen siel do 2 valca naháča 🙂 Ale urcite si pojdem pred kupou co to vyskusat, porovnam a rozhodnem sa. O silnu masinu nemam zaujem, ja som ten typ jazdca, ktory si jazdu vychutnava, nepotrebujem sa nahanat. Moto chcem viacmenej do mesta, obcas jazdy do tych 200-300km, viac nie. Donedavna som mal skuter, co mi drzal dlho, keby to slo o trosku lepsie a dalo by sa tam radit rychlosti, stacilo by mi to. Cosi podobne zhanam. Prijemny posed, nie nakloneny ako na SS, dobra spotreba, nizke naklady a budem dlho dlho spokojne jazdit.
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa G-Power »

Píšem ti to ako motorkár endurák, neviem koľko máš teda rokov ale to je jedno, nie je to zlé na začiatok ale po 3 mesiacoch to budeš predávať lebo ti to bude slabé. Zvuk to samozrejme nemá žiadny. Radil som to aj jednému 18 ročnému a bral MT-07 otvoril ju na plný výkon a je spokojný. Stavím sa že ale na jar to bude visieť na internete a bude hladat niečo silnejšie. Podla mna ti ale može byt malá. My 175 cca cm to neriešime moc. Spotreba sa na motorke NERIEŠI. Ja by som začal 700 a potom by som prešiel napr. na Duke 790 to sa bavíme a o velmi slušnom výkone. Ale v tomto rozpočte je dost tažké hladať slušný kus rátaj že budu mat dost vela tisíc. Možno by si mal aj pozerať po CB650f riešil by som to tak že došetril ešte 2-3 tisíc a vzal MT-07 len nie s tými modrými a neonovými kolesami :200:
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

G-POWER mam 34 rokov, cize ziadny 20r. strelec, co tuzi po vykone a rychlosti 🙂 Tá YAMAHA MT-07 by bola pre mna idealna, zo zaciatku priskrtena, potom plne otvorit, len financie su problem a ja chcem na jar uz jazdit 😅 3000€ to mi bude trvat dalsi rok nasporit. Tie MT-07 som videl aj za 4+, tie uplne prve. Bude to este dilema
Giginko1
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18.10.2011 11:25
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa Giginko1 »

Z vlastnej skusenosti odporucam radsej CB600 (Hornet). Velmi lahko ovladatelna motorka (stvorvalec) vhodna aj pre zaciatocnika, navyse je tam aj celkom pekny vykon, cize aj vykonova rezerva by tam bola a je to aj v tvojom rozpocte.
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa G-Power »

34 rokov aha tak to mení situáciu..to vypusti tú cb500f a aj celkovo naháč. To je motorka pre mladého chlapca do školy, slabá, nepohodlná na to sa kočky v 34 nebalia ale ak už máš svoju kočku tak treba niečo väčšie a silnejšie aby si ju vzal. Budem k tebe priamy: s takýmto rozpočtom je velmi tažké kupit motorku, ja osobne za tým vidím len problém (neviem kolký majitel, lajdáci, čuráci čo nemenia ani olej, čakajuci servis, buračka a pod ) . Ja som vždy za novú motorku, mením každé 2 roky, na jar chcem novú zase. Ak teda niekto nemá na novú som za zánovnú 2 ročnú, známy tak kupil tú MT-07 mala iba 6tisic km a stála aj 6 tisíc. K tomu výberu: ty budeš chcieť ísť sa previezť dalej a budeš nešťastný na naháčovi. Ty potrebuješ cestné enduro. Ked si vezmeš že ideš dat 4000 za starú motorku a za 6500eur možeš mať NOVÉ napr. CFMOTO 650MT...to je iba ako príklad / spolahlivost Cfmoto a aj inych značiek sa mi tu nechce pisat poznam sa s vela mechanikmi a chodim na vela závodov/ Osobne by som si vzal 3-4 tisic uver a si niekde inde. Ale ak moc chceš Mt-07 si ju kúp, čakaj, pozeraj :)
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

Giginko aj Hornety som pozeral, len je ich tolko, ze clovek si nevie vybrat. A ked uz, tak so vstrekovanim, nie karburatormi a tych striekaciek je pomenej. A dalsia vec, je ze pri mojom tempe jazdenia, by bolo skoda nevyuzit potencial motorky. Neviem, co vybrat, fakt 🤷‍♂️
uwa0907390236
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.10.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa uwa0907390236 »

G-Power ano som uz starsi a polovicku samozrejme mam 😉 Mas v niektorych veciach pravdu, no predsa asi pojdem do nahača, cestovat budeme, ked budeme starsi, zatial mi na take kratsie vozenie nebude treba cestovne enduro. Ta 07 mi vrta hlavou, kazdy den prezeram inzeraty. CF MOTO to asi nebude to prave. Co povies este na HORNETA? Ale uz je to 4V
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: HONDA CB500F - vhodná moto pre zaciatocnika ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chod sa zviesť na R4, R2 aj V2 a uvidíš čo ti sedí...

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných