Honda Accord - ručná brzda

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Jozef.S.
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2022 14:49
Zdieľať na Facebook

Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa Jozef.S. »

Zdravím potrebujem radu na mojej Honde Accord som bol na STK s tým že bude všetko ok ale zistilo sa že ručná brzda má slabý účinok pričom páka sa dá zatiahnuť max na 6 zubov (kotúče , platničky aj lanká sú nové) neviete mi niekto poradiť? Na STK mi povedali že by to mohli robiť strmene. Tiahla brzdy pri odbrzdení majú vôľu asi tak centimeter od dorazu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som si skusil sam na stk ako to je brzdami.preveri to fakt silu brzd.sam som tlacil pedal pri teste a k zablokovaniu zastaveniu kolies na valcoch treba tlacit na pedal tak ze ho skoro pretlaci.

a ak rucna to nedokaze tak je nieco zle.rucna sa taha tak ze to skoro lana roztrne.ak su nove kotuce dosky tak je chyba ako ti povedal v strmeni v mechanike tlacenia piestiku.

a inac co je to za accord.

lebo ako kamos ma 2.2 dizel rok 2012 a pamatam ze ma to rucnu na bubon.pedal tlaci strmen ale rucna roztahuje celuste v kotuci.a tie ak su zle tak to brzdit nebude.
Jozef.S.
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2022 14:49
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa Jozef.S. »

Ďakujem. Je to 2.0 ils benzín 96kw ročník 96 tento má ručnú brzdu integrovanú priamo v strmeni
Jozef.S.
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2022 14:49
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa Jozef.S. »

Mal som v pláne sám si to urobiť ale začínam uvažovať že pôjdem do servisu nech už to je 100 percentne urobené aj čo sa týka odvzdušnenia bŕzd lebo to má ABS
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa seven549 »

to ze to ma abs alebo esp neznamena ze je to zlozite.ovzdusnuje sa to ako obycajne brzdy.na zadne strmene daju sa kupit repas sady ktore maju vseke diely.pre tych co ich to bavi.

servis musi dat nove strmene pretoze platit mechanikovi cas co sa s tym bude hrat a repasovat sa neoplati.
Jozef.S.
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2022 14:49
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa Jozef.S. »

Tak už mám nahodené čisto nové zadné strmene ale teraz sa mi naskytol ďalší problém nastavil som parkovaciu brzdu a keď mám páku uvoľnenú pravé koleso sa mi otačá ťažšie ako ľavé ale keď páku zatiahnem na jeden zub je to presne opačne je cítiť že brzda zaberá ale ťažšie sa otáča ľavé a pri páke ručnej brzdy je vidieť akoby bolo pravé lanko dlhšie pričom sú obe rovnako dlhé sú nové za každú radu ďakujem ja som už bezradný premeriaval som aj hrúbku platničiek a sedí to na ľavej aj pravej strane sú rovnaké
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa zsvatos »

Jozef, co znamena nastavil som ručnu brzdu???
Nastavuje sa len dlzka laniek tak, aby pri uvolnenej pake ručnej brzdy boli paky na strmenoch v zakladnej polohe, teda opierali sa o doraz ktory je na strmeni. Ked bude mat koncovka lanka v pake na strmeni volu 0,5mm, bude to ok. V tomto stave naslapes noznu brzdu, aby si vymedzil volu medzi piestikom a platnickami. Obidve kolesa sa musia otacat volne. Po zatiahnuti rucnej brzdy by sa mali paky na strmenoch vzdialit od dorazov o rovnaku vzdialenost, zhruba 10mm.
Este otazka. Vymenil si aj vodiace koliky strmenov. nie su nahodou ohnute?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Este mozno nespravne odvzdusnenie.
Jozef.S.
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2022 14:49
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa Jozef.S. »

Áno presne tak som to nastavil ešte som si aj premeral na strmeňoch vzdialenosti od tých dorazov sú úplne rovnaké na oboch stranách 1 mm pri uvoľnenej páke a 7 mm pri zatiahnutej uvažujem aj nad tým či niesú kotúče nerovnomerne opotrebované. Objednám nové aj s platničkami a uvidím ak už ani to nepomôže obrátim sa na servis
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa zsvatos »

nekupuj nove, ak bola nozna brzda ucinnostou v poriadku, mala by to zvladnut aj rucna. Akej znacky si kupil platnicky?
Ake boli hodnoty na valcoch pre noznu brzdu?
Jozef.S.
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2022 14:49
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Accord - ručná brzda

Príspevok od používateľa Jozef.S. »

Tak už som konečne problém s ručnou brzdou vyriešil ale samozrejme vždy sa musí niečo pokaziť. Teraz sa mi naskytol taký problém že pri zošliapnuti brdového pedálu mi ostanú zadné brzdy zablokované ani s nimi nepohnem kotúče platničky aj strmene sú nové tým to nebude a celý systém som odvzdušnil
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 50 neregistrovaných