Honda Accord - brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janek5552
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.07.2014 18:21
Zdieľať na Facebook

Honda Accord - brzda

Príspevok od používateľa janek5552 »

zdravim majstri mam taky maly problem na znameho honde accord r.v. 2009. po 4 tisicoch km mu už druhy krat odpalilo doštičky na lavom zadnom kolese. vodiace čapiky idu krasne. cez víkend pozriem ešte valček a tesnenie v papuči ale vyzera v poriadku.
problem je v tom že mi zniči platničky len na tom jednom kolese. Moja otazka je či je možne aby mi neakym zazrakom blokla kolesom kocka abs ????
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mal som nieco podobne ked mi silnejsie brzdilo (az do smyku) jedno koleso ale uz nepamatam co tam presne bolo - nebol to ani snimac ani brzdic ani rucna ale nieco s elektronikou - pozri ci nie je zaspineny snimac ABS a ako sa maju kontakty na kocke ABS.
druhy pripad ked expert Pat alebo Mat - neviem ktory to bol zamenil trubicky na kocke ABS...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Nehladaj chybu v ABS. Vidim to na vadny strmen.
ABS v prvom rade brzdny tlak znizuje, ESP ho samozrejme dokaze vytvorit no keby dochadzalo k jeho aktivacii tak to citis, pocujes a este aj blika kontrolka.
kakafko
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 30.05.2008 07:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakafko »

Tipujem to na mechanicky problem,elektroniku by som vylucil.Koleso dole,platnicky von a pekne vycistit brzdovy valcek-piestik,je tam len jeden na kazdej strane,rozhybat a malo by to fachcit.Nevracia sa naspat a po kazdom pribrzdeni ostava platnicka v kontakte s kotucom.Accordy na to boli nachylne,jedneho mam doma a za hodinku som mal poriesene obe zadne brzdy,odvtedy je pokoj.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní