Hluk od pneumatík

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Hluk od pneumatík

Príspevok od používateľa pavold555 »

Zdravím,
viete mi poradiť, čo by mohlo spôsobovať hluk od pneumatík. Jedná sa o Uniroyal RainSport 2 245/40 R18. Dosť hučia už pri nízkych rýchlostiach. Na zimných 17tkach vôbec žiadny hluk nepočuť. Auto je Audi A6 Avant r.v. 2009. Robí to v podstate od kedy ho mám, v autorizáku bolo auto kontrolované a nič dôležité sa nezistilo a tak isto ani mechanik na nič neupozorňoval. Bola robená aj geometria, no bez výsledku.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

velmi tvrda zmes

Príspevok od používateľa sarusian »

z ktorych su pneu a siroka pneu
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

môže to byť vzorom (typom dezénu), ako aj ich vekom (pozri dátum výroby). Pneumatiky časom skôrnatejú a sú aj hlučnejšie
pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavold555 »

mám pocit, že to nebude spôsobené výrobnými parametrami(zmes, šírka, vzor), keďže som našiel údaj o hlučnosti totožný so zimnými Nokianmi a v rôznych užívateľských recenziách nikde o žiadnom hluku nebolo nič napísané. Čiže z týchto možností mi pripadá reálny jedine vek.
camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camerone1 »

Uplne jednoduche, prejdi prestami a dlanou v protismere otacania a ked su tam spicate lamely resp. sa ti ruka zadiera tak su vyskakane a nepomoze ti nic..vtedy pneu hucia uz od nizkych rychlosti. Jedine kupit nove. Mam s tym skusenosti.
maroxxx
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 02.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroxxx »

Rovnaký problém som nedávno riešil. Pneumatiky Barum Bravuris začali hučať. Boli vyskákané. Zistíš to tak ako píše camerone1 v príspevku vyššie. Po výmene za Pirelli Cinturato P7 žiaden hluk a o triedu lepšia jazda. rozmer 245/45r17.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

prebrzdene, predriftovane, prelezane (zle skladovanie alebo auto stalo dlho na jedom mieste), stare, naopak otocene (predtym sa tocili naopak), jazdili podhustene alebo prehustene, nekvalitny model - zly dezen (ako skoro vsetky cinske), porusene kordy - vnutorna konstrukcia = su vypuke, sikme = pozriet v pneuservise - odbornik to vidi po sekunde pohladom, boli poliate niecim co sa gume nepaci.
dalsia verzia mi nenapada...
jakobz
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12.06.2009 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakobz »

Nie sú náhodou tie letné runflat-y?
Opel Vectra GTS 3.2 V6
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

camerone1 napísal:Uplne jednoduche, prejdi prestami a dlanou v protismere otacania a ked su tam spicate lamely resp. sa ti ruka zadiera tak su vyskakane a nepomoze ti nic..vtedy pneu hucia uz od nizkych rychlosti. Jedine kupit nove. Mam s tym skusenosti.
Má pravdu předsedo
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Chlapi mam rovnaky problem (osekane gumy). Na geometrii mi povedal, ze to moze byt tlmicmi, su zle. Servisak mi povedal, ze tieto micheliny toto skratka robia, micheliny su smejdy......

Moze to byt len gumami? Tlmice su celkom nove, a nezda sa mi ze by boli vsetky 4 zle....
krajvasek
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.07.2007 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krajvasek »

Rovnaký typ - rovnaký problém - vyzubkované zo vnútornej strany. Tlmiče ok, geometria ok. Bohužiaľ pomáha len kvalitné stereo v aute.... :(
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak hucia, tak su zle = vyhodit
ved len koli hluku a zvysenej spotrebe by som ich vyhodil
len nenapis ze maju 2 mm dezen lebo to uz si nemusel zadavat temu o hucani, ale otazku ktore nove pneu maju dobry pomer cena / kvalita
ak chces usetrit, tak kup jazdene, su ludia co pri defekte alebo dezene 4 mm vyhadzuju a su ludia co kupuju na zapade nekompletne sady a hladaju rovnaky rozmer a znacku a urobia ti kompletku 4 ks.
Nemec ked nahodou pichne, nebude jazdit na opravovanej a ani nekupi jednu novu ktora ma trochu ine vlastnosti a minimalne teda hlbku dezenu...
krajvasek
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.07.2007 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krajvasek »

No moje majú druhu sezónu, možno 8000 km, vyzerajú ako fungl nové. Problém pri výbere bol pomer cena/ rozmer. Tento typ je dosť drahý. Ale s tým už nič nespravím. Takže rádio naplno :)
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Tento problem mam aj ja s Continentalmi 2 ktore boli od novosti na aute a hucia odnovosti,maju 6,5mm a dam nove,rozmer 195/60r16.Na zimnych matadorkach 205/60r16 je ticho.Rok vyroby bol kedy bolo auto kupovane takze stare neboli ale maju napis ze MADE IN ROMANIA.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

autokomplet napísal:Nemec ked nahodou pichne, nebude jazdit na opravovanej a ani nekupi jednu novu ktora ma trochu ine vlastnosti a minimalne teda hlbku dezenu...
A to kde písali ?
Nie je nemec ako nemec. Ani slováci nie sú všetci rovnakí.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných