Hľadám šikovného klampiara/lakýrnika na renováciu

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ale zase na Formana sa dá zohnať uplne všetko,

ked nie u nas , v CZ určite....

A robota pomerne jednoducha, všetko dobre pristupné, netreba veĺa odstrojovať...

Dal by som inzerat na bazos do sekcie remeselne práce, aj do sekcie auta....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoduchá ak sa odflákne.Vedľa sústružníka kam chodím bola otvorená dielňa a v nej na kozičkách Felicia úplne odstrojená ale v nádhernom laku.To sa nedá nepozrieť,prekrásna práca,vnútorné aj vonkajšie diely boli prekrásne,všetko čo už bolo nahodené bolo ako z mototechny,a možno aj bolo.Klampiarinu robili v Česku,nepadla výška ceny ale že vraj prijateľná,a u nás nik nechcel ani počuť o práci a kde by urobili,tam to bolo cenove neprijatelné.Majiteľ si to robil pre seba že vraj na zrazy.
Dnešná doba posunula kvalitnú klampiarsku prácu do ťažko zaplatiteľnej úrovne,pretože sa zmenil hlavne prístup poisťovní.Z prkotín robia totálky,takže klampiariny je už pre všetkých málo,poisťovne maju svojich ľudí a tak kto do systému ruka ruku myje ísť nechce,má možnosť alebo to zanechať,alebo robiť pre cudzincov veteránov za slušný zárobok,ale prerátané na počet hodín si myslím že je X lepšie zaplatených prác.Dlhé roky klampierska práca bola jedna z naj,nestíhali sa robiť rozmlátené dovozy,aj malá dedina mala týždenný prísun dovozu často desiatky aut,stolica bola snáď v každej dielni.Dnes je stolíc v 40 tis meste snáď štyri,z toho moja zbalená k predaju,čo je ovšem takmer tak nemožné,ako eskinmákovi predať chladničku.Pritom pri velkých prácach aj renovačných kde sa menia nosné veci,je auto držané pokope práve na stolici.Klampiarina dnes...jedine pre seba
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lenže tá Oktavka je o 30r staršia ako tu prezentovaný Forman. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

oco: jj mas pravdu, beriem primer a bodycko a pustim sa teda do Formana.

lakinooo: presne tak, je to tuning a hoc pekny a profi, nie je to original.

Máme, ja to volam "mauzoleum", kde su vozy prevazne v orig. stave, plne pojazdne, servisovane a uskladnene v klim. priestore a prakticky v bezprasnom prostredi. Aj by som poslal foto, ale bojim sa, ze ma budu stihat ako Snowdena. Prakticky vsetko co sa pohybovalo na nasich cestach od r.60 po r.90

Ale k teme: Prisla doba, kedy si ludia zacinaju vazit svoj čas (konecne). V praci su pod neustalym tlakom a maju vsetkého po krk (kto nie). Poznam nejaky ten piatok xy mechanikov, lakyrnikov, profi zvaracov, elektrikarov... a kazdy jeden mi povie, "nemam kedy, mam doma robotu, ako ti to súri, ze si to ty, tak sa obetujem" a to im ponuknem hodinovku co maju v robote. Tu plati doslova nieco za nieco. Ja tebe, ty mne. Peniaze nemaju hodnotu a chlapi co vedia robit a maju trochu chochmesu pojdu radsej s deckami do kina ako sa vrtat 20 hodin denne v kraksniach. Zadavatelovy doporucim vykaslat sa na to a zobrat zenu na veceru, do kina, posetrit a kupit vozitko od niekoho zo SR, kto kupuju druhe. Vela zdaru a pohody.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Pre niekoho šrot, pre niekoho investícia.

Nedávno som čítal, že prvé Favority (ktoré mimochodom už majú 30 rokov a je ich možné prihlásiť na veteránske značky) v pôvodnom a zachovalom stave sa predávajú za ceny okolo 80 000 KČ.
Tých áut bude čoraz menej a cena bude rásť podobne ako pri Škode 120.

Keby si mal niečo takéto, cena by bola omnoho vyššia: https://www.novinky.cz/auto/449037-skod ... totyp.html
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

jojtik napísal: chlapi co vedia robit a maju trochu chochmesu pojdu radsej s deckami do kina ako sa vrtat 20 hodin denne v kraksniach.
Presne takto som presral mladost a 2 chalani mi vyrastli ani neviem ako.Ten starsi ma ku mne stale pristup ako ked neaky ujo pride na navstevu a po par dnoch zase odide.A to som varil auta kedy mi kyslik z plynom vydrzal tyzden.Teraz mam flase v kute skoro plne uz 4 roky.Ruky dopalene co aj rukavice prehoreli od vseliakych sajrajtov a co som sa nadychal ked mi pod ksixtom horeli asfaltom natrene plechy.Uplne mi staci moje auto na udrzbu a zopar znamych.A to som servisoval cca 45 rocne Mercedesy.Ale stacilo.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

@diskyke
Poslal som ti ss.
Je to starší pán, je z KE, robí veterány, mne už tiež povyváral všeličo. Robotu má ukážkovú. Ak si z okolia KE, môžem ti ukázať jeho prácu. Robí karosárčinu/klampiarčinu, akurát nie je lakýrnik. Ale keď ti nevadí cestovať 40km od KE smerom na RV, viem ti dať kontakt hneď na dvoch...
diskyke
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.09.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diskyke »

Vdaka,zatial mi ss neprisla.urcite mozes poslat aj do tych 40 km nie je problem:-)este raz vdaka
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Poslal som ti aj druhú ss s kontaktom na tých lakýrnikov.
Sú obaja dobrí, niekedy sa na nich čaká aj týždne, ako aj na toho klampiara, čo som ti posielal v prvej ss. Majú kvalitnú prácu a prijateľné ceny. Potom daj vedieť, či si bol spokojný s ich prácou...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám šikovného klampiara/lakýrnika na renováciu

Príspevok od používateľa Pilotek »

Dobrý deň, oživujem tému. Prosím, doporučte KVALITNÉHO klampiara/lakýrnika s dostatočne veľkou dielňou (brána 3m výšky), Slovensko, Morava, na opravu jedného krátkeho prahu (pod vodičovými dverami) a lemov predných blatníkov na starom obytnom automobile Peugeot J5 1992. Ide o autokaravan, ktorý v zime nejazdí a celkovo je vo veľmi peknom stave (mechanické veci mi na ňom kedysi dávno robil aj p. Hlavatý tu z fóra). Práca by sa mala robiť v zimnej mimosezóne - t.j. od novembra do apríla.

Ide mi hlavne o kvalitu práce:
- minimum prehrievania kovu (radšej strihať ako flexa, žiaden autogén, zváranie len CO resp. bodovačka...),
- dôkladné antikorózne ošetrenie vnútorných plôch po otvorení dutín/vystrihnutí skorodovaných častí pred ich klampiarskym uzatvorením,
- lakovanie aj s kvalitným ošetrením vnútorných plôch a dutín.

Problém je, že auto je cca 6m dlhé a cca 2,80m vysoké, čiže do pece jednak nevojde a asi by to vzhľadom na kopu starých plastov (ABS, sklený laminát, polykarbonátové dvojité okná) na obytnom aute nebolo rozumné. Je možné kabínu autokaravanu lakovať KVALITNE aj bez vypálenia v peci (ak auto môže zostať dostatočne dlho schnúť/vytvrdnúť odstavené)?

Za konštruktívne príspevky vopred ďakujem.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám šikovného klampiara/lakýrnika na renováciu

Príspevok od používateľa christiane »

Pilotek napísal: 08.11.2021 09:00 (radšej strihať ako flexa, žiaden autogén, zváranie len CO resp. bodovačka...),
Z noznicami to nikdy tak rovno neodstrihnes ako z flexou a ani sa s nimi vsade nedostanes.To co je vidiet zvonku je raz tak hnile aj zvnutra co nie je vidiet.
Autogen nie je vzdy vyhra,ale na rozdiel od fuserskeho bodovania a nasraneho gitu na Poliaka zvari aj hrdzavy plech.A ked mi niekto povedal aby som dal plech na plech a pobodoval CO,otvoril som mu branu.To si dokaze kazdy spravit pred cinziakom na parkovisku.Vzdy ma otec ucil aby som robotu robil tak,aby som sa za nu nikdy nemusel hanbit aj po rokoch.Zatial sa nikto nestazoval.Ja len aby si prehodnotil tie kriteria ktore pozadujes.Inak nic v zlom.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám šikovného klampiara/lakýrnika na renováciu

Príspevok od používateľa Pilotek »

Hej, chápem, nedá sa určitá technológia požadovať/vylučovať generálne. Len myslím, že dobrý karosár by mal mať (a na správnom mieste použiť) aj CO aj elektrické bodovanie (napr. spodný lem prahov, kde sa stretávajú vonkajší, vnútorný prah a medzipriečka). Ide mi hlavne o to, aby to robil človek, ktorý má vzťah ku kvalitnej práci (nie rýchlo-rýchlo a po pár rokoch opäť korózia, aj z dôvodu extrémneho prehriatia materiálu na veľkej ploche). A aby to antikorózne kvalitne ošetril aj zvnútra dutín pred ich klampiarskym uzatvorením. Obytné autá (aj staré) sú špecifické (nie ako bežný lacný osobák) majú stále svoju hodnotu a môžu ešte roky dobre slúžiť...
Ja sa viem prispôsobiť termínu, keď má daný človek čas (od novembra do apríla), nepotrebujem to urobiť rýchlo, ale o to kvalitnejšie.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám šikovného klampiara/lakýrnika na renováciu

Príspevok od používateľa christiane »

Pilotek napísal: 12.11.2021 11:51 aj elektrické bodovanie (napr. spodný lem prahov, kde sa stretávajú vonkajší, vnútorný prah a medzipriečka).
Ak by si zohnal nove prahy to uz by si mal lepsie ich nanitovat ako som to robil este na skodach 100,105.120.Vnutrajsok som vyvaril,nagebril neakym bazmekom a prahy miesto varenia a opalenia som nanitoval.Ale netusim ci by to aj tebe sa tak dalo.

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný