Havária a totálna škoda

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa marek327327 »

Pekný večer prajem,

mal by som zopár otázok...

pred týždňom som išiel z práce a nepozorná vodička do mňa napálila (doslova napálila) keďže nesledovala CP a urvala mi cely zadok.... mam dojem že je to aj posunuté... počnúc kufrom až po stĺpik...

Bol už aj obhliadkar, no nevedel zatial určiť a povedať presne... že mam čakat na vyjadrenie poistovne... uvidi sa.

Jedná sa o Kia Ceed 2014 (tie trojdverové verzie ktoré sa nazyvali aj pro_ceedy,v objeme 1.6 GDI) 66 tis. km.

Chcem sa spýtať, že ak auto bude klasifikované ako totálna škoda.... je možnosť si to opraviť? a ak ano, čo ak sa nahodou stane v budúcnosti nejaká škodová udalosť? bude to preplatené?
Mam sa toho radšej "zbaviť" ak chcem mať 100% istotu do buducnosti?

Vopred ďakujem pekne..
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Totalna skoda je vzdy iba financna, cize cela opravy prevysuje cenu auta.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa db69 »

ked presiahne cena opravy cenu vozidla (aktuálnu tabuľkovú) tak dajú totálka. Dostaneš od nich nejakú sumu(aktualna cena z ktorej odrátajú veci ktoré sa dajú predať) ked to za tú sumu dokážeš opraviť nič sa nedeje.Takto postupovali poistovne niekedy .Ale možno sa to zmenilo keďže auto na vrakovisko musíš odovzdať kompletné
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

Urvala mi celý zadok, mám dojem že to je aj posunuté ...
A možno ti len odtrhlo zadný nárazník...
Ved hod fotku...
Došlo to domov po vlastných?
Toto bola totálka, oprava pár drobných a jazdí dalej už zhruba 3 roky
Obrázok
marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa marek327327 »

Ono je tam skrivená náprava ako vidno na kolese, narazený nosník, a pri dveriach nie je takmer žiadna medzera... nejdu poriadne zatvoriť...

Velmi by som bol rad keby si to auto necham a da sa to spravit... velmi mam to auto rád a nemohol som povedať naň ani pol slova :)

V živote som nemal havariu a to jazdim 4 roky... tak poprosim bez nejakych komentárov, fakt neviem ako to chodí... preto som tu a pytam sa.
Dakujem za pochopenie... Fotky nižšie..





Obrázok

Obrázok

Obrázok
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa db69 »

ako som napísal, dostaneš nejakú sumu od poisťovne.A ked to dokažeš za tú sumu opraviť plus stk.tak v pohode môžeš auto dalej použivať.
Naposledy upravil/-a db69 v 05.11.2022 18:23, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nič tomu nie je... (z môjho pohladu)
Zadnú výztuhu natiahneš naspäť aj gurtnou o strom, kufrové dvere potiahneš aj rukami, trošku poklepať kladivom a vyriešiť nápravu...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Autá prichádzajú a odchádzajú. Spraviť sa to samozrejme dá, dá sa urobiť čokolvek. Skôr sa obzri okolo seba a zváž či máš šancu nájsť servis, čo sa na to dá. Servis ti to zrejme nacení inak ako poisťovňa. Ivko si tú Corolu robil sám, ty si to asi sám nespravíš. Cena práce dnes prevyšuje hodnotu dielov. :4012:
Edit - Ivko - ja som švihol z Polom do škarpy, vytiahli sme ho vymenili koleso a dva roky som jazdil (do stk) len keď si priložil vodovahu k zadnému kolesu tak sa netriafalo na predok asi o 10cm . Všetko je to o medzikuse. Mne štvorstopé vozidlo nevadilo. lol
Domov som prišiel aj s týmto Obrázok
alebo s týmto Obrázok
ale to nič nehovorí o opravitelnosti a o zmysluplnosti opravy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa db69 »

oco."dva roky som jazdil (do stk) "lenže teraz musíš ist po oprave na stk.A kedže to bude platené poisťovňou tak to bude aj kdesi evidované.Zmienený zákon vo svojom paragrafe 45, odst. 1, písm. d) bod 1 a 2 hovorí nasledovné: „Prevádzkovateľ vozidla je povinný vozidlo kategórie M1 a N1 po dopravnej nehode alebo škodovej udalosti, ktorá mala vplyv na hlavné bezpečnostné prvky vozidla, ako sú zavesenie kolies, deformačné zóny, systémy airbagov, riadenie alebo brzdy, podrobiť na vlastné náklady odstráneniu vzniknutých chýb v autorizovanej opravovni alebo nezávislej opravovni a následne vozidlo podrobiť pravidelnej technickej kontrole mimo ustanovených lehôt. Platí to pre vozidlá s dátumom prvej evidencie po 1. januári 2005.“
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa db69 »

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa oco13 »

DB69 :
Platí to pre vozidlá s dátumom prvej evidencie po 1. januári 2005.“
Myslím, že už mám dosť skúseností aby som také auto na svoj dvor nepustil.
Uhadneš s čím jazdím ??
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa db69 »

oco.Jedná sa o Kia Ceed 2014 .videl som na čom si jazdil .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano :300f: viem že zadavatel je v inej situacii - on musí na stk, jemu to musí opraviť certifikovaný servis - na to Ivko tak nejako pozabudol. Preto som mu aj odpísal - najskôr hladaj servis a ten ti povie či to opraví. lol
Ja som písal o sebe a reagoval som na tvoju odpoveď, s čím som jazdil, :300f: to je dojazdené a minulosť, poznáš to na fotke? Je ich na predaj 13ks v celej Europe (bolo pred pár mesiacmi) a ani jeden voz v "mojej" verzii.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa db69 »

nie.podla tejto fotky si ani netipnem .Myslel som tvoje predchádzajúce fotky s feliciou
marek327327
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.08.2022 21:34
Zdieľať na Facebook

Re: Havária a totálna škoda

Príspevok od používateľa marek327327 »

Vďaka chalani..

ešte stále čakám na vyjadrenie čiže akonahle by som mal info tak vam môžem pisnuť ako som dopadol... ako vravim,obhliadkar bol neutrálny voči situacii kedže sa to musí celé prejsť aj po finančnej stránke, a aj to , že to auto má trhovú hodnotu okolo 12 tisíc.. - mi hovoril, keďže je to tá troj dverová ceeda...

Ach, človek jazdi normalne a o to auto sa stara a potom dopadne najhoršie... :zga27:

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných