Hasiaci pristroj

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Ešte mám jeden dotaz,na túto informáciu ...
rudolfo63 napísal:..Vyhodou je,ze pred skoncenim lehoty sa daju naplnit u hasicov za par korun a nemusis kupovat nove....
Ako mám chápať,že "u hasičov"? To ako prídem do hasičiarne a tam ma vysporiadajú?
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...fofro...,ty asi kvoli tomu pristroju nemozes spat...,jasne,ze hej...natukaj si ...servis a plnenie hasiacich pristrojov...tam sa dozvies vsetko...
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Fofro napísal:Ešte mám jeden dotaz,na túto informáciu ...
rudolfo63 napísal:..Vyhodou je,ze pred skoncenim lehoty sa daju naplnit u hasicov za par korun a nemusis kupovat nove....
Ako mám chápať,že "u hasičov"? To ako prídem do hasičiarne a tam ma vysporiadajú?
To asi nie,ale majú kontakty na kontrolórov,buď Ti dajú tel.č alebo im to tam necháš,lebo kontrolóri tam chodia často.
Ale na kontroly je firiem až až.
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

A dopľňať ho nemusíš pokiaľ ho nepoužiješ alebo samovoľne sa nespustil(nárazom atd)Nanajvýš tak dotlakovať,nakoľko vekom môže byť úbytok tlaku.Podľa roku výroby je povinná tlaková skúška po 5 rokoch,ale ak ho máš na súkromné účely,je Ti to na nič,nikto Ti to nepredpisuje,Tebe stačí vedieť či je funkčný.
Taká tlakovka tiež niečo stojí.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...Fofro...,najjednoduchsie bude,ak ho zajtra vyskusas,ci funguje...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Ďakujem páni za vyčerpávajúce informácie.Som rád,keď narazím na fundovaných ľudí.
rudolfo63 napísal:...fofro...,ty asi kvoli tomu pristroju nemozes spat...,jasne,ze hej...natukaj si ...servis a plnenie hasiacich pristrojov...tam sa dozvies vsetko...

A že mi to nedá pokoj ? Je to pre mńa nepreskúmaný terén,tak chcem zapchať moje medzery,ktorých je neúrekom.
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Ak pôjdeš na zraz,tak po pár deci vína ťa zahltím informáciami ohľadne kontrol hasiacich prístrojov
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

No,zatiaľ sa nechystám,ale ešte sa to môže zmeniť.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

hasiaci pristroj ako tlaková nádoba raz za čas musí na tlakové skúšky.

použitý hasiaci prístroj sa dá znova naplniť v "autorizovaných servisoch" systémom výmeny kus za kus podľa typu.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

zaujímavé video ako si profesionáli kamionisti nepomáhajú, však moje nehorí a načo mu pomôcť.

jeden hasičák nestačí

http://www.youtube.com/watch?v=hAFOAlh2 ... r_embedded
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...kiklop...staci...,aj nestaci...zalezi od ohniska,dostupu k nemu a aj ine faktory...Sofer mal urcite skrat v instalacii takze ohen sa rozsiril bleskovo na celu kabinu...,moze byt len rad,ze vyskocil...Hasiace pristroje v kamionoch su urcene na hasanie v zarodku,nie na priamy ohen,tam ani 10 kolegov by mu nepomohlo...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

dodatok...pockaj na Fofra...,,je expert od hasenia ...dufam,ze poda vycerpavajuce vysvetlenie...
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

toto je ukážkový moment prvej fázy požiaru kde je najväčšia pravdepodobnosť, účinnosť uhasenia čo v časovom merítku sa ráta do cca 10 minút od vzniku požiaru.

už len pomoc postávajúcich hádzaním snehu na miesto požiaru môže znížiť účinnosť ohňa nakoľko sa ochladzuje inkrimované miesto.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

suhlasim...,problemom ale byva aj fakt,ze mnohi zazmatkuju pri poziari a mnohi nestihnu zo soku vytiahnut ani pristroj,co je prirodzenou reakciou...Potom reakcia je taka,aka je...,s tym hazanim snehom je to naozaj OK,otazne je,co v lete...
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

rudolfo63 napísal:otazne je,co v lete...
žeby jedna z možností

Obrázok

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní