h4 ziarovka do octavie

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TeeBee008
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 17.08.2005 23:12
Zdieľať na Facebook

h4 ziarovka do octavie

Príspevok od používateľa TeeBee008 »

Pani, poprosim o pomoc pri vybere ziarovky...

Hladam kvalitnu h4 ziarovku do jednotkovej octavie comby 2004
- ostanme pri parametroch 12V H4 60/55W
- nechcem no name, co uz casom nebude sa dat zohnat
- nechem ani xenon shit...
- cena kvalita a hlavne ked zablikam na darebaka kto uz ma hid sadu
tak aby aj jemu bolo aspon tak zle ako mne, nech sa trocha prebudi...
Naposledy upravil/-a TeeBee008 v 08.09.2009 22:37, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako sa lisi Oktavia I z roku 2003 od Oktavie I z roku 2004?

Tibor, NightBreakery ti doporucovat asi nemusim, tie poznas. Nevydrzia dlho, svietia pekne. Skor by som ti doporucil nejake bezne ziarovky stylu +50%, napriklad hella, GE, philipsy alebo nieco podobne. A pochvala auticku, mas ho naozaj pekne tak ako vela ludi nie...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: h4 ziarovka do octavie

Príspevok od používateľa cicmanec »

TeeBee008 napísal:a hlavne ked zablikam na darebaka kto uz ma hid sadu
tak aby aj jemu bolo aspon tak zle ako mne, nech sa trocha prebudi...
Tak na toto +50% nebude stačiť. Na takýchto jedine prídavné...
deltaforce
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 20.03.2008 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltaforce »

Nazdar. Xenony preco nie? Z vlastných skúsenosti ti mozem ich len odporucit. Kvalitne xenoniky napr. Philips Ti ovela dlhsie vydrzia, ako klas.žiarovky, a co sa tyka vyditenosti, neda sa to porovnat. Popripade skus www.2222.sk maju celkom slusne ceny. Pisal som len svoj nazor, vyber je na tebe. Tak sa maj.
TeeBee008
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 17.08.2005 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TeeBee008 »

xenon urcite nie, viacero dovodov,
hlavne je sice ja budem vidiet ale proti nebude mat sancu....
a dost vela jazdim v meste a zelemin to velmy nepaci...


mp3turbo zdravim ta!

pisal si "NightBreakery nevydrzia dlho" to znamena ako kolko...urcite to zalezi od vela veci ale asi kolko...
h4 som zatial na mojom aute nemenil, ze by to odislo ale skor,ze ma nasralo ako svieti...
h7 na fabii oto viac
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

night breakery vydrzia hlavne podla:

a) frekvencie zapinania - to plati aj pre xenony. Ked ho raz zapnes tak ti vydrzi svietit vymyslim si 1000 hodin v kuse ale ked ho zapnes tisickrat tak nevydrzi po hodine alebo 2000x polhodinu. Dovod : startovaci prud, resp. prudovy ráz pri zapnuti. To iste normalna ziarovka v obyvacke, kedy ti najcastejsie vybuchne? Ked ju zapnes alebo ked svieti? Ked ju zapnes. Tecie tam mnohonasobne vyssi prud, vlakno sa musi rozzeravit.

b) chladenia - cim viac stojis v zapchach, tym horsie su svetla naporovo chladene. Pre "prežeravené" vlakna Osram NBr je to hotove peklo. Vyssia svietivost sa dosahuje neviem ci tensim vlaknom alebo vyssim zeravenim pri rovnakej spotrebe energie, v kazdom pripade teplo je zabijak. Ked jazdis po dialnici, najazdis vymyslim si 1000 hodin a potom ziarovka prdne. V meste kvoli horsiemu chladeniu najazdis 100 hodin a koniec. Ten rozdiel je dramaticky, tomu by si neveril - mozno je to este horsie ako pisem.

c) napatia v palubnej sieti a od toho sa odvijajuceho napatia na svetlach - slavny to problem predovsetkym prvych Fabii, tam praskali aj normalne ziarovky ktore by inak vydrzali pat rokov. Riesenie : odporovym drotom. Je to dokonca taky problem ze skodovka zacala vyrabat "original" suciastku na to.


prieser no... ako konkretne dlho ti nepoviem. Su ludia ktorym vydrzali dva mesiace, su aj taki co ich maju rok a jazdia casto.

aby si nebol prekvapeny tak rataj strednu dobu priblizne sest mesiacov. Ale to uz moze byt so stastim... nic moc pri tej cene!!
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 12.09.2009 02:30, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

longlife co? daj konkretneho vyrobcu, typ a idealne aj stranku kde kupit. Neverim tomu ze to svieti ako xenony, proste halogen nevyvinie taky svetelny tok v lumenoch, ale velmi rad sa na ne pozriem.

minimalne teoreticky.
Luxury
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31.08.2009 13:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luxury »

ja som mal tiež na octe tie long life vyše dvoch rokov auto som predal, možno sú tam doteraz ale svietili naozaj dobre tu je link http://auto-moto-shop.sk/1/index.php?ak ... oria_1=227
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných