Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Cakam brutalny TVRDY ARGUMENT, debilit tu uz bolo celkom dost (si myslim subjektivne).

no to veru bolo, kaaaaamo.

Previa skoncila u amikov v roku 1998, kukni co mas dnes v kalendari - tu si uz hodne dlho nekupia. Ja mozem obhajit Chryslera pretoze s nim mam skusenosti a to nie zrovna s jednym kusom a nie dvojrocne a tie auta nie su dvojmesacne zo salonu.

Statistika hovori ze Chrysler predal 12 MILIONOV tychto vaníkov https://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_ ... _(minivan)
Samozrejme skoro vsetky v Amerike, pretoze vsade inde su tie predaje prakticky nulove. Chces ist mimo debilit, tak Toyota predala nejake dva miliony "Sien" od roku 1996. Ano, to su ti tvoji amíci co kupuju jedine a vyhradne Toyoty, pretoze Chryslery stoja nepojazdne na dvore vo fabrike.

Okrem ineho : to ze Previa je u teba alebo Vaculika alebo Peta z Volantu absolutne najspolahlivejsie auto na svete, to vobec neznamena ze sa absolutne ziadne ine nepreda ani jeden jediny kus. Voye tiez jazdia miliony - aj kilometrov aj kusov - mozno s vymenou prevodovky co je zanedbatelne v celkovych nakladoch vlastnictva (palivo stoji mnohonasobne viac) ale motor vydrzi (preco by nevydrzal, hladky benzin bez turba, sestvalec, co tam chces riesit).

A ze nie su u Arabov alebo v Afrike ? No nepredstavitelne, ani Skodovka nie je v Amerike, ani Renolt Pezot Citrojen neni v Amerike, ani Lincoln Buick neni v Europe, ani Accura neni v Afrike. ZIADNA ZNACKA NIE JE VSADE.

U teba je VW najhorsi smejd na svete a vobec ta nezaujima. V pohode, pozri sa na celosvetove predaje a trosku uber paru : ludia nefunguju tvojou optikou a tvojim sposobom zmyslania. Existuju desiatky, mnohe mnohe DESIATKY MILIONOV spokojnych majitelov VW ktori na tych hrozach najazdili miliardy kilometrov a vobec nemaju problemy s retardermi v Dubaji.

Ano v poriadku : Toyota ma fajn techniku, su to spolahlive auticka, mozu byt spolahlivejsie nez Chryslery a uplne najspolahlivejsie na svete. Previe z 2004 mozno budu jazdit v Dubaji aj v roku 2195 - lenze ludia BEZNE nepotrebuju najazdit 2.950.000 km cez retardery plnym kvaltom. Mne napriklad uplne staci ked ten najhroznejsi verkel podla tvojho profesionalneho radcovskeho rozumu vydrzi 300.000km za 20 rokov. Mna milion nezaujima, ani dva, ani tri.

Pred dvomi rokmi som daroval Ford Galaxy 1.9tdi (ano to hnusne tdi) bratrancovi, rocnik 2001, najazd 991.500km. Tie dve deviatky vpredu su spravne. Dnes uz ma auto milion. Ja som ho mal poslednych 12 rokov, prvy vlastnik Bosch rakusko, 260.000km za tri roky, druhy vlastnik slovenska firma co vozila opatrovatelky Nemecko Svajciarsko styri roky takze u Boscha sa ten voz flakal. Od nich som to kupil s takmer 900 litrami na tachometri, motoru sa nikdy nechytili ROVNAKO AKO JA. Ani spojku som za ten cas nemenil, ani turbo, ani vstrekovace, natocil som len lahko cez 100.000km za tie roky zato vsetko v Bratislave kratke trasy. To auto malo desatkrat zdochnut podla vsetkych pouciek na internete a podla tvojho rozumu.

To je jeden kus. Obhajujem tu za cenu vlastnej krvi - ako ty - tieto voziky ? Nie. Moj foter kupil novu Ocktaviu v roku 2000, dnes ma tazko cez 300.000km, myslim ze 360.000km, udrzba zhruba taka ako na Toyoty 2.4i Previe. Cize prakticky nic. Tesne pred koronou menil originalne prvky na napravach u chlapca co sa mne "staral" (vymeny olejov) o Forda, nadaval ako pohan - zospodu odhnite, strasna robota, co chcem povedat : dovtedy originaly. Ani som nepipol ze TDI je najlepsie na svete, preco by som mal ? Za to ze dokazalo tretinu miliona ?

Ano iste, 2.4i od Toyoty je fajn motor. Nepriamovstrek, bez turba, bez designovych vystrelkov MODERNEJ doby - kolko takych motorov dnes najdeme ? Budeme vzdy vsetci jazdit do konca zivota len na spolahlivych BMW E30 ? Nebudeme. Ano, novodobe toyotacke civilne motory 1.6i, 1.8i a 2.0i su takisto veeelmi spolahlive, v poriadku. Aj 2.5ka.

Takisto je superspolahlivy aj motor 2.4i od Hondy. 2.5i v starych BMW. Aj Mercedesoch. Milion daju s prstom v zadku, uplne rovnako aj Chrysleracky 3.3i, 3.8i, 4.0i spred rokov 2014 aj post-2013kove 3.6i motory. Tie takisto prdnu milion bez akehokolvek zadychania. Preco by nemali ? Ano, viem, auto nie je len motor.

Mozno by si mal trosku upustit od tvojho tempa. Zanietenia. Ludia nekupuju vzdy len ten najlepsi vyber - a vlastne : co je to najlepsi vyber ? Jedine Toyota Previa ?

TAK DORITI PRECO ABSOLUTNE KAZDE AUTO NA ULICI NIE JE TOYOTA PREVIA NIELEN U NAS ALE AJ V DUBAJI ????



ukaz mi na tychto zaberoch Dubaja len same Previe/Sienny prosim :

https://www.youtube.com/watch?v=TE2tfavIo3E
https://www.youtube.com/watch?v=y6Bi15Jditk
https://www.youtube.com/watch?v=_reKahj5uYg
https://www.youtube.com/watch?v=5FJ_YcTuWw4
https://www.youtube.com/watch?v=wtitTYPpV3s
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

heh ... Toyota driver, always ready : https://www.youtube.com/watch?v=saQ72NZtrS0
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to jednoduché a stačí aj jedna veta.Moja starká z Kolárova neviem či vedela písať,ale prežila dve vojny a povodeň čo zobrala chalupu a od vtedy bývala až do smrti u nás.Tá stará žena hovorila - kto zďaleka prišiel,môže hovoriť čo len chce. V preklade pre tých čo si permanentne stoja na kábliku,čo neviem overiť,kde nevieš kto to hovorí...ber všetko z rezervou ! Myslím že tá dedinská ženička mala viac rozumu než pol dnešného parlamentu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Acon »

peterson999 napísal: 05.02.2022 14:13 Chlapi - hlavne Mhlavaty a Turbo dajte argument :....

...
No a otazka :
Preco si Amik nekupi Voya ale Previu
Siennu?????????????
Cakam brutalny TVRDY ARGUMENT, debilit tu uz bolo celkom dost (si myslim subjektivne).
Odvez sa 1000km na Voyageri a 1000km na Previi/Sienne a už sa nebudeš pýtať
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Turbo

Moja para ma tlakuje 20 rokov lebo pocuvam ódy na TDi motory...
Realita je uplne ina
Opakujem ze som mal v Sharane ten tvoj nesmrtelny 1.9tdi a dokonca len 66kw !!!
Turbo skapalo pri najazde 260.000km...
OK sakra nahoda.
Prevodovka 5q manual bez chrcania nedokazala zaradit uz pri 250.000 a ked som predaval pri 310.000km tak som ju pustil vyrazne lacnejsie za tuto vadu, kedze som uz rozbitu kulisu ci prevodovku nebol ochotny opravovat niekde na zemi 1200 km od domu na ceste ani platit odtahovku.
Problem s prevodovkou malo aj Galaxy a jazdilo dialky, pri 400.000 uz to nebola prevodovka ale nejake čudo na zmenu rychlosti.
Pri tom najazde nefunfoval ani jeden zamok, dokonca ani ten na kapote (nechapem ako sa toto moze pokazit)...
Ale motor 2.3i bol famozny, to sa musi nechat - retaz povodna, motor povodny, najazd cez 500.000. Nieco na tych 2.3 od fordu bude pravdy, uz pri prvom Scorpiu sa hovorilo o genialnom motore 2.3i a je to fakt. Ale cele Galaxy NEMALO UROVEN FELICIE ! Z nej neodpadavali tapacire, stropnice a aj zamok vydrzal ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Opakujem ze som mal v Sharane ten tvoj nesmrtelny 1.9tdi a dokonca len 66kw !!!
>> Turbo skapalo pri najazde 260.000km...

to si mal 1996-2000 model a NEBOLO to PDcko ? Ako najlepsi poradca urcite vies, ze PD modely - konkretne ja som mal AUY 85kW - boli vyvijane a odladene pre lahke nakladne vozidla [!!!!] v ktorych krutili milion kilometrov kazdy druhy. V nakladakoch mal ten motor oznacenie EUY, aka nahoda.

Ty si mal absolutne iny stroj ako mam ja, absolutne ine TDI. Okrem ineho tvoja 5 rychlostna prevodovka tocila prilis vysoke otacky, moja masina isla 130km/h na 2200rpm, samozrejme 6kvalt, takze je rozdiel najazdit pol miliona na 3400rpm u teba alebo o polovicu mensie otacky u mna.

A vobec, tato tema nebola o TDI. Aj ty sam potvrdzujes ze jednoduchy benzinovy motor bez turba bez priamovstreku - i ked o nom tiez tema nebola - takisto vydrzi strasidelne vela. A ja ti hovorim ze benzinovy Voyager vydrzi milion ked ma trochu vody a nedajboze olej meneny skor ako 50.000km intervaly. Kazdy benzinovy Voyager.

So zamkami som ja problem nikdy nemal, ani s kapotou, ani s prevodovkou, ozaj olej som v nej menil (dva litre aj drobne). Kto okrem mna este kedy v tejto sibnutej republike vymenil olej v MANUALNEJ prevodovke ? Ano, aj vo Voyageri som menil olej v manuali, samozrejme, idu tam tiez dva litre ATF+4 ergo toho isteho oleja ako do automatu, stoji 10,-eur liter tak preco nie.

Tvoje Galaxy bolo z roku ~1996, o urovni Felicii neviem diskutovat (mal som len styri, vsetky verzie okrem dieslovej). 2.3ka neviem z ktoreho bola roku.

Inak ci sa nam to paci alebo nie, Toyota Sienna / Previa neni auto o ktorom by cokolvek tusilo 99.999% slovenskych vodicov, nieto este vlastnilo. A tak to aj zostane. Na ceste som u nas nikdy nevidel jednu jedinu. Nikdy. Zato cudzie Voyagery mi parkuju TRI pod oknom v Petrzalke : ja som to tu zacal, ostatni sa pozerali pozerali, a potom si kupili aj oni. A uz to tu mame takto >10 rokov, spokojni sme, menit za Previe... asi... nebudeme. Jeden je benzinovy 3.3i rok 2002, dalsie su 2.5d a 2.8d, ake maju prevodovky musis vediet len podla motorizacie lebo ty vies o Voyageroch vsetko.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nakoľko má Voy motor u 2,8 a 2,5 vlastne rovnaký základ (rozdiel 4kW) určite budem zistovať či by šlo na 2,8 v prípade problému automatu ho zmeniť na manuál.Je to čiste záujem,nie potreba.Prestaval som pár MB tak prečo by to nemalo ísť,všakže ak sa dá A6 ka.Už preto ma zaujíma že ja ako človek neznášajúci automat som nemohol ani uvažovať o inom ročníku a mladšom aute.Je osud že som trafil 2003 bez mg hrdze.Videl som už také čo zadné lemy pluzgierovali.Zrejme veľa záleží odkiaľ sa dovezie.Môje je z Italy
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ten neprekonatelny 85kw 1.9tdi PUMPAC mal kamarat ktory ho chvalil do NEBIES ake super neskutocne auto
Ked dosiel po vlastnych z Rakuska lebo nechcel ist na odtahovku s klepajucim motorom (olej tam mal), mechanik skonstatoval totalnu smrt motora, menil sa za druhy. Kamos mal auto od nova a oleje menil pravidelne a poctivo. Asi dalsia nahoda ktoru urcite obhajis. Ale nemusis obhajovat nic, viem ze niektori Grupači ste verni a ten isty clovek si kupil vtedy FUNGEL Octaviu II s dalsim neprekonatelnym motorom 2.0tdi 103kw lebo to uz musi byt VESMIR pre uctievaca VW. Ked behom jedneho roka !!! skoncil druhy krat na odtahovke tak to vzdal a auto predal ... Asi bol spokojny :-)
A dodnes si kupuje VW :-)
Za mna je toto idiotizmus. Mna ked sklame znacka, 1000x si premyslim ci jej ostanem verny. Ale Slovak je vdacny klient :-)
Taky American (aj ten tlsty prezraty hamburgermi) si po fopa co si len precita z novin je natolko rozumny aby neslapol do najvacsieho hovna. Slovak sa v nom vala :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V ničom sa nevála.Kto pochopí pár triviálných vecí na ktoré musí dbať,nemá ani len ten najmenší problém z pumpáčom.Problém pumpáča je v hlúposti ľudí,v tom že si nedajú povedať a za toho boha neurobia tých pár vcelku drobných ale nutných úkonov.Že niekto v roku 2022 nevie pochopiť opravu rotačky,už vôbec nie PD čka,ale dnes veselo k...rví CR-ká,to je už taký obraz učňovského školstva.Učitelia biedny,aký má byť potom žiak.A kvalitného za učiteľa za ten sopel z nosa asi nejde získať.Čo je schopné a niečo vie nie je fanúšik sadomäso aby išiel do tej žobroty učiť chalanov ktorý majú jedinú starosť ako kde sa nadžombať,ktorú pretiahnuť,prípadne aká muzika je v aute.No a potom ešte hodiny...kedy už bude koniec.Aj z tohoto prostredia sem tak vzíde ťažký profík,ale ten na sebe po škole ešte desaťročia pracuje,a samozrejme zväčša dorobí školy.Dnes poznám kopec inžinierov v monterkách,ale to sú sakra výnimky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ten neprekonatelny 85kw 1.9tdi PUMPAC mal kamarat ktory ho chvalil do NEBIES ake super
>> neskutocne auto. Ked dosiel po vlastnych z Rakuska lebo nechcel ist na odtahovku s
>> klepajucim motorom

nechapem preco sa tu zrazu bavime o PD TDI ked tema je o niecom inom. Takze teraz zacneme preberat ze Renoault 2.2d je naprd motor, ze sa desiatim pokazili 85kW TDIcka, ze mam kamarata o ktorom som pocul ze jeho strykovi padol 96kW TDI. Ze Oplacky 3.0d Isuzu je najvacsia katastrofa na svete.

Jasne ze sa aj TDI pokazi, ale ze blaznov za volantom a bez udrzby je 99% zo vsetkych majitelov, to uz nikto neprizna. Lebo su to stare džady a nikto do toho korunu neda, moze to vrzgat, moze to skripat, neda a neda. Toto si treba uvedomit. Ze tie masiny maju nezriedka cez pol miliona kilometrov s takouto "udrzbou" alebo "investovanim".

Ja tvrdim ze Voyagerovsky 2.5d, 2.8d a vsetky benzinove motory maju solidny zaklad, ze to auto cele nie je postavene totalnym kretenom a ze to ma obrovske predpoklady na obrovsku vydrz. Na bazosi bol inzerat, chlap predaval dva kusy naraz, kazdy okolo 480.000 najazd, za tisicku aj drobne, hovorim si reku mozno zoberem na suciastky len tak z prdele. Ze sa nicoho nechytil, problemy nemal, atd. Volakde Zemplin, na tom mi to padlo, inak by som isiel pre jeden.

Ano viem, pokazia sa aj vstrekovace na chryslerackych naftach (mimochodom vsetci vedia ze je to motor Mercedes, ano ? Hovno s makom, je to talianske VM Motori, aj 2.5crd aj 2.8crd, vstrekovace Bosch. Treba zavolat Milanovmu azerbajdzánčovi, ten ma na dvore Chrysler vrakovisko a zivi sa predajom suciastok. Ze kolko videl pokazenych motorov v zivote. Prevodoviek. Ze ake veci sa predavaju z tych aut, co vydrzi, co nevydrzi, a potom si to treba dat do korelacie so STRASNE chudobnym vlastnikom toho vozu kedze to ma hodnotu 2000 eur z roku 2005 a treba si asi tak predstavit "udrzbu" ktoru na tych autach taki ludia robia.

Absolutne ziadnu. Co neodpadlo, to sa nikdy neriesilo. A napriek tomu tie vozy vydrzia tolko.

Mne je jedno, moze byt TDI PD najhorsi voz na svete - o tom sme sa nebavili v tejto teme, nech sa paci dalsia tema kde neprispejem, nemam s cim pretoze nie som servisak - ja tvrdim ze ja som 15 rokov strasne spokojny s nasimi Voyagermi. V rodine ich mame STYRI, dalsie dva kusy uz odisli prec a boli nahradene horsim (tvrdenie majitela, nie moje), v jednom bratranec napalil 105km/h do stojaceho kamionu (tachometer sa mu zasekol - Botanicka zahrada, zjazd z Lafranconi mostu kde vsetci idu ~60km/h, a on do toho este poriadne stupol lebo sa ponahlal tak ako cely zivot. No a ten blby rumunsky vodic kamionu si dovolil zastavit na oranzovo-cervenej na semafore). Vystrihovali ho kkta, hlavny tah Bratislavy na Dlhe Diely, Karlovku neprejazdny tri hodiny, fialovy bol odhora dole ale kostičku nemal zlomenu. Mozes si to kludne vyskusat v Previi.

Ked ma volakto sest Previi alebo Sien, nech sa so mnou ide bavit. Kludne. Nech ich ma 10-15 rokov, nech na nich najazdi uhrnom cez milion kilometrov. POTOM SA SO MNOU MOZE NIEKTO BAVIT O VOYAGEROCH. Dva tyzdne dozadu som pisal v inej teme, oslovil som suseda co ma tu 2002ku benzinovu ci nepreda. Pozrel na mna takym laskavym pohladom ci som si zabudol zobrat lieky, alebo ci som zobral prilis vela. Reku telefonne cislo na mna mate, volajte mi ako prvemu ked sa rozhodnete predat, dnes, o rok, o dva... ubezpecil ma, ze mi telefonovat nebude este hodne dlho. Zrejme preto lebo sa to furt kazi a furt musi s tym byt v servise, ze. Ja jazdim jeden Voy, moja stara druhy.

Mr.Peterson, mal si niekedy Voyagera ? Mal si ho dlhodobo, nakrutil si na tom STATISICE kilometrov ? Alebo si len poradca ktory "vsetko vie" ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Acon »

mp3turbo napísal: 06.02.2022 11:07 ...
nechapem preco sa tu zrazu bavime o PD TDI ked tema je o niecom inom. ....
Do boha, lebo na tie žvásty reaguješ :-D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už len odlahčovanie témy. Ponúk na odkúpenie,výmeny a pod bolo,len sa podvoliť.Ale treba byť opatrný.Autá sa predávajú lacno a v tom sa skrýva aj isté nebezpečie či majiteľ vôbec nejakú údržbu robil.Že to auto nemá veľké nároky neznamená že nemá žiadne.A že ho nejazdil človek predtým ako u toho môjho...auto až dunelo čo ten človek radil v dedine už štvorku
Podstata...toto auto sa nepredáva ! Zisk z predaja je prd,nehýbe štastím.Auto je nenahraditeľné ak si človek zvykne že s ním vlastne vybaví všetky potreby.Načo by mu bolo to predávať za tie drobáky.Má ho v akom takom stave,emisky no problém,STK to samé,tak prečo to predávať.Aj keby bolo tretie auto vo dvore.V zime to nemá chybu,v lete to nemá chybu.Ťažko hladať rozumný dôvod na zbavenie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spomenuli sa tu rozvody...tak upozorním.Nie sú zložité,rozvod chce pár netradičných prípravkov a pozornosť pri práci,nesmierne ľahko sa to zvrzá.Nejde o to že sa spraví veľká chyba,ale motor stráca iskru prípadne ide do vyžších čísiel na emiske.Pokiaľľ niekto chce a má také možnosti,viem poskytnúť oscilo záznam kľuka/vačka z perfektného na kontrolu presnej pozície.Pokiaľ sa to už konroluje takto,je možnosť pridať záznam prvého vstreku a dá sa dozvedieť úplne všetko ako motor pracuje príp akú má disponabilnú dynamickú kompresiu.
Takže prvé čo sa pýtajte či servis vôbec má prípravky na Chrysler,pretože to urobia aj bez nich
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemá niektorá generácia týchto aut rozvod ozubenými kolesami? pre mňa by to zas bol dôvod na ktorý by som ja bral zretel. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ viem tak III gen

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných