Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zase otazka je kolko takych aut mal... Vojadzera nemal, Sharana nemal, atd, atd, tak potom samozrejme ze ked preskakuje z tych Pezotikov 208 a Dacii co testuje do Previe tak je zabludeny z nekonecneho interieru...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Turbo, ak si niekedy aspon z dialky videl volant.tv, tak vies, ze tam typek skor vyhladava uzivateliv so zaujimavymi autami a tym sa venuje. Videl som tam vsetko od M3 cez Landcruiser 100ku 4.7 V8 az po Hummer H1 prerobenu na civilnu verziu. Myslim, ze typek v par inych autach ako Dacia a Peugeot uz sedel.

Takze da sa to odbit aj arogantným prispevkom o nevedomosti a nekvalite mideratora, alebo sa zamyslieť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaujímavých a nedocenených aut bude viac.Len sú pre úplnú väčšinu ľudí neznáme.Voy si požičiavajú odo mňa občas ľudia čo majú ozaj dobré limuzinky.Raz syn sťahovať,potom svadba čosi,keď to vrátia sú všetci ako sa hovorí vysratý - človeče to je bombové.Nie je to dizajnerský skvost,nedráždi susedov,neobzerajú sa za tým čajočky,ale to čo poskytuje sa zaplatiť nedá.Napriek tomu že je to v diesli v podstate posledná generácia commonrailu celému auto a motoru dominuje abnormálna jednoduchosť.Jednoduchosť dosť ťažko pochopiteľná pretože aj tento motor má vysokotlaké čerpadlo.Prečo nepozná problémy ako sto iných motorov ? Tiež má vstrekovače ktoré vstrekujú na viac krát,prečo ich netreba kódovať ? Prečo nemá dvojhmotu ? Prečo nemá komplikované nápravy ? Ako je možné aby sa tak obrovské auto a diesel ohriala kabína tak bleskove ? Prečo to Webasto uprostred podlahy slúži 19 rokov bez prestávky ? Tam je otázok až až.Človek na to jednoducho nemá odpoveď jedine ak- sprostý američan.Len ten príde na to že zboku prevodovky nemusí byť závitový špunt na špeci kľúk bežne nedostupný (VW) ale stačí gumenný špunt ako detský cumel.Vytiahneš a pozrieš.Prostý američan si jednoducho ničím neskomlikoval život.Jednoduchosť základných úkonov je zahanbujúca,či predné svetlo či zadné či stropné.Na tom aute človek pochopí do akej riti sa dostala eúropa svojim vlastným úsilím a hlúpostou.Lebo aj ulice sa dajú značiť inak,aj peniaze môžu platiť už od Lincolna,a môže existovať svet aj bez razítok a občianskych preukazov,bez náliepiek raz do okna raz na špz aj kadejak.neskutočne sme osprosteli a ešte sa tým chválime a namýšlame ako máme navrch.Máme...v kradnutí,klamaní a v množstve primitívov všetkého druhu
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan ale aj Ty ako automechanik v dochodkovskom veku si to auto kupil az ked na to prisla chvila (vnucence,vylety,bicykel atd) . A sam si vravel,teda aspon rok ci dva dozadu ze na nakupy ,bezne veci po meste pouzivate maly peugeot ci citroen,uz si nepamatam. Co tym vsetkym chcem povedat? Ze jednoducho kazde auto ma svoj ucel a odporucit ho co ja viem mlademu studentovi alebo singel cloveku co nevytiahne nos z mesta ako mestske priblizovadlo ..tam to prave nie je vhodne auto. Aj ked viem co by mi na to mp3turbo napisal. A hlavne ako to bolo x krat zopakovane,hladal si velmi dlho a okom automechanika,bezny clovek ak precitata toto forum tak nadobudne dojem ze je to nepokazitelny stroj ktory si kupil za 1200e a pri kupe v tej cene natrafi na.... kazdy si domysli.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Prečo nepozná problémy ako sto iných motorov ? Tiež má vstrekovače ktoré vstrekujú na viac krát,prečo ich netreba kódovať ? Prečo nemá dvojhmotu ? Prečo nemá komplikované nápravy ? Ako je možné aby sa tak obrovské auto a diesel ohriala kabína tak bleskove ? Prečo to Webasto uprostred podlahy slúži 19 rokov bez prestávky ? Tam je otázok až až.Človek na to jednoducho nemá odpoveď jedine ak- sprostý američa"

mhlavaty, ale co ma spolocne American s motorom 2,8 CRD? Co ma American so vstrekovacmi?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som netušil že také auto vôbec existuje.Vedel som že ich opravuje chlap čo robil u mňa (chrysler clinik) ale zoznamka bolo naživo jeden zákaznícky.Tam som objavoval čo je to za car a vtedy padlo rozhodnutie to kúpiť.Ja som už predtým počúval ako toto a tamto,ale plne som pochopil až vtedy keď som menil trysky vo vstrekovačoch sám čo to je za unikát.Ten zákaznícky emisku urobil akoby mal DPF (0,5) a ja zo svojim so stkáčku zadymil že kameri nebolo vidieť.Tak prišlo na tie vstreky,potom bola emiska už pohoda a auto ožilo.Zaujímavé že o dymení som nemal potuchy,ale pri full otáčkách na emiske to bolo strašné.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mhlavaty, ale co ma spolocne American s motorom 2,8 CRD? Co ma American so vstrekovacmi?

no a presne toto je to nepochopenie "americanov" vyrabanych v rakuskom Grazi z komponentov Bosch :) od vstrekovacov, cez riadiace jednotky, abs, proste tam je americka kasňa, koncept ... a fajront. Aj prevodovka je z rakuskej Magny, model T850.

Po 12 rokoch [!!!!] vlastnictva sme rozmyslali so starou ze ideme renovovat autopark. Dopadlo to tak ze Sharan ako najmensie auto islo z domu - ziadny predaj, dar bratrancovi ktory ho po dvoch rokoch nevie vynachvalit, prechod z Ibizy je skok do ineho sveta - a zobrali sme namiesto neho... novy Voyager. Pretoze je vacsi. S tym starym to uz nezdiela az taku primitivnu techniku atd a hlavne to ma zasrane DPF (rok 2014) a elektronicke turbo ale furt to ma velmi podobny zaklad. Ze to bude servisne narocnejsie a drahsie v horizonte X rokov je bez debaty, ale ... ked ho milujes (po dekade a pol), neriesis : dnes mame ten prvy Voy 14 rokov a absolutne nerozmyslame ze pojde z domu prec.

Sranda je ze sme presli nejake auticka, vsetko Sharan+ velkost lebo proste nam mensie nevyhovuju do zivotneho stylu. Dokonca aj Previe sme mali v hladaciku no ale NAJNOVSIA v inzeratoch rok 2006. Kde zozeniem 2014ku za 10.000 eur bez dph s rovnakou vybavou, piatimi sedackami plne sklapacimi do uplne rovnej podlahy (400 litrov kufor ktory nevidis ) ? Jedina realna alternativa k Voyu nam vysla Mercedesove Véčko samozrejme len najdlhsia extralong verzia, avsak to je 2.5x drahsie z rovnakeho rocnika / podobnej vybavy (co ma mrzi : je vacsie, to by sa zislo)... ale 25000 za auto mne netreba vysolit.




>> Ak by som chcel ist do MPV, tak by som samozrejme tiez volil Previu

az take samozrejme to rozhodne nie je. Dovoli ti zena kupit 16 rocne vozidlo s vyhladom na vlastnictvo dalsich 4-6 rokov ? Neriesme spolahlivost, moze byt bezproblemova ale absolutne nemusi - budes dnes kupovat 2006ku alebo 2004ku auticko ? Budes vediet ze tam neboli manipulovane airbagy, ze ta v pripade havarky masina strukturalne podrzi, zahodis 10 rokov vyvoja bezpecnosti v porovnani s tym keby si kupil auticko >2015 ?

az take samozrejme to rozhodne nie je.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Turbo, samozrejme, ze dovoli. Preto aj jazdi na 17 ročnej XC90 co som jej kupil :3035: A postavit to auto takmer proti comukolvek z roku 2015 by som fakt nebal.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa trucker694 »

Takže Nedžad je žiak? Poznám, fajn chlapík, vie veľmi veľa odborných ťahov. Môže byť pán Hlavaty pyšný na žiaka.


Nie,Nežat mu dával práce kým nepostavil vlastnú dielňu.Nežat tie VOY-e už robí oveľa viac rokov,Teraz už by mal byť v novej dielni.Vtedy ešte staval keď som naposledy bol u neho
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Turbo, otazka k tym Amikom vo vseobecnosti, predpokladam, ze mas lepsie info ako ja. Da sa v dnesnej dobe doviest Amerika napriklad z PL alebo Nemecka s tym, ze ju zlegalizujes cez STK. Ma tak napadlo ked som pozeral benziny Grand Cherokee na Otomoto, chapes, zena nevie na manuale a potrebujem nahradu teoreticky ak by sa pokazil jej automat. Kedze v PL je neurekom americkych verzii, da sa to tu zlegalizovat? Pocul som, ze cim menej, ale napriek tomu som tu na SK uz videl jazdit vraj neprihlasitelne auta
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem a nemam skusenosti. Ja som ameriku nikdy v zivote nemal :) vsetko su to legalne europske veci. Viem ze so svetlami su prusery, viem ze prerabky nechcu robit, viem ze kolega co doviezol strasne davno 2turbo 2.9i XC90 uz nikdy nedovezie nic z Ameriky lebo sa skoro zavrazdil kym to prihlasil a do Presovu behal na "homologizaciu"... viem ze s vinkami je problem, parne frekvencie na radiu (neparne nie su), taketo zloby.

existuje dobry dovod preco sa zopar americkych aut predava na Slovensku s polskymi cislami.

Pokial je to nejaka strasna chutovka ako "tento Mustang v roku 1963 vlastnil Stív MekKvín" alebo Skyline R34 tak v pohode, ale pre bezne pouzitie by som sa na to vykaslal. A to ti hovorim ako clovek co 10 rokov dozadu doviezol a nechal prerobit zopar anglickych teda pravostrannych riadeni a prihlasil ich na Slovensku.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Moj nazor :

Mhlavaty ked porivna tie vergle VW s Voya, tak mu pride Voya priam bezudrzbovy :-)
Mozno je nacase postupit do najvyssej ligy a Voya nahradit Previou 2.4vvti kde pochopi ze existuje aj iny vesmir. Pripominam ze v Dubaji jazi 99% taxikov Camry s identickym motorom a prevodovkou (automatickou) a do dochodku idu po najazde 1.000.000 km a je asi raritou ak niekto otvoril veko ventilov... Ano mhlavaty nedokaze pochopit ze ten milion km a auto ma POVODNE skoro vsetko. Nechape ze povodne rozvody, termostat, snimace, hydromenic prevodovka. A snad mi p. Hlavaty nevysvetli ze taxik v Dubaji ta haveď co na tom jazdi privelmi šetri ! To boli taki k.k.ti ze som ho musel upozornit ze ma na palube zakaznika lebo ten kreten doslova prelietaval retardery. Ked som sa pytal na opotrebenie tak povedal ze sa nic nemeni len bezne veci. Jasne ze mhlavaty nechape, neuveri ked opravuje tie sračky od VW kde je problem urazit bez zavady 10.000km ak ma auto cez 300tkm. Preco nejazdia po Dubaji VW ? No lebo po roku prevadzky tymi taxikarmi by sa rozleteli auta ak by sa neuvarili prvy den v tych teplotach !!!
A ze Voya crdi je super auto ? No po VW je super uz aj Renault...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Turbo to vazne o volant.tv ???
Vies kto je Peťo ???
A ked ti nezapaluje tak si pozri VACULÍKA co rozprava o Toyotach a Lexusoch.
Ci aj on je slavny na youtube lebo je kreten co jazdi iba na P208 a netusi o com toci ?
Peto je este oproti nemu amater, resp. nie amater ale tie videa ma take komercne. Vaculik sa poradi s PROFIKMI a potom rozprava. Nie debilne reci z brucha ale on si NASTUDUJE PRED REPORTAZOU PODROBNE DETAILY AKE SI NEVIES PREDSTAVIT.
Pozri si jeho opis Lexus LX470, padne ti sanka co hovori, to pada sanka aj mne. On ma vysoke IQ on je genius a obcas je komicke ako sa zahaluzi, vtedy sa zasmejem lebo to geniovia sa proste takto zahaluzia.
Daj uz argumenty a to tvrde, tu uz nie sme na pieskoviku.
Naposledy upravil/-a peterson999 v 05.02.2022 14:14, upravené celkom 1 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Chlapi - hlavne Mhlavaty a Turbo dajte argument :

Voya je americke auto s benzinom pre ameriku a teda 100x spolahlivejsie ako naftove 2.8 CRDI.
No a otazka :
Preco si Amik nekupi Voya ale Previu
Siennu?????????????
Cakam brutalny TVRDY ARGUMENT, debilit tu uz bolo celkom dost (si myslim subjektivne).
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je jedno čo je v Dubai alebo kdekoľvek na svete.Radšej sa držím vecí ktoré sú tu a teraz a je možné ich vidieť,vyskúšať aj overiť.A teda aj vecne dokázať.Čo je vo svete to je tam,a asi to nik z nás neoverí,a nie je to ani extra potreba pretože to nič na našom slovenskom prostredí nezmení.Vaculík je komentátor,nie mechanik,nie iné než rozumný a vnímavý človek ktorý technike rozumie a vie kde získať informácie ktoré platia a dá sa za ne postaviť.Ešte dobrá pamäť a výborná schopnosť odkomunikovať veci.Treba a to je nutné pokojne povedať že veci získané praxou a vedomostami iných osôb.To on už vie kto je osoba u ktorej je spoľahnutie že je informácia správna.A to je tak všetko čo je nutné k nemu povedať.Múdry človek schopný vyhodnotiť správne informácie zo sveta motorov.Má všetko čo treba mať aby si výborne zastal svoju prácu komentátora zo sveta techniky.Asi by sa neuživil vo svete diagnostiky alebo ako opravár,ale to ani nie je jeho úloha a on sa do tej pozície nikdy nepózuje.V tom svojom je dobrý a oplatí sa vždy si ho pozrieť.Ak chcem vidieť fenomenálneho mechanika a diagnostika,viem prečo idem inde a presne kam.Tu by som nepomiešal role ktoré má jeden a druhý.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných