Ford Transit - dobíjanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Ford Transit - dobíjanie

Príspevok od používateľa matus225 »

Zdravím Vás, vyskytol sa mi problém s dobíjaním po výmene alternátora. Auto Ford Transit 2,5D. Cely problem vyzera asi takto: Pretočim s kľučom do polohy 2 naštartujem, po naštartovaní mi kontrolka dobíjania svieti a batériu nedobíja (na voľnobehu) ale po pridaní plynu mi batériu dobíja a kontrolka zhasne, po pustení plynu opäť svieti. Čiže problem spočiva v tom že na voľnobehu (pri nizkych otačkach nedobija) ale za jazdy alebo po pridani plynu ano. Môj dohad je ten že ak by boli/a zle diodi na mostiku tak by mi to nedobijalo aj za jazdy. Napada ma ešte regler a uhliky. Nestretol sa nieko s podobnym problémom a je ochotny poradiť? Za každú odpoved vopred ďakujem. Pred vymenou alternatora dobijal bez problemov. Alternator sa menil v dôsledku poškodenia obalu pri vylisovani ložiska. Dal som tam iny typ ale je to tiež s dieseloveho transita.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

si si istý funkčnosťou nového alternátora ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Má správne otáčky je z toho istého auta má takú istú remenicu jak pôvodný , môže byť že je určený na iné auto a je rátané s iným prevodom . Uhlíky by som pozrel to moc času nezaberie.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

mal som presne ten isty problem na tranzite pred mesiacom. na volnobehu nedobijal a v otackach dobijal. dal som ho zrepasovat.. boli zle diody, ale vymenili vsetko..mosik,uhliky, regler..cena za repas je 70€ a je to na pockanie..nemyslim si, ze kupis druhy o moc lacnejsie..ked som kukal na nete tak tam vela moznosti nebolo..repas 220€ a novy nejaky polsky za 115€.
matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus225 »

Dik za rady, dnes som vymenil uhliky z môjho pôvodného alternátora a správa sa to nasledovne: Pretočím s kľúčom do polohy 2 rozsvietia sa kontrolky, naštartujem kontrolka dobíjania svieti naplno, po pridaní plynu svieti slabšie, a po opätovnom pridávaní svieti slabšie a slabšie v závislosti od otáčok motora. Zmena nastala v tom že alternátor dobíja aj na voľnobehu ale prečo potom svieti ta kontrolka dobíjania? Po výmene som naštartoval a pomeral batériu mala 14,69V na voľnobehu, zapol som svetlá pomeral som po cca 3 minútach a mala cca 14,60V. Potom som mu trochu popridával a dobilo na 15,40V vypol som svetlá a udržal sa na tejto hodnote. Potom s.om cely proces zo svetlami opakoval a mala tiež cca 15,40V. Po prejdení cca 5km som po príchode domov pomeral baterku a mala asi 15,6V. Dobíjať ju dobíja a prebíjať ju neprebíja. Čiže je to OK ale tá kontrolka mi tam vadí. Skúsim to občas premerať a ak by nedobíjal tak ho dám na repas a hotovo. Môje pôvodné uhlíky boli asi 2X dlhšie ako v tom novom alternátore. Čítal som aj tu na fóre ale či je to pravda neviem, že ak slabo svieti kontrolka dobíjania tak môže byť vadná dióda tak neviem.
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

Mozem sa mylit,ale dobijanie cez 15 voltov sa mi nezda nijakovsky v poriadku,vsetky dobre auta,co som kedy meral mali max.napatie pri natocenom motore 14,5 V.Tak neviem...
matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus225 »

meeo zhodou okolnosti tam somnou bol aj kamarat a merali sme na jeho ford mondeu a jemu ukazovalo až nejakých 17V. Takže si myslim že to dobija spravne. Ak by mal 13V je to malo ak by ukazovalo 19 a viac tak by baterku prebíjalo.
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

Normalne si ma vyhnal pred dom a teda : Honda accord 2007 - dobijanie 100% - 14,53 voltu na volnobeh a aj pod plynom,Ford mondeo II 1999 dobijanie tiez 100% - 14,32 voltu na volnobeh,14,82 voltu pod plynom.Obidve auta jazdili celu zimu bez problemu so startom,alebo vymeny baterie,dobijania,alebo cohokolvek.Ako elektrotechnik s praxou ti garantujem,ze dlhodobe dobijanie 12v baterky napatim nad 16v sposobuje vrenie elektrolytu a prudke znizovanie zivotnosti.Nepochybujem,ze ste to zmerali spravne,skor sa mi zda,ze ste asi mali naprd voltmeter,ten moj meria rovnako ked ma slabu bateriu,co ty na to?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 3 neregistrovaní