Ford Transit 2,5D - problém s motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Ford Transit 2,5D - problém s motorom

Príspevok od používateľa matus225 »

Zdravím Vás vyskytol sa mi problém na mojom forde. Je to 2,5D hladky bez serva a bez klimy, r.v 95. Na aute som pred výmenou rozvodu spozoroval občasné chrčanie pri motore (cca 3 týždne dozadu). Myslel som že to bude opotrebovanou napínacou kladkou tak som to neriešil, lebo som sa chystal vymeniť rozvod. Po výmene rozvodu (remeň + kladka) nastal tento môj spomínaný problém. Ak je motor studený tak to nerobí, ale keď sa zohreje ne prevádzkovú teplotu tak to chrčí. Inztenzita chrčania je zo začiatku občasná neskôr to robí vždy. Rozvod je spravený dobre, auto štartuje na brnk, stratu výkonu som nespozoroval. Skúste mi niekto poradiť v čom môže byť závada. Za kažú radu vopred ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodne vyskúšaj či zdrojom nie je príslušenstvo,zhoď remeň a posúď či ten zvuk nepochádza z vecí mimo rozvod
matus225
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus225 »

Tak mal som dole remeň a to čo som predpokladal sa naplnilo Vadné ložiská na alternátore. Tak skúsim vymeniť ložiska a dam vedieť ako to dopadlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných