Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa db69 »

ono ked ťa na hraniciach nepustia bez reťazí (LKW) tak nemáš o čom diskutovať .Mne kontroloval Rakušak predposledný den či mám žimné .vonku bolo20-25.Ešteže všetky pneu na LKW čo kupujem majú značku M+S a 3PMSF
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

db69 napísal: 08.12.2023 19:28 ono ked ťa na hraniciach nepustia bez reťazí (LKW) tak nemáš o čom diskutovať .Mne kontroloval Rakušak predposledný den či mám žimné .vonku bolo20-25.Ešteže všetky pneu na LKW čo kupujem majú značku M+S a 3PMSF
RAKUSANIA su debilny retardi. Staci sa ist vecer previest po panonskej v BA a pozriet tie CURVY nafetovane kto pri nich stoji vzdy som videl SPZ z OSTEREICH. :2f93: :40bd: :41c2: :d :D Su to fakt gurmani. :42f8: :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa oco13 »

PROCHY603 napísal: 08.12.2023 20:32 videl SPZ z OSTEREICH. Su to fakt gurmani.
No nekup to když je to tak levný - toto isté si hovoria o nás číňani z aliexpresu. My sme zase gurmani pre nich :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa seven549 »

dneska sa uz neda povedat ci to su rakusaci.dnes ma uz taku spz kazdy kto tam zije a pracuje a posledne roky je uz zapadna europa pomixovana kultura.

kludne to moze byt aj slovak.

a co poznam par tych cudzincov tak turci alebo albanci sekaju vsetko nevyberaju ako vyzera skratka beru vsetko.

a auta maju bezne rakuske nemecke svicarske a dokonca aj polske spz.

a stretol som uz aj moslima z ukradnuteho kosova kosovsky albanec co ma slovensku obcianku.robil pre strabag u nas na slovensku cestara ziskal obciansky cize EU a uz sa tula po rakusku.

inac ak ma niekto zle skusenosti z fizlami v rakusku nemecku svicarsku taliansku francuzku spanielsku tak je to skor o spravani sa.ja chodim po europe uz 13 rokov a to nad cim vsetkym prizmurili oci bez pokuty a nechali to tak,mozem napisat uz knihu.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa db69 »

seven549.Ja chodím do Rakuska od 2004 2 x denne ,4x v týždni .Fascinujú ma ich nízke pokuty.Alééé, oni ich sčítavajú.Lenže tu pri hraniciach (dolné Rakusko) sa policajti začali učiť praktiky našich fízlov .Pointa v AT je nikdy nediskutuj o priestupku
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa jozoD. »

som sa nakoniec rozhodol neriešiť tie reťaze. Je tam fakt málo miesta na reťaz a posledné čo chcem, je aby mi to urvalo nejaké ,,udělátka", alebo otrhalo plasty.
Kúpim tie užšie kolesá, a nahodím, keď budem mať ísť do miest, kde sú reťaze povinné.
Veď za posledných 30rokov som fakt nemal problém na štandardných cestách....proste kam prešiel pluh, tam som prešiel aj ja.

a čo sa policajtov týka...tak ako to tu ktosi spominal...v rakusku a nemecku sa o priestupkoch nediskutuje. neviem teda ako sa správajú k ,,domácim", ale pre ausslandera je lepšie držať pitchu...a vtedy su aj policajti kamoši.
len raz som sa opytal blbym tonom, ze: Wo ist das Problem? ...a jednanie začalo byť čisto profesionalne...ziadna ľudskosť :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa seven549 »

akoze nikdy nediskutuj o priestupku.to akoze fakt hlava dole a nic? :40bd: :40bd: :40bd:

ako za madarskouhorska :40bd: :40bd: :40bd: este par ran bicom a clovek bol spokojny ze obstal nazive :40bd: :40bd: :40bd:


my slovaci sme pre nemcov a rakusakov dodnes len vychodny blok.tak ako pre nas rumuni bulhari.

a dokonca uz ja to vidim ze my slovaci sme iny ako germanske krajiny.sme ako jugosi balkan.len to ze niesme moslim.ale spravanie mame rovnake.

u nas tak isto sa o priestupku radsej nediskutuje ved pokutu treba zaplatit tak ci tak jedine co sa da zjednat je vyska pokuty.

u nemcov rakusakov sa vyska pokuty nepohne.ale zasa su viac tolerantny vedia to vyriesit aj bez pokuty.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 10.12.2023 17:46 akoze nikdy nediskutuj o priestupku.to akoze fakt hlava dole a nic? :40bd: :40bd: :40bd:

ako za madarskouhorska :40bd: :40bd: :40bd: este par ran bicom a clovek bol spokojny ze obstal nazive :40bd: :40bd: :40bd:


my slovaci sme pre nemcov a rakusakov dodnes len vychodny blok.tak ako pre nas rumuni bulhari.

a dokonca uz ja to vidim ze my slovaci sme iny ako germanske krajiny.sme ako jugosi balkan.len to ze niesme moslim.ale spravanie mame rovnake.

u nas tak isto sa o priestupku radsej nediskutuje ved pokutu treba zaplatit tak ci tak jedine co sa da zjednat je vyska pokuty.

u nemcov rakusakov sa vyska pokuty nepohne.ale zasa su viac tolerantny vedia to vyriesit aj bez pokuty.
seven idem 89km/h ja mám povolené max. 70.nameria ma ! čo mám s ním diskutovať?.Nemám pás,vidí ma ! čo mám diskutovať? 🤦‍♂️🤷‍♂️
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa wilz »

seven549 napísal: 10.12.2023 17:46 akoze nikdy nediskutuj o priestupku.to akoze fakt hlava dole a nic ?

u nemcov rakusakov sa vyska pokuty nepohne.
No nie že by sa výška pokuty nepohla, ale diskutovať tam o výške pokuty naozaj neodporúčam.

Raz som bol v Rakúsku zastavený za nedodržanie odstupu, dvakrát som sa ozval že teda až taký veľký priestupok to nebol, dvakrát bolo základných 30 euro zvýšených po 20 euro, tretíkrát som ešte len otvoril ústa, že som znechutený takým postupom, tak bolo ďalších + 20 euro.

Ale na druhej strane, nameral mi raz policajt na okreske na dlhej rovine 147 km rýchlosť, ja že teda áno, priznávam, lebo neudržal som sa po dlhej jazde za pomaly idúcou dámou a bolo to len za 20 euro.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa db69 »

wilz. . ja som len naznačil že 20€ je pre mna dosť.odpoved "ty si išiel rýchlo".Idem rýchlo,tak platím . není o čom
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa seven549 »

db69 napísal: 10.12.2023 19:53
seven549 napísal: 10.12.2023 17:46
seven idem 89km/h ja mám povolené max. 70.nameria ma ! čo mám s ním diskutovať?.Nemám pás,vidí ma ! čo mám diskutovať? 🤦‍♂️🤷‍♂️
no mas smolu lebo je to frajerina nemat pas a prekrocit rychlost.na ten pas su alergicky.

mna tak odstavili na kraj v kolone v obci ktora sa hybala sotva 10km/h ze nemam bezpecnostny pas pokuta 60eciek.rovno som mu povedal nedam ani cent a moze volat celemu komisariatu.

spytal sa ma preco nechcem dat,moja odpoved bola ----

na slovensku sa do 20km/h bezpecnostny pas nemusi davat berie sa to ako manipulacia autom pri parkovani a cuvani a tu sa hybeme rychlostou sviznej chodze.a pravidla soferovania su na celom svete rovnake.to ze vy v rakusku mate povinny pas od 0km/h je uz len vas rakusky zakon.kedze sme eurozona musite akceptovat zakony a vyhlasky vsetkych clenskych krajin. ja tadialto len prechadzam moj ciel je svajciarsko.


dobre som ho zamotal :3dcline: chodte a prijemnu jazdu.

este som zabudol co som pisal ze zimne pneu myslim osobne auto,v rakusku su min 4mm tak slovakovi -auto co ma slovenske spz --stacia 3mm lebo to musia akceptovat.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa jozoD. »

...tak ojedinelá situácia a šťastie na normálneho policajta.
Ale teda fakt neviem čo by si mu hovoril pri štandardných priestupkoch ako rýchlosť , telefón, červená na semafore a pod. :D
...že my na Slovensku máme toleranciu 30km/h v obci, a na diaľnici 60? :d :D

minule frajerka dostala za cervenu tu na SR pokutu 20€...a to len kvoli tomu, že priznala hneď všetko :d :D ...a možno aj kvoli tomu, ze je pekná a má veľké....oči....ale to len hádam..asi by policajt nebol taky povrchny :d :D
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa speedmann »

lubos zimovcak napísal: 08.12.2023 08:22
speedmann napísal: 07.12.2023 23:51
lubos zimovcak napísal: 07.12.2023 21:04 Kde preboha potrebujete reťaze?
Ešte aj teraz sa dá v pohode behať s letnými.
Jasné v pohode aj do Tatier na VHT sa dá ísť v teniskách : ::: a potom zachraňuje vrtuľník.
Kde v Tatrách potrebuješ reťaze??
Okrem LKT v lese??
Keď máš normálne zimné pneumatiky, vyjdeš všade, kde pred Tebou prešiel pluh...
Z tejto reakcie vyplýva, ja o voze a VY o koze. Pre upresnenie VHT - vysokohorská turistika.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja poprosím upresniť kde na VHT sa dá ísť autom??? Teda ako pokial? nadmorská výška. V Alpách 1600m.n.m dcera jazdí z bežným Swiftom 4x4, zať s Vitarou a reťaze som tam nevidel ani hasičom, policajtom alebo záchranke
https://www.google.sk/maps/place/23024+ ... &entry=ttu
je to dosť vysoko v horách????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa speedmann »

oco13 napísal: 11.12.2023 22:19 Ja poprosím upresniť kde na VHT sa dá ísť autom??? Teda ako pokial? nadmorská výška. V Alpách 1600m.n.m dcera jazdí z bežným Swiftom 4x4, zať s Vitarou a reťaze som tam nevidel ani hasičom, policajtom alebo záchranke
https://www.google.sk/maps/place/23024+ ... &entry=ttu
je to dosť vysoko v horách????
Potrebné čítať s porozumením. Ale pre menej chápavých vysvetlím. Snehové reťaze a zimné pneu sa používajú,keď je sneh a ľad na vozovke. A na VHT sa chodí v obuvi,ktorá je na to určená+mačky na ľad a nechodí sa v trampkách,teniskách a ľahkej vychádzkovej obuvi. A to isté platí aj o pneu. Letné v lete a zimné v zime. Moja reakcia bola na základe zmienky,že aj teraz sa dá v pohode na snehu isť na letných pneu. ::: Dá sa ísť aj na letných ::: , tak ako sa dá isť aj na VHT v teniskách, len potom sa volajú hors. záchranari, aby dotyčného turistu zniesli dole,lebo nebol patrične vystrojený na takúto túru.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných