Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa jozoD. »

Seruste...ak je tu nejaký majiteľ Transit/Tourneo Custom 2022...riešil si snežné reťaze na pneu 215/65 R16?
Veľký techničák a aj manuál hovorí, že ak chceš použiť reťaze...musíš mať užší typ pneu/kolesa(185/75 R16). Je to asi kvôli menšiemu priestoru medzi kolesom a tlmičom.
Zmestili ste tam nejaké reťaze bez nutnosti užších kolies? Podľa mňa je tam miesta dosť....cca 4cm.
Tiež sa píše v návode, že sa nesmú používať reťaze s automatickým dopínaním. No mne to zas príde logickejsie...ked je malo miesta...chcem aby sa dopìnali automaticky...a nie aby plandali nejaku chvílu a cakali kym ich znovu dopnem ja.
Ďakujem za osobné skúsenosti.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa seven549 »

asi tie retaze ktore vyraba ford nenasadis na 215 pneu preto je tam pisana sirka 185.

ved ak mas retaze vyskusaj.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa jozoD. »

ono v najužšom mieste tam je nejakých 2cm...co teoreticky stačí...preto ma zaujima ci to niekto skusal za plnej prevadzky...v realnych podmienkach. predsa sa to tam moze trošku plandať.
reťaze na to existuju....nejaký výroba Thule/König , a stoja 470€...nezaberaju vzadu ani mm.
no na to, že to možno využijem raz do roka...mi to príde šialená suma :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ved ty musis kupit retaze a nasadit na koleso.ono su retaze a retiazky.ved popozeras a nieco ake su velke oka a kupis.kup ich na take koleso ake mas a hotovo.

a ci niekto skusal jazdit z retazami?ja to davam kazdu zimu ak idem niekde do kopcov napr pozriet vysielac a po okoli polietat dronom.jazdia tam len offroady alebo ja osobakom zadny pohon kufor prazdny ale z retazami to ide ako Colin mcRae.sneh je hore taky ze ho prednym naraznikom odhrnam a v pohodicke 80km/h v kopcoch nieje tam tvrdy sneh na tych cestach je to krasny prasan a ani zivej duse.

retaze si kup hocijake take drahe cez 400 euro nemam ani ja.kupim hocijake na rozmer kolesa ake mam.ono aj tak pri tom zabere co tomu davam sa stane ze kazdy treti vystup jedna prdne a uz stojim.cize nosim retaze 3balenia.

pri nasadzovani treba zo sebou mat oteplovaky rukavice a silne nervy.alebo nejaky koberec na lahnutie.v snehu sa to na pneumatiku olepenu snehom nasadzuje velmi zle.doma v garazi je to nic ale treba si to natrenovat.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kde preboha potrebujete reťaze?
Ešte aj teraz sa dá v pohode behať s letnými.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš dnes ráno okres N.Z. obidve cesty do dediny neprejazdné - skrížené šmýkajúce sa kamiony :40bd: Prosím pekne 126 m.n.m. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Trochu sa smykalo, to je fakt.
Ale osobaky v pohode.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa speedmann »

lubos zimovcak napísal: 07.12.2023 21:04 Kde preboha potrebujete reťaze?
Ešte aj teraz sa dá v pohode behať s letnými.
Jasné v pohode aj do Tatier na VHT sa dá ísť v teniskách : ::: a potom zachraňuje vrtuľník.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa wilz »

jozoD. napísal: 07.12.2023 19:49 ono v najužšom mieste tam je nejakých 2cm...co teoreticky stačí...
Tak vždy je zaujímavé to najužšie miesto, že inde je voľno, nie je podstatné.
Podobne ako u reťaze, o jej nosnosti rozhoduje najslabší článok, zbytočne budú ostatné naddimenzované, keď sa roztrhne.
A teoreticky je všeličo možné, až prakticky sa ukáže čo stačí a čo nie.
Ale čo tvrdí seven, že kúpiť hocijakú reťaz, to je sprostosť, na trhu je všelijakého balastu dosť, treba vyberať s rozumom. Sám mám v garáži nejaké reťaze čo mi je ľúto dať do zberných surovín, lebo som ich kúpil bez rozmyslu, ale už ich isto nepoužijem.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

speedmann napísal: 07.12.2023 23:51
lubos zimovcak napísal: 07.12.2023 21:04 Kde preboha potrebujete reťaze?
Ešte aj teraz sa dá v pohode behať s letnými.
Jasné v pohode aj do Tatier na VHT sa dá ísť v teniskách : ::: a potom zachraňuje vrtuľník.
Kde v Tatrách potrebuješ reťaze??
Okrem LKT v lese??
Keď máš normálne zimné pneumatiky, vyjdeš všade, kde pred Tebou prešiel pluh...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

wilz napísal: 08.12.2023 00:30
jozoD. napísal: 07.12.2023 19:49 ono v najužšom mieste tam je nejakých 2cm...co teoreticky stačí...
Tak vždy je zaujímavé to najužšie miesto, že inde je voľno, nie je podstatné.
Podobne ako u reťaze, o jej nosnosti rozhoduje najslabší článok, zbytočne budú ostatné naddimenzované, keď sa roztrhne.
A teoreticky je všeličo možné, až prakticky sa ukáže čo stačí a čo nie.
Ale čo tvrdí seven, že kúpiť hocijakú reťaz, to je sprostosť, na trhu je všelijakého balastu dosť, treba vyberať s rozumom. Sám mám v garáži nejaké reťaze čo mi je ľúto dať do zberných surovín, lebo som ich kúpil bez rozmyslu, ale už ich isto nepoužijem.

Pre vyše 25-30 rokmi boli zimné pneumatiky neznámy pojem, obuvali ich bud firmy, alebo nadšenci, či takí, ktorí museli vyslovene do hôr.

Snežilo, Donovaly sa vtedy ešte neuzatvarali kvôli 3 cm snehu, ako dnes, dole bola clapkanica, hore možno pol cm utlaceneho.

Vyliezol som hore, dal nabok, že si reku kuknem vlek, vtedy tam bola ešte skoro rajská priroda...

Vidím, prichádza Volvo, hranatá krabica, combi, rachot ako keď ťahaš brány po asfalte...

Mal chudák nasadené reťaze, dole bola značka, tak si ich poctivo nasadil..., :40bd: , bez ohľadu na to, či treba, alebo nie.

Zatiahol ku mne, obzeral si nešťastne kolesá, niečo sa pýtal, neviem čo, ale dúfam, že sa pýtal, či treba reťaze, či ešte bude kopec .

Nieeeee, v pohode, ukazal som mu svoje gumy.
Bohvie, čo si o mne pomyslel, dal dole reťaze, čaf.

O takú hodinku som sa pohol, snehu veľa nepripadalo, aj cestu bolo vidieť...

Za Ružomberkom, na Dolný Kubín už bolo všelijako a do Zuberca som sa ani nedostal , čo navalilo pol metra a v kolone stáli všetci, aj tí s reťazami...
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa jozoD. »

Obrázok
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa db69 »

Luboš- mna nepustili do Rakuska cez Berg lebo som pri sebe nemal retaze (LKW) lebo kdesi v alpách bola kalamita .darmo som im ukazoval cmr že idem len 40km od hraníc.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Rakušaci sú odjakživa čudní... :41c2:
Mňa sa karabinier na Sicílii opýtal, či čakám na červenšiu farbu, keď stojím ako blbec na červenej, okolo polnoci, prázdna cesta.... :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom 2022 - snehové reťaze

Príspevok od používateľa seven549 »

wilz napísal: 08.12.2023 00:30
jozoD. napísal: 07.12.2023 19:49 ono v najužšom mieste tam je nejakých 2cm...co teoreticky stačí...
Tak vždy je zaujímavé to najužšie miesto, že inde je voľno, nie je podstatné.
Podobne ako u reťaze, o jej nosnosti rozhoduje najslabší článok, zbytočne budú ostatné naddimenzované, keď sa roztrhne.
A teoreticky je všeličo možné, až prakticky sa ukáže čo stačí a čo nie.
Ale čo tvrdí seven, že kúpiť hocijakú reťaz, to je sprostosť, na trhu je všelijakého balastu dosť, treba vyberať s rozumom. Sám mám v garáži nejaké reťaze čo mi je ľúto dať do zberných surovín, lebo som ich kúpil bez rozmyslu, ale už ich isto nepoužijem.
wilz aj tesco retaze vydrzia vela.

jazda z retazami je max -----50km/h----- pise to v baleni

ja som napisal ako s tym jazdim.mne tie retaze prdu lebo s tym lietam bezne 80km/h v snehu kde na beznych zimakoch v tom snehu do kopca neprejdes ani 50 metrov..max offroady sa cez ten sneh vyberu a aj to maju retaze na 4 kolesach.

ja tomu davam zabrat aj koli zabave.autom na to urcenym kde mi nevadi odreta podlaha a pod poskodenia.



spomenulo sa tu rakusko tak som si po tych rokoch pozrel zakon.

netreba pozerat markizu ako to tam publikovali ale citat rakusku vyhlasku.google to prelozi.

zimne pneu su povinne od 1.11 do 14.5 len ak je na ceste suvisla vrstva snehu ladu.v tom case ak bude sneh a auto jazdit po snehu tak je za to pokuta.inac letne a nic sa nedeje.cize rovnake ako u nas.

rakusky bonus -----v pripade ze auto nema zimne pneu a ide po snehu moze pouzit ako alternativu retaze a je to v pohode znova len na suvislej vrstve snehu ladu.dokonca to hovoria aj v radiu kronehit.

----pozor ---min dezen zimnych je v rakusku 4mm.ak niekto v jari v lete bude dojazdovat zimne treba na to v rakusku pamatat. zimne pneu ma svoj predpis aj pri pouzivani v lete.4mm min.

ak bude 29.10 sneh moze sa jazdit na letnych pneu po snehu kdekolvek cele rakusko.


ja osobne som tiez este neprezul na zimne niesom na slovensku.v krajine kde som nema povinne zimne pneu tak dojazdujem letne maju este 2.8mm.ak je sneh tak idem 40tkou a priebezne pustam kolonu pred seba.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných