Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Samozrejme, ze stačilo a stačí ubrať rýchlosť.
Na ľade -POĽADOVICI sú Ti zimné pneumatiky na nič, sú úplne rovnaké ako letné.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Samozrejme, ubratie plynu ti pomoze hlavne ked ti auto kvpli nevhodnemu dezenu zacne hrabat a zablokujes polovicu mesta tak ako to kazdy rok urobi mnozstvo letnych tuponov. Alebo ked ani nevides na najazd a zacne ta to smykat spat. Ten za tebou ti rad podakuje
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa vsevetko »

jozoD. napísal: 20.03.2023 19:19 Povedali mi, že do tej mojej ,,výbavy" ani nie je možné legálne namontuvac 17ky.

yebac no...mal som slabú chvíľku 😀
Hlavne meň olej každých 5000 km, aby ten 2.0 Ecoblue aj niečo vytrimaul...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ricardinho83 napísal: 13.12.2023 12:04 Samozrejme, ubratie plynu ti pomoze hlavne ked ti auto kvpli nevhodnemu dezenu zacne hrabat a zablokujes polovicu mesta tak ako to kazdy rok urobi mnozstvo letnych tuponov. Alebo ked ani nevides na najazd a zacne ta to smykat spat. Ten za tebou ti rad podakuje
Áno, s týmto s Tebou súhlasím.
Pokiaľ niekto má tú drzosť, že vyjde na cesty s letnými a zablokuje premávku, lebo sa šmýka, zobral by som mu vodičský aspoň na mesiac.

Lebo nerozmýšľa a neberie ohľad na iných, je lenivý ísť MHD, či taxíkom.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A ako vies, ze to nezablokuju prave majstri svetla, ktori si povedia, ze staci brzdit a letne su OK. Predpokladam, ze nikto nejde do premavky s letnymi s tym, ze zablokuje dopravu a ludia ho zlyncuju. Ja hlavne nechapem preco tak bojujes proti zimnym pneumatikam, neni fakt jednoduchsie prezut a nepozerat z okna kazde rano ci mozem ist na letnych? Ja mam na vsetkych autach celorocaky, 200 v dazdi ako ty a Seven nejazdim, takze mi stacia
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nebojujem proti zimným pneumatikam... :40bd: .
Ale, už som unavený z mediálneho tlaku, " kupuj zimné".., lebo inak..., dobre, že div nie koniec sveta.

Voľakedy stačilo 1,6 mm, teraz uz 3, či 4 mm, Voľakedy sa neriešil vek, potom bolo 6 rokov, že potom " fuuuj", najnovšie tlačia na ešte menší vek.

Mám v garáži niekoľko sád zimných, letných, niektoré s dezenom ako nové, lebo za tie 2 - mesiace sa jednoducho nedokážu zodrat ani za 10 rokov.

Už odrazu nikoho netrápia emisie, odpad, každého trápi iba prečo som si nekúpil opäť zimné pneumatiky, ideálne každé 2 roky... :3c90:

Novinári sa zmenili na Janov z teleshopingu, úplne otvorene klamú a zavádzajú, len aby sme kupovali 4x4, zimné pneumatiky, SUV, hentaku zimnú vybavu, reťaze, už sa tlačia majáky namiesto trojuholníka...

Každý boží rok médiá strašia zimou, metrami snehu, mrazmi ako na Sibíri..., pričom už 6 rokov nebola a budú stále slabšie... :3c90: ...

Tak nech mi nikto netlaci kaleráby, že potrebujem zimné, keď sú všetky cesty, aj na severe Slovenska suché, či mokré a nech láskavo nechávajú právo rozhodovať a právo na vlastný úsudok vodičom.

Keď je človek pricetny, nepôjde počas 1- dňovej kalamity do snehu, ale počká, kým sa roztopí, či nepôjde niekam do hôr.

Ale na juhu Slovenska, už to mám vyskúšane, prezujem na zimné, obyčajne v januári, tom okamihu je az do marca sucho, alebo mokro, snehu nikde..m :d :D
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No a v daždi určite nejazdím 200 ako Seven :40bd: .
Ja už radšej pomalšie, v kľude, kochám sa krajinou... :4012:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa wilz »

tuninka napísal: 13.12.2023 09:46 pozerám že tu niekto testuje AI v angličtine :2f93:
100% súhlas.

A čo sa týka zimných pneu v zime, tak naozaj zimovcakove názory sú niekedy dosť pubertálne.
Sám vždy prezúvam na zimné dosť neskoro, pred rokom som v tomto čase mal ešte letné a potreboval som ísť do Rakúska. Nepozrel som si predpoveď počasia, bolo pekne, slnečno.
No a po ceste začalo snežiť, keď som sa nechcel zabiť, vliekol som sa 40-kou, každú chvíľu som zastal kde sa dalo aby som púšťal všetkých pred seba.
Takže každému normálnemu musí byť jasné, že toto nie je ten najlepší spôsob, keď musím v zime jazdiť, tak musím mať zimné pneu, z formálnych aj technických dôvodov.
A aj keď bývam na juhu Slovenska kde obvykle nie je nasnežené, v zime je skrátka teplota nižšia a drvivá väčšina letných pneu má napríklad dlhšiu brzdnú dráhu na mokrej aj suchej ceste ako porovnateľné zimné pneumatiky.
Takže stačí sa aj bez vlastného pričinenia dostať do situácie že treba zrazu intenzívne brzdiť a vtedy je už úplne jedno, že aké mal človek motivácie, že nemá obuté dobré zimné pneumatiky.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Bud si istý, že je to taaaak jedno, či brzdis na suchu, či mokru letnými, či zimnými....
Hlavne, keď máš tie najlacnejšie zimné... :40bd:
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa dreamwalker »

jozoD. napísal: 20.03.2023 19:19 ...tak nakoniec za mňa rozhodol predajca. Povedali mi, že do tej mojej ,,výbavy" ani nie je možné legálne namontuvac 17ky. Zrejme v techničáku budú len 16ky. Hotove...vybavene...uštetrene 😀
Takže budem si chodiť na makkučkých 16kach...215/65...aspoň bude spotreba nižšia.
yebac no...mal som slabú chvíľku 😀
Hlavne nezabudni ze tam idu C-ckove pneu, nie obyc.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa jozoD. »

vsevetko napísal: 13.12.2023 12:14
Hlavne meň olej každých 5000 km, aby ten 2.0 Ecoblue aj niečo vytrimaul...

...no my ich máme v robote...chlapi na tom po stavbach behaju...a maju na tom cez 200k a zatial motoricky idu. a to sa olej meni az ked auto hlási :D
ale hej...budem castejsie menit....minimalne kazdy rok...co je u mna najazd tak max 7000km.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa jozoD. »

dreamwalker napísal: 13.12.2023 15:19
Hlavne nezabudni ze tam idu C-ckove pneu, nie obyc.

...viem viem...ked som kupoval teraz zimne...tak sa mi razom zúžil výber pneu, ked som zadal komplet všetky specifikácie ( 215/65 R16C 109/107T) :d :D
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa jozoD. »

lubos zimovcak napísal: 13.12.2023 10:54 Samozrejme, ze stačilo a stačí ubrať rýchlosť.
Na ľade -POĽADOVICI sú Ti zimné pneumatiky na nič, sú úplne rovnaké ako letné.
Ricardinho83 napísal: 13.12.2023 12:04 Samozrejme, ubratie plynu ti pomoze hlavne ked ti auto kvpli nevhodnemu dezenu zacne hrabat a zablokujes polovicu mesta ....

...je tomu asi 10rokov čo som si odskočil do obchoďáku...na letných...a medzitým nayebalo pokkt snehu...pluhy ziadne...ved BA...kks...akože došiel som domov...ale brzdná dráha žiadna...a chvalabohu som to mal domov prakticky len rovno a doľava :190:
nikdy viac....a to som tiez chodieval bezne v zime v meste na letnych...lebo fakt na suchej alebo mokrej ceste to ma mozno ocosi horsie(ale nepostrehnutelne) rozdiely ak chodis predpisovo.
no ten sneh ma vtedy fakt prekvapil...v ZIME....pekny chuj som bol :431a:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Jasne, kazdy je v zivote niekedy chuj, ale vacsinou sa tym nechvali a este to neobhajuje. Takto, nech si ludia jazdia aj na smetakovych sackoch ak by hrozila ujma iba im, ale ako niekto pride k tomu, ze utrpi v tom lepsom pripade iba majetkovu ujmu kvoli kretenom co seru na vsetkych a vsetko.
db69
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Tourneo Custom - 16" alebo 17" disky

Príspevok od používateľa db69 »

ja som takúto 3,14ču stretol na kopci za Teplicami smer Praha.Na ceste 10cm snehu začalo sa jej to dolu kopcom šmýkať ,tak odstavila auto v strede cesty a hotovo.na každom kolese iná letná.dokopy všetky 4 ,mali dezén 3,5 mm .normálne sliky.pokial neprešli s posýpačom dovtedy sa nepohla.P.S ja som tiež toho názoru že na zap.Slovensku stačia letné max. celoročky. Nasneží alebo je poladovica ,nejdem autom ked nemusím. Ale aj tak už 30 rokov dávam zimné .momentálne 3 autá

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 57 neregistrovaných