ford scorpio za studena na 3 valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mf12
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 12.11.2007 19:48
Zdieľať na Facebook

ford scorpio za studena na 3 valce

Príspevok od používateľa mf12 »

je to 2,0 89rv 120ps a mam taky problem,za studena to ide ako keby na 3 valce,ked sa zohreje tak je to normalne,je tam lpg,to zasa robi ze niekedy vybehnu otacky na 3000.po 1-2 min na volnobehu sa to vrati do normalu.este to ma na benzin taky sladkasty stiplavy smrad,ako keby to zle spalovalo,su tam nove sviecky a mam dojem ci to nemoze byt lambda.malo by vpliv aj iba odpojenie lambdy?ako to po odpojeni bude reagovat da to nejake predefinovane nastavenie vsterkovania?vdaka za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne kombinácia s plynom sa dá riešiť iba každá osve.Každopádne by si potreboval informáciu čo je príčina vynechania jedného valca.To vynechanie by som riešil dosť rýchlo,prelievanie palivom ničí kat aj lambdu.V extrémnom prípade palivo dohorieva v kate.Kým tento stav trvá je meranie lambdy nemožné,bude permanentne v oblasti vykazovania bohatej zmesi.Jej odopnutie neprinesie nič pozitívne,len možno ešte horší stav,lebo RJ stratí informáciu na základe ktorej sa snaží zmes ochudobniť.V podozrení je automaticky všetko,sviečka,kábel,cievka,ďalej podľa toho čo motor obsahuje.Ja mám parametre iba na Skorpio od 94 2,0 EEC V
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A možno sa ten starší motor chce podobať na svojho mladšieho brata - ten najnovší litrový trojvalec ...Tak si to nacvičuje... :40bd:
Ak to ide na 3valce tak snáď bude len problém dakde v zapalovaní. Alebo že by niektorý ventil podfukoval a po zohriati sa to stratí že sa zväčší vôla ktorá je nastudeno tak nejak nadoraz???Skontroluj sviečky a všetko okolo nich. Ak to natočíš a pôjde to tak ako píšeš, tak by som ho stopol a dal von sviečky a pozrel možno bude na nich vidieť ktorá nepáli a podla toho postupovať dalej.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jeej stary 2 liter dohc 88kw.este to vrci?treba to obcas aj naladit to lpg.skus reset.odpojenim baterie na 30 sec resetujes rj.odpojenim lambdy to bude aspon by malo ist ako keby sa nic nedialo,akurat bude zrat aspon 10 litorv benzinu.no zalezi aj od toho ci ten motor neni tesne pred smrtou.najst taky co nema aspon 450 000km je zazrak.no urcite popozerat vsetky podtlakove hadice atd to vyskakovanie otacok moze byt aj nasavanie falosneho vzduchu.ono potom rj zisti ze je nieco zle a tak otacky klesnu.je to taky motor ktory je nepredvidatelny.ma dobru vydrz,no ked nedostane svoju udrzbu tak blbne.najcastejsie pomoze precistit vsetky konektory co su pod kapotou a vedu k motoru.aj rozdelovac.motor normalne nastartujes a hrajes sa s nim.odpojis snimac klapky a bezi dalej pridavas plyn a jazdis aj z odpojenymi snimacmi mozes to robit aj za chodu motora.aspon zistis ked budes odpajat co funguje a co je bez zmeny.az na 3 zakladne ktore musia byt zapojene stale aby nezdochol.este sviecky tam by mali ist len motorcraft,alebo z felicie z inymi si ten stroj nerozumel.
mf12
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 12.11.2007 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mf12 »

sviecky som tam daval nedavno nejake ngk, boli tam champion 3 kontaktove,idu podla mna ok,inac ma napada ze ked za studena to nastartujem na benzin,ide ako keby na tri valce prepnem na lpg a ide normalne,prepnem naspat ide na 3.niekedy to zle startuje aj na benzin,ked to prebehnem po dialnici 120- 140 km tak to startuje o poznanie lepsie,ako keby vypalilo bordel ,benzinovy filter meneny,este niekto spominal nejake sytko,len neviem ci to ma aj toto auto a kde.najazdene asi cca300 000.motor vobec neklepe,je tam retaz ta nema nejake zvlastne zvuky na to ze to nejak nelieta je to celkom ok auto,spotreba plynu 13-14l.vacsinou jazdim po obchvate...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných