Ford S Max

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa peterson999 »

dreeevo napísal: 23.02.2022 20:01

1. 2.0 tddi napr. z mondea mk3.

2. Tento motor dokonale poznáš a samozrejme že vieš, že to nie je motor od fordu ale PSA.

3. V služobných mondeách a počas 350 000 km sa do motora nikdy nešahalo.

4. Strašíš tu zasa turbom, vstrekmi, spojkou, rozvodmi atď...
5. Moje má nagúľané 240000km
6. prečo spomínaš benzínovú previu ?
7. cez makov alebo donovali ?
1. Vyborny najlepsi motor Ford
2. Jasne ze poznam mam doma bohuzial
3. moj ma 336tkm a sahalo sa a treba sahat, kedze nema 350tkm tak predpokladam ze prides pre neho lebo je to cukrik, za 2 je tvoj a fľaša k tomu (odides na nom netreba odtah)
4. Pisem realitu
5. Asi necitas co pisem na 250 predaj a ty mas 240 co nie je ani 250 ani 300
6. Ma moznost volby, nic zle si myslim
7. on nepisal ze vozi na Donovaly Kollarovy 2 defky ale 2 dietky a na dlhe trate co trasa BB - Donovaly podla mna NIE JE.

Ano Ford ma VYBORNY PODVOZOK A ZVLAST KED MU TAM NENADRBEŠ TAŽKÝ NAFŤÁK 2.0HDI ale lahky motor... Inak nehovoril ani o pretekoch na Pezinskej babe takze mozno neoceni rezat zakrutu 120 ale komfort ktory mu da vacsi kazda Toyota. Mna zaujima aj tak blbost ako spolahlivost aby som pri tej dlhej trati nemusel mat predlzenu dovolenku o 3-4 dni a na celkom inom mieste ......
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa dreeevo »

peterson999 napísal: 23.02.2022 20:21
dreeevo napísal: 23.02.2022 20:01

1. 2.0 tddi napr. z mondea mk3.

2. Tento motor dokonale poznáš a samozrejme že vieš, že to nie je motor od fordu ale PSA.

3. V služobných mondeách a počas 350 000 km sa do motora nikdy nešahalo.

4. Strašíš tu zasa turbom, vstrekmi, spojkou, rozvodmi atď...
5. Moje má nagúľané 240000km
6. prečo spomínaš benzínovú previu ?
7. cez makov alebo donovali ?
1. Vyborny najlepsi motor Ford
2. Jasne ze poznam mam doma bohuzial
3. moj ma 336tkm a sahalo sa a treba sahat, kedze nema 350tkm tak predpokladam ze prides pre neho lebo je to cukrik, za 2 je tvoj a fľaša k tomu (odides na nom netreba odtah)
4. Pisem realitu
5. Asi necitas co pisem na 250 predaj a ty mas 240 co nie je ani 250 ani 300
6. Ma moznost volby, nic zle si myslim
7. on nepisal ze vozi na Donovaly Kollarovy 2 defky ale 2 dietky a na dlhe trate co trasa BB - Donovaly podla mna NIE JE.

Ano Ford ma VYBORNY PODVOZOK A ZVLAST KED MU TAM NENADRBEŠ TAŽKÝ NAFŤÁK 2.0HDI ale lahky motor... Inak nehovoril ani o pretekoch na Pezinskej babe takze mozno neoceni rezat zakrutu 120 ale komfort ktory mu da vacsi kazda Toyota. Mna zaujima aj tak blbost ako spolahlivost aby som pri tej dlhej trati nemusel mat predlzenu dovolenku o 3-4 dni a na celkom inom mieste ......
Poprosím napísať aký ford máš, rok výroby, model, kód motora.
A k bodu 7 - neviem, kde si v mojom príspevku našiel niečo o BB, lebo ja to tam nevidím.

Ale poviem ti niečo. Som z Ružomberka a 4 roky som týždenne dochádzal na trase RK-ZA-Makov-Ostrava do roboty a to Mondeo bolo na túto trasu perfektné, čo sa týkalo jazdy po dialniciach, okreskách aj zákrut na Makove. S tou previou by som sa na Makove asi dovracal alebo by som brzdil ešte aj poľské kamióny s drevom.
Ďalšia vec prišla časom, keď moja žena rodila v BB v Roosveltke a potom ostala v nemocnici dlhú dobu aj s maličkou a ja som ich chodil pozerať skoro každý deň a keďže cesta medzi RK a BB je rozmrdaná ako ementál, tak mi fordácky podvozok prišiel absolútne vhod lebo za prvé som sa dokázal vyhnúť jamám na ceste bez toho, aby som skončil vyvalený vedľa cesty a za druhé, cez víkendy skoro ráno som dokázal zajazdiť trasu RK-BB s rozumnou rýchlosťou za slušný čas čo by tá previa nedala ani náhodou.
U mňa jasne vyhrávajú jazdné vlastnosti nad komfortom a zjavne aj u zadávateľa, keďže si vybral S-max ako prioritnú voľbu
ferigno
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.05.2019 10:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa ferigno »

U mňa jasne vyhrávajú jazdné vlastnosti nad komfortom a zjavne aj u zadávateľa, keďže si vybral S-max ako prioritnú voľbu
Áno, S-max sa mi zdá v porovnaní so zvyškom rovnako prestornej kategórie ako auto a nie ako autobus/van. Nie je to žiadene vysnívané auto, je to voľba spĺňajúca moje požiadavky.

Tie sem môžem tiež hodiť alebo z tohto mi vyšiel S-max:
1. 2 dospelý + 2(možno v budúcnosti 3) deti + batožina na dovolenky/víkendy na chalupu vzdialenú cca 80km
2. rozpočet 10 000 EUR (optimum) 15 000 EUR (strop)
3. čo najlepšie jazdné vlastnosti / aspoň trošku zábavné auto
4. slušná bezpečnosť
5. nie nedostupný servis, nie exotické auto

Riešim prioritne:
1. či je na tom aute nejaký štandardný prúser na ktorý dať pozor?
2. ísť do posledných rokov gen 1 či radšej gen 2 aj za cenu EURO6?
3. ktorý diesel vybrať?
4. prevodovka určite manual, tu nemám žiadnu pochybnosť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Peterson musíš mať riadny pozemok aby si tam parkoval všetky autá čo tvrdis že máš ,vrátane toho na taxi a budúcej motokáry . My máme 1Ha pozemok a máme len 6 áut ,1 traktor bager ,1 Liazku 1 karavan . Ty si hádam mal už všetko a robíš všetko . Nazabudaj že nie každý ide po toyote čo vyzerá akoby narazila slonovi do zadku a nakoniec ju šikovný ind vyklepe ako pezot 206. Zaujímave je že existuje veľa Fordov s nájazdom ďaleko za 350 tisíc km . Zaujímave je že si sám proti Dieselovému Fordu a sám jeden vlastnis a podľa všetkého s dosť km . To teraz nechápem ....
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

S Max ma neskutočne prekvapil,ale, že NESKUTOČNE :300f: , keď som sa ho nevedel zbaviť na R1....
Neviem, čo mal za motor, Alebo podvozok, ale slávnu žarnovicku opačne klopenu zákrutu , smerom z BB držal pri tachometrovej 170- tke, už som si myslel, že sa vyvalim a on bol stále 20-30 m za mnou... :3dcline:

Podobnú skúsenosť mám s Peugeot 3008, GT, 133 kw.
Ten som pre zmenu nevedel ja predbehnúť a v zákrutách mi normálne pomaličky unikal,resp., musel som dávať nohu z plynu, aby som zvýšil priľnavosť prednej nápravy. Tiež na R1.

Niektoré SUV / MPV sedia fakt fantasticky. Hlavne na dlhých tiahlych zákrutách.
Niektoré o život...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ja stále čakám peter, na to aký ford máš, rok výroby, model, kód motora.
Snáď sa dočkám.
Ináč som troška googlil kedže Toyota Previa 2.4vvti je pre mňa neznáme exotické vozidlo.
Ale ako otec rodiny (podobne ako zadávateľ) som dospel k tomu, že by som nechcel na prevoz rodiny auto, ktorému sa začne pri náraze v 64km/hod výrazne lámať A-stĺpik

https://www.youtube.com/watch?v=lgWVEtACCrU&t=51s

S-max:
https://www.youtube.com/watch?v=FmXZQfQhdik
https://www.youtube.com/watch?v=i-bgmvDDP04

Kebyže proti sebe pošlem ten S-max a Previu tak chcem jednoznačne sedieť v S-maxe.
Jasné, niekto bude namietať, že je dobrý vodič a nebúra ale skúste to vysvetliť aj tým okolo vás.
uwa421908220398
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.02.2022 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa uwa421908220398 »

vyse 2 tyzdne som tu mal zaveseny smax II 2016, ecoboost 1.5, 7m titaniumx. 130kkm a nic, ani tuk. ani vecni skusaci, proste nikto. paradne auto, pohodlne sedacky v strede rovnako velke, auto vacsie ako touran. robil som s nim prvazne dlhe trasy dialnice, 700km/tyzden, 8l/100km. ano 140kmh hore sverepcom je na 11l/100km.Viem nie je to nafta ale ja som radsej na benzin. viem ze ecoboost a o ich spolahlivosti je citania namraky, ale kazdych 10k km mu dam cerstvy olej a aditivujem kazdu nadrz. za mna super auto, skoda ze mi je male :(. tiez som cchel smax I nakoniec to vypalilo na smax II, treti rad katastrofa, nie je pre mna, galaxy je na tom v 3 lepsie(posuvne sedacky aj v tretom rade).tolko moja skusenost s smaxom.
Petersen999
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 25.02.2022 14:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa Petersen999 »

miroslav114 napísal: 24.02.2022 21:12
1. My máme 1Ha pozemok a máme len 6 áut ,1 traktor bager ,1 Liazku 1 karavan

2. Ty si hádam mal už všetko a robíš všetko

3. Nazabudaj že nie každý ide po toyote

4. Dieselovému Fordu a sám jeden vlastnis a podľa všetkého s dosť km

5. To teraz nechapem
1. Mam vacsi pozemok ale aj na 10 arov sa da zaparkovat to co mam, ty na 10 tvojich veci musis mat 1ha ???

2. Vsetko nie ale ano vela

3. Nastastie, bola by nuda

4. Zobral som vergel do protihodnoty - chces ?

5. Nechapavych je vela, nic zvlastne ale keby si sa pytal dozvedel by si sa viac ....

P.S. auto na taxi mam, motokara bude onedlho obycajna klasicka zavodna 125 rotax, pneu za 160e vydrzia 2 hodiny tak uz ma netrapi ze GO motora je 1000e :-)
Pre zaujimavost profesionalne trenovanie / zavodenie stoji 300e na hodinu...
Celkom dost ...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa Pilotek »

Mali sme v práci prvú generáciu S-Maxa od nova 2.0 TDCI 103kW (motor s Fr génmi) ročník 2009 a celkovo to auto hodnotíme veľmi dobre. Predali sme ho pri cca 302 000 km a ešte to bolo veľmi slušné výborne jazdiace auto, všetka bižutéria plne funkčná. U nás sa prejavilo jedno slabé miesto - riadenie - prvý krát ho menili hneď v záruke (tieklo), druhý krát po cca 230-250 tis.km (presne nepamätám) už za naše (nové origo s prácou okolo 1000e). Isto by sa dalo lacnejšie zrepasovať. Priestor veľmi dobrý a motor 2.0 TDCI aj vo verzii 103kW ťahal pekne a mal výbornú spotrebu (pri normálnom svižnom jazdení, nie extrémne pretekanie). Žiadne problémy so vstrekmi, turbom, dvojhmotou, DPF ani ničím iným. Ale vravím, bolo kúpené ako nové, bolo dobre servisované a jazdilo aj dlhé trasy, nie len brkačky po meste...

S-Max a Galaxy sú technicky prakticky totožné autá, ale Galaxy má vyššie strechu a možno predĺženú zadnú časť (previs?). Ak 7-miestne, tak radšej Galaxy, inak v pohode stačí S-max.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa zetom »

Zdravim pani, viete mi poradit, ktora benzinova motorizacia je najspolahlivejsia pri S-maxe ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford S Max

Príspevok od používateľa martincichy »

Patvalcovy 2.5 T. Osvedceny motor z volva.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 21 neregistrovaných