Ford S - Max 100kw - SkĂşsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

Nenapisal si ci benzin alebo diesel ,lebo 100KW nebol ani ani. Bud 103KW diesel alebo 107KW hladky benzin. Predpokladam, ze to bude asi diesel, co nie je zly vyber. Ten motor akurat staci na to auto. Ja sobne mam mondeo s tymto dieslom, zvolil som ho po dlhom dlhom zvazovani. Co ej ale podstatne je, ake auto (rozumej konkretny kus) kupis. Lebo Pri jazdenkachje toto najpodstatnejsie. Obecne S-Maxy nemavaju nejake takze problemy, skor su to bezne problemy s dvojhmotami alebo zanesenymi filtrami. Pozor ale lebo tieto bezne problemy su aj dost DRAHE problemy.

Ak sa chces vyhnut tymto problemom, treba s dieslovym motorom vediet jazdit. To znamena nepodtacat pod 1700 otacok, kedy aj turbo je zdochnute a zbytocne netlacit na pedal v tychto nizkych otackach. Udrzovat motor v otackach 2000-2500. Toto sposobi ze spalovanie v motore bude dokonalejsie a filter sa ti nebude zanasat. Sem tam treba mu dat aj dlhsiu cestu aby sa mal sancu vypalit. Predchadzaj podtacaniu motora aj z dovodu ze v nizkych otackach motor velmi vibruje a znici ti dvojhmotu. Dalej s autom so studenym motorom nejazdi na viac ako 2500 otackach ale ani ho nepodtacaj a daj mu tych minimalne 2000 nech sa rychlejsie zahreje. Nejazdi s nim prilis kratke trasy kde ledva zaradis 3 rychlostny stupen.

A najpodstatnejsia vec, kde kupit. Na fordklube sa dozvies vela, ale je tam jeden bazar, ktory sa specializuje na fordy, ja som odtial tiez kupil auto. Nebudem tu robit reklamu, v mojom podpise mas fotku, na SPZ si precitaj odkial to je. Ak to nevies precitat, napis mi sukromnu spravu, poviem ti viac.
Existuje aj portal , kde si mozes overit vin historiu. Vsetko podstatne najdes na fordclub.sk..

Napada ma este jedna vec. Nekupuj si diesel kvoli spotrebe. To je uz mimo v dnesnu dobu. Kup si diesel kvoli tomu, ze ked budes mat auto plne nalozene, bude mat stale dostatok sily a bude bezpecne s nim jazdit. Kup si diesel lebo ma trebars dlhsi dojazd, lebo ma vyssi tocivy moment, len nie prosim Ta kvoli tomu ze usetris, lebo to je VTAKOVINA.

Pytaj sa dalej, co ta zaujima, poradime..
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

este dodam ze najazdil som uz 12000km odkedy som ho kupil a zatial klop klop, ziadne problemy. Par krat ked som prisiel domov, malo auto okamzitu spotrebu 0,8 litra na hodinu ked som stal. To by malo znamenat ze prebieha regeneracia. Na moju radost bol dovod sa ist este povozit :) auto ma pri zohriatom motore mat vzdy spotrebu pri stati na mieste 0,5 l/hod..
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

S-Max resp ziaden novy Ford by som si nekupil. Servisujem aj S-Max aj Galaxy s tymito motormi. Tie su ako tak. Ale zvysok auta, najma eletronika je velmi nekvalitna.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Fordem tam - vlakem zpatky
Nekupovat auta na "F" - Fiat, Ford a Fsetky Francuzske
Motor je vyrabana v spolupraci s PSA

pre mna je to dost dovodov na to, aby som sa tomu autu oblukom vyhol..

nic v zlom. Viem, ze je to tazke, najst rozumne MPV, ale v tomto pripade treba merat nie dva krat - ale urcite viac.

A nekupovat si diesel kvoli spotrebe :))))?

Co dodat - kazdy si svoje chvali :)))
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A Opel si kde nechal?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

:-\

vidis! opel mi uplne vypadol - to bude tym, ze uz je tesne pred krachom :-)






Nur ein Trottel fährt mit Opel
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> S-Max resp ziaden novy Ford by som si nekupil. Servisujem aj S-Max aj Galaxy s tymito motormi.


Erik, daj prosim konkretne skusenosti co robis casto.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ja by som si ho kľudne kúpil...neviem o čo je poruchovejší,ako Alhambra,Sharan a pod...mohlo by sa to tu posudzovať objektívnejšie a nielen vyzdvihovať VW group...
...Daj si do Google "Testy a recenzie" konkrétnych áut o ktoré máš záujem a utvor si svoj vlastný názor na základe hodnotení majiteľov a odborníkov v danej problematike...
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

vidim ze "znalcov" je tu dost nielen co sa tyka fordu ale dokonca aj francuzov ci oplu. Pre priklad, mam ako druhe auto opel astru G, nabehanych 225000 km kupil som ju v 2007 pri nabehu 130 tisic (vraj nestocenych.. ). Doteraz som menil na nej iba alternator a olej s filtrami. Dokonca aj naprava je povodna. Teraz s nou jazdi zena a astra drzi.. Nehrdzavie.. Nekazi sa.. Tolko k tej kvalite aut.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

mp3turbo napísal:>> S-Max resp ziaden novy Ford by som si nekupil. Servisujem aj S-Max aj Galaxy s tymito motormi.


Erik, daj prosim konkretne skusenosti co robis casto.
Okrem bezneho servisu cize od oleja po rozvod. Asi najvacsi problem, zadna naprava, loziska, elektrika.
Auta vozia opatrovatelky...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

YxoYpsilono napísal:Nur ein Trottel fährt mit Opel
Jak sebakriticke... kedze aj ty si mal Opel... :)
xaxa
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2012 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xaxa »

Na pohlad interier velmi dobre vyzerajuci za tu cenu, myslim, ze po designovej stranke zvladnuty velmi dobre a kde oko dohliadne su kvalitne plasty, ale pod povrchom sa nachadzaju lacne riesenia, tak ako aj u konkurencie (problematicke plastove detaily okolo rucnej brzdy, klucky na dverach, opierka na ruku atd.).

V zasade sa kvalita nevymyka z tejto triedy (Sharan, Touran, a potom tie francuzsko-talianske vany) ale vyzera to elegantnejsie nie ako lunapark a na pohlad drahsie.

To co niekto pisal ze motor je francuzsky neviem ci plati aj pri tomto rocniku. Do isteho roku ide vlastne o HDI motor z pazoutu, ale nova generacie Euro 5 motorov bola iba vyvinuta v spolupraci s PSA - predpokladam, ze blok motora a mechanika. Ale jedna je pravda, ze 2 krat sa mi rozsvietila hlaska engine malfunction (bez nudzoveho rezimu), ktora zmizla po vypnuti/zapnuti. Stalo sa to pri 20000km a pri 30000km

Zda sa ze oba razy boli vyprovokovane niekolkonasobnym vypnutim/nastartovanim kratko za sebou (na pumpe). Takze je mozne ze je tu aj ta sialena francuzska elektrika.

Ja som zatial neservisoval, ale predpokladam, ze ako kazdy Ford.

A este pozor na velmi slabu baterku, aspon u mna, staci mat pol hodinu zapnute radio (Navi) pri vypnutom motore a hlaska Low Battery. A to po jazde 1200km na dialnici. Pokial viem do 2010 bola baterka este slabsia.

Inak internetove fora su plne ludi s hlaskou engine malfunction pri TDCI motorch bez toho aby riadiaca jednotka zapisala nejaku chybu. Ale z toho co som postudoval sa mi nezda zeby motor mal nejaku fatalnu zavadu, ktora by ho odpisala (ako mali napriklad dieslove motory BMW, VW). Skor stale dokola tieto hlasky z ktorymi v servise nevedia nic urobit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

"havo" to asi vystihol najlepsie...
Ford-nedobre, francuzi-skarede, taliani-nekvalitne, nemci-ani nehovorim: nech ziju jazdenky 2.0tdi, chevrolet a hnujdaj-neprestizna cina, japonci-predrazene...kua chlapi uz ma ozaj neserte, tak ktore auta tejto galaxie su dobre? No schvalne! Poslednu dobu si forum zapinam len na pobavenie. Cico, turbo mate slovo :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja neviem poradit.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní